Can Kuş

Yumurta Diyeti Nedir? Haşlanmış Yumurta Diyeti Nasıl Yapılır?

21.06.2022
15
Yumurta Diyeti Nedir? Haşlanmış Yumurta Diyeti Nasıl Yapılır?

Son zamanların en popüler ve gözde diyetlerinden olan yumurta diyeti haşlanmış yumurtaların yüksek kilo verdiren etkisiyle kısa sürede forma girmenize yardım eder. Diyet listeleri sağlıklı kilo vermeniz için özel olarak oluşturulmuştur. Tok tutucu özelliği sayesinde kısa sürede daha fit, estetik ve bakımlı bir görünüm kazanabilirsiniz. İçerdiği besin değerleri bakımından zengin olan haşlanmış yumurta 1 bardak süt kemik, kas ve iskelet sisteminizi güçlendirerek sağlıklı gelişiminize katkıda bulunur. Merkezinde haşlanmış yumurta olan zamandan tasarruf etmenize olanak sağlayan yumurta diyeti sağlık açısından oldukça geliştirici bir etkiye sahiptir. Uygulanması oldukça kolay ve pratiktir.  

100 gramında 155 kalori bulunan yumurta, az yağlı süt ürünleri besin değeri açısından oldukça yüksektir. Mineral ve vitamin değerleri açısından zengin olan gıda mükemmel bir protein deposudur. Vücudunuzu %100 proteine dönüştüren yumurtada A,B2 B6, B12, folik asit, E vitaminlerinin yanı sıra selenyum, çinko, demir, fosfor, kalsiyum, bakır gibi pek çok mineral içeriği bulunmaktadır. Kilo vermek isteyen kişilerin sağlıklı gelişimini destekler. İçeriğinde yüksek protein barındıran diyetler vücudunuzu besleyerek metabolizmanızı hızlandırır. Kısa sürede yüksek yağ yakmanıza olanak sağlayan, kilo vermesini başaran kişilere hitap eden zengin protein deposu yumurta diyetleri, pek çok kişinin hızlı, rahat şekilde forma girmesine olanak sağlar. 

Haşlanmış Yumurta Diyeti 

2 haftada 10 kilo verebileceğiniz haşlanmış yumurta diyeti yumurta diyeti nasıl yapılır soruları ile oldukça merak edilmektedir. Günde en az 8 ile 10 bardak su içerek diyeti destekleyebilirsiniz. Uzman hekiminizin gözetiminde başvurabileceğiniz hızlı kilo verdiren yumurta diyeti uzun süre düzenli ve periyodik olarak uygulamaya dikkat etmelisiniz. Tempolu yürüyüş yaparak alkollü, gazlı, şekerli, hamur işi yiyeceklerden uzak durarak kolayca kilo verebilirsiniz. 

haşlanmış yumurta diyeti

haşlanmış yumurta diyeti

Tek besin ağırlıklı diyetlerde diyete başlamadan önce muhakkak uzman hekiminize başvurmanız önerilir. Onun onayı olmadan asla haşlanmış yumurta diyeti yöntemlerini uygulamaya geçmeyin. 2 haftada 10 kilo verebileceğiniz örnek yumurta diyeti ise şu şekildedir: pazartesi kahvaltı: 2 haşlanmış yumurta,  bir dilim mandalina greyfurt ya da portakal öğle yemeği: istediğiniz kadar meyve ve 2 dilim tam buğday ekmeği akşam yemeğiniz için, büyük bir tabak salata ile tavuk. Salı günü için, kahvaltıda iki haşlanmış kilo verdiren yumurta, bir dilim mandalina greyfurt ve portakal. Öğle yemeğinde, yeşil sebzeler ile harmanlanan tavuk salatası. Akşam yemeği için, bir portakal 2 haşlanmış yumurta ve salata. 

Çarşamba günü için, kahvaltıda haşlanmış yumurta portakal ya da greyfurt ve bir dilim mandalina Öğle yemeğinde, bir domates, 1 dilim tam buğday ekmeği, yağsız peynir. Akşam yemeğinde, tavuk ve salata. Perşembe günü için, kahvaltıda iki protein değeri yüksek haşlanmış yumurta, portakal ya da greyfurt, bir dilim mandalina. Öğle yemeğinde, meyve. Akşam yemeği için, buharda pişmiş tavuk ve salata. 

Cuma günü için, kahvaltıda 2 haşlanmış yumurta portakal ya da greyfurt, bir dilim mandalina. Öğle yemeğinde, haşlanmış sebze ve 2 yumurta. Akşam yemeğinde balık ızgara ve salata. Cumartesi günü için, iki haşlanmış yumurta ile bir dilim mandalina, portakal veya greyfurt. Öğle yemeğinde, meyve. Akşam yemeğinde, tavuk ve buharda pişmiş sebze. Pazar günü, kahvaltıda iki haşlanmış yumurta, bir kaç dilim mandalina, portakal ya da greyfurt. Öğle yemeğinde, buharda pişmiş sebze ve tavuk, domates salatası. Akşam yemeğinde, buharda pişirebileceğiniz sebzeler

Yumurta Diyeti Listesi 

Yumurta diyet listesi özellikle 2 pişmiş yumurta, tavuk, salata ve haşlanmış sebzelerden oluşur. Yukarıda belirtilen diyet listesini uzman diyetisyeninizin verdiği ölçü ve program dâhilinde uygulamanız tavsiye edilir. Gramajları tamamen kişinin vücut yağ şeker indeksine göre ayarlanır. Protein içeriği yüksek olan diyet listesini uzun süre uyguladığınız takdirde çeşitli kabızlık sorunları ile karşı karşıya bırakabilir. Yaz aylarında yumurta diyetini uygulamanız koku ve hissiyat açısından oldukça ağır gelebilmektedir. Diyet listesi dâhilinde verdiğiniz kiloları sürdürülebilir hale getirmek için diyeti sonlandırdığınızda dahi sağlıklı beslenme programınızı devam ettirmeniz gerekir.

Ender Saraç Diyeti 

Ender Saraç diyeti 2 hafta kadar bir sürede 10 kilo verdiren mucizevi etkisiyle oldukça merak edilmektedir. Fazla kilolarından bir an evvel kurtulmak isteyen kişilere hitap eden Ender Saraç yumurta diyeti bu şekildedir: kahvaltılarda bir dilim kepek ekmeği, bir dilim peynir ve şekersiz yeşil çay. Öğlen yemeğinde 2 adet haşlanmış yumurta, söğüş salata. Akşam yemeğinde ise içi koyulmadan sade hazırlanan 5 adet ızgara köfte ve yeşil salata. 2. gün, için öğlen yemeğinde tuzsuz ayran, 1 adet simit. Akşam yemeğinde limonlu yeşil salata eşliğinde 150 gram haşlanmış tavuk. 

3. gün, öğlen yemeğinde bir kâse yoğurt, bir dilim kepek ekmeği, yeşil salata. Akşam yemeği için, 200 gram ızgara et ve yeşil salata. 4 gün, öğlen yemeğinde bir orta boy patates ve salata. Akşam yemeğinde ise 5 adet kalem pirzola, yeşil salata. 5 gün, öğlen yemeğinde 2 adet yumurta ile hazırlanan menemen ile salata. Akşam yemeğinde, 6 kaşık haşlanmış yağsız makarna ve bir kâse yoğurt. 6 gün, öğlen yemeğinde 2 adet protein kaynağı haşlanmış yumurta, yeşil salata. Akşam yemeğinde, bir kâse sebze çorbası, bir kâse yoğurt. 7. gün, öğlen yemeğinde 2 dilim peynir, 2 yumurta ile hazırlanan yağsız omlet ve söğüş salata. Akşam yemeğinde, 150 gram tavuk şiş eşliğinde yeşil salata.

Yumurta Diyeti Yapanlar

Ender Saraç yumurta diyetini yapanlar diyetin yüksek metabolizmayı hızlandıran etkisi ile 7 gün boyunca ortalama 5 – 8 kilo vermiştir. Ödem arttırıcı etkisiyle ön plana çıkan diyetler her koşulda muhakkak gerekli şeker yağ ölçümlerinin yapılmasının ardından denenmelidir.  Vücut yapınızla uyumlu olan sağlığınızı destekleyen diyetleri uygulamalısınız. Yumurta diyeti uygulama haberleri köşe yazılarından duyurulmaktadır. Yukarıda belirtilen diyet listesi uygulamaları kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz başka yerde yayınlanamaz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.