Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte fazlalık kilolarınızdan kurtaracak tarifler peş peşe paylaşılıyor. Sosyal medyada büyük bir etkileşim alan bu tarif ile kısa sürede 25 kilo birden verebilirsiniz.

YAĞLARINIZ ERİYİP GİDECEK

İçerik üreticisi olan ve kilo vermek için çaba gösteren Carmen Batres, verdiği kiloların sırrını açıkladı. Kilo vermek için oldukça sağlıklı bir yöntem tercih eden içerik üreticisi, kilolardan kurtulmasının yanı sıra bu tarifi kullanarak içini rahatlattığını da belirtiyor.

Uzmanlar tarafından sık sık önerilen su tüketimine önem verdiğini belirten Carmen, gizli tarifini paylaştı. Her gün litre litre su içen Carmen, su içmeyi eğlenceli bir duruma getirdiğini belirtiyor. Suyun içerisine eklediği bazı özel malzemeler ile kısa sürede kilo vermeyi başardı.

SU İLE KİLO NASIL VERİLİR?

Carmen tarafından hazırlanan tarif sosyal medyada kısa sürede büyük bir etkileşim topladı. Su ile kilo vermenin yolunu paylaşan içerik üreticisi gizli tarifini takipçilerine duyurdu.

Carmen'in açıklamalarına göre öncelikle 3 litrelik bir su şişesinin içerisine bir tutam tuz ve bir tutam karbonat eklemesi yapıyor. Suyun tadına lezzet katmak amacıyla limon ve salatalık dilimleri eklenebileceğini belirtiyor. Salatalık ve limon dilimleri aynı zamanda sindirime de yardımcı olacağından tavsiye ediliyor.

KARBONAT VE TUZ FAYDALARI

Su içerisine karbonat ve tuz eklemeniz halinde ne gibi faydaların sağlanacağı merak konusu oldu. Su ile karbonatı karıştırmak sindirim sisteminizi iyileştireceği gibi şişkinliği de azaltacaktır. Midenizde oluşan asit reflü ile mücadele etmek için de kullanılan bu yöntemin faydaları oldukça fazladır.

Su içerisine deniz tuzu atmak ise elektrolit dengesi, cilt sağlığı ve kemik sağlığı gibi birçok fayda sağlar. İçerik üreticisi Carmen'in açıklamalarına göre suyun içerisine fazla karbonat ve tuz eklemenize gerek yok. Suyun içerisinde tuzun ve karbonatın tadını alıyorsanız fazla attığınız anlamına geldiğini vurguluyor.