Can Kuş

Wordle Türkçe – 4 Haziran Günün Kelimesi Nedir?

03.06.2022
21
Wordle Türkçe – 4 Haziran Günün Kelimesi Nedir?

Wordle online oyunu Türkçe-TR formatı ile ülkemizde sıklıkla oynanan oyunlar arasında yer alıyor. 4 Haziran Wordle Günün Kelimesi merak edenler için, 4 Haziran Wordle tr Cevap Ne? Günde sadece bir kez oynanabilen Wordle Türkçe-TR Bugünkü Kelime Ne? Gelin birlikte Wordle TR 4 Haziran Günün Kelimesi öğrenelim.

Wordle Türkçe-TR 4 Haziran Cevap

Dünya genelinde popüler olarak oynanan ve ülkemizde de sıkça oynanan oyun Wordle Türkçe olarak karşımıza çıkıyor. Bulunan kelime sonrası ekran görüntüleri paylaşılmaya başlanan oyun, Türkiye’ de Wordle Türkçe/TR formatı ile popüler hale geldi. Günlük olarak oynanabilen Wordle Türkçe Günün Kelimesi her gün değişiyor. Wordle oyunundaki oyuncular her gün yeni bir kelimeyi bulmaya çalışıyor.

Wordle TR günün kelimesi 4 Haziran aşağıda bulabilirsiniz;

-4 Haziran Wordle günün cevabı=>….

  • 3 Haziran Wordle kelimesi=>BAŞÇI
  • 2 Haziran Wordle kelimesi=>SIHHİ

Wordle Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?

Wordle, Amerikalı Josh Wardle’nin yaptığı bir oyun. Ülkemizde çok fazla oynanır hale gelen kelime oyunu 2021’in son aylarında çıkmıştır. Oyun 5 harfli bir kelime tahmin etme oyunudur. Oyunda maksimum 6 hakkınız oluyor ve 5 harfli kelimeyi sırasıyla tahmin etmeye çalışıyorsunuz. Oyunu sadece web site üzerinden oynayabilirsiniz.

wordle türkçe

wordle türkçe

Oyunun APP versiyonu bulunmamaktadır. Google’a Wordle TR yazarak oyunun Türkçe versiyonunu oynayabilirsiniz. Wordle oyununu günde sadece bir kere oynanır. Yani oyun bağımlılık yapmaz. Günlük 1 bilme hakkınız ve en fazla 6 tahmin hakkınız bulunmaktadır.

Oyunda ilk olarak rastgele 5 harfli bir kelime tahmini yapmalısınız. Tahmin yaptıktan sonra sol alttaki Enter tuşuna basın. Ardından eğer yeşil renkli harf yanarsa o harfi doğru tahmin etmişsinizdir demektir. Turuncu renk yanarsa da harf doğru fakat yeri yanlış demektir. Şimdi birlikte oynayalım:

  • –  ilk olarak “Haber” tahmini yaptık. Hiç renk yanmadı. Devam edelim.
  • – İkinci tahminimiz “Kolye” olsun. Yine bilemedik.
  • – Üçünü tahminimizi “Vakit” olarak yapalım. Evet İ harfini bildik. V harfini de bildik ama yeri yanlış.
  • – Diğer tahminimiz “Ceviz” oldu. Son 3 harfi bilmiş olduk. Yani kelimemiz –VİZ şeklinde olacaktır. Son 3 harfi VİZ ile bitiyor.
  • – O zaman son tahminimiz gelsin: DÖVİZ

Wordle’ da oyuncuları yönlendirmek için gri, sarı ve yeşil renkler kullanılmakta. Gri kutular, o harfin doğru kelimede hiç olmadığı anlamına geliyor. Aslında oyunun en kritik ve çekici kılan kısmı da burada karşımıza çıkıyor. Tahmin ettiğiniz kelime içindeki harfler, doğru yerdeyse kutucuk yeşil yanıyor. Doğru yerde kullanılmayan harfler ise sarı renge değişiyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.