Can Kuş

Yapı Kredi Altın Hesabı Açma

20.05.2022
11
Yapı Kredi Altın Hesabı Açma

Yapı kredi bankasında aktif olarak müşteri olanlar veya müşteri olmak isteyenler Yapı Kredi altın hesabı açma işlemini ve gerekli mevzuatları öğrenmek için sıklıkla araştırma yapmaktadırlar. Ancak resmî web sitesi haricinde detaylı bilgiye ulaşılabilecek herhangi bir nokta bulunmamaktadır. Oldukça müşteri odaklı bir yapıya sahip olduğu ve kolaylaştırılmış işlemleri kullanıcılarına sunduğu için tercih nedeni olan Yapı Kredi bankasında altın hesabı açmak da yalnızca birkaç dakikalık bir işlemdir. Eğer sizler de Yapı kredi altın hesabı açma işleminin nasıl yapılacağını merak ediyorsanız içeriği incelemeye devam edebilirsiniz.

Yapı Kredi Altın Hesabı Açma

Yapı Kredi, ülkemizde en fazla müşteriye sahip özel bankalardan biri olarak bilinmektedir. Geçtiğimiz yıllara kadar normal bir banka olarak nitelendirilse de son zamanlarda özellikle mobil alanda yaptıkları çalışmalar ile birlikte birçok kişinin ilgisini çekmeyi başarmışlar ve müşteri sayılarını ciddi oranda arttırmışlardır. Yatırım noktasında da büyük avantajlar sağlayan Yapı Kredi bankası sayesinde ücretsiz bir şekilde altın hesabı açabilir ve yatırımlarınızı hemen yapmaya başlayabilirsiniz.

Yalnızca birkaç işlem sayesinde Yapı Kredi bankası üzerinden altın hesabınızı açabilirsiniz. Bu işlem için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmemektedir. Bunun yanında hesap işletim ücreti gibi ek ödemeler de bulunmamaktadır. Yalnızca yatırım sekmesi üzerinden yapacağınız altın alım ve satım işlemlerinizde devlet tarafından belirlenen işlem ücretini ödemeniz gerekir. Tüm bu durumları anlıyor ve kabul ediyorsanız, aşağıdaki yöntemlerden kendinize uygun olanı tercih edebilir ve vadesiz altın hesabınızı hemen açabilirsiniz.

Yapı Kredi Mobil Uygulaması Üzerinden Vadesiz Altın Hesabı Açma

Yapı kredi bankası özellikle mobil uygulaması ile ön plana çıkmaktadır. Diğer bankalara göre çok daha kullanışlı bir uygulama sunan Yapı kredi bankasının mobil uygulamasını telefonunuza indirerek dakikalar içerisinde vadesiz veya vadeli altın hesabınızı açabilirsiniz. Bu noktada vadesiz TL hesabınızın bulunması gerektiğini de unutmamanız gerekiyor.

yapı kredi altın hesap

yapı kredi altın hesap

 • Telefonunuza Yapı Kredi Mobil uygulamasını indirin ve T.C. Kimlik numaranız ile hesabınıza giriş yapın.
 • Sol üst köşede yer alan üç çizgi sembolüne tıklayın.
 • En başta yer alan “Hesaplarım” sekmesine ilerleyin.
 • Açılacak sayfada “Vadesiz Hesaplarım” seçeneğine tıklayın.
 • Üst menüden “Altın” seçeneğine ilerleyin.
 • Sağ altta bulunan “+” sembolüne dokunun.
 • Hesap adınızı yazın.
 • “Para birimini seçin” seçeneğine tıklayarak “XAU” birimini bulun ve tıklayın.
 • Ücretsiz altın hesabı açmak için “Dijital olarak almak istiyorum” seçeneğini işaretleyin.
 • Son olarak mail adresinizi seçin.
 • “Devam” butonuna tıklayarak sizden istenen bilgileri girerek, işlemleri onaylayın.

Bu işlemler sonucunda altın hesabınız otomatik olarak oluşturulacaktır. Vadesiz hesaplarınızın bulunduğu sayfaya ilerleyerek altın hesabınızı görüntüleyebilir ve yatırım menüsü üzerinden istediğiniz kadar altın alıp satabilirsiniz. Belli bir miktara ulaşmanız halinde direkt olarak Yapı Kredi bankasına giderek fiziksel altın talebinde de bulunabilirsiniz.

Yapı Kredi İnternet Bankacılığı Üzerinden Vadesiz Altın Hesabı Açma

Aynı Yapı Kredi mobil uygulamasındaki gibi adımları uygulayarak internet şubesi üzerinden altın hesabınızı hızlı bir şekilde açabilirsiniz. İnternet şubesi daha detaylı bir yapıya sahip olduğu için tüm ayarları istediğiniz gibi düzenleyerek hesap oluşturabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

 • Yapı kredi resmî web sitesine girin ve sağ üst köşede bulunan “İnternet Şubesi” seçeneğine tıklayın.
 • T.C Kimlik numaranızı ve mobil şube şifrenizi yazarak “Giriş” butonuna tıklayın.
 • Telefonunuza gelecek olan onaylama mesajını girin veya uygulamadan girişi onaylayın.
 • Üst menüde bulunan “Hesaplarım” yazısı üstüne gelin ve açılan menüde “Hesap Açılışı” seçeneğinin altındaki “Vadesiz Hesap” yazısına tıklayın.
 • Hesap adınızı girin ve “Kendi Şubem” seçeneğini işaretleyin.
 • Para Birimi seçenekleri arasından “XAU (Altın)” seçeneğine tıklayın.
 • Hesap Cüzdanı Gönderim Tercihini “Dijital olarak almak istiyorum” olarak seçin.
 • E-posta adresinizi seçin ve “Devam” butonuna tıklayın.
 • Açılacak olan ekranda tüm detayları inceleyin ve onaylama işlemini gerçekleştirin.

Açılacak olan vadesiz altın hesabınıza yatırım sekmesi üzerinden altın alabilirsiniz. Ayrıca Yapı Kredi ATM’lerine para yatırarak yine altın alabilmeniz ve hesabınıza tanımlamanız mümkündür. İstediğiniz zaman açmış olduğunuz altın hesabını ek bir ücret ödemeden, aynı işlemleri yaparak kapatabilirsiniz.

Yapı Kredi Şubelerine Başvurarak Vadesiz Altın Hesabı Açma

Fiziksel altınlarınız mevcutsa ve herhangi bir bozma işlemi yapmadan direkt olarak banka hesabınıza aktarmak istiyorsanız Yapı Kredi şubelerine başvuruda bulunabilirsiniz. Özel müşteri temsilcisi ile yapacağınız görüşme sonucunda adınıza altın hesabı açtırabilir ve verdiğiniz fiziksel altınların bu hesaba aktarılmasını sağlayabilirsiniz. Henüz Yapı Kredi müşterisi olmadıysanız da tüm işlemlerin sağlanması adına Yapı Kredi şubelerine gitmek en mantıklı seçenek olacaktır.

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz yöntemlerden herhangi birini tercih ederek hemen Yapı Kredi altın hesabı açma işlemini gerçekleştirebilir ve nakit varlıklarınızı altın ile değerlendirebilirsiniz. Mobil bankacılık ve internet şubesi üzerinden istediğiniz zaman istediğiniz kadar altın alımı ve satımı yapabileceğinizi unutmayın.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.