Can Kuş

Voltaren Krem Nedir? Voltaren Krem Ne İşe Yarar?

14.04.2022
9
Voltaren Krem Nedir? Voltaren Krem Ne İşe Yarar?

Voltaren krem ne işe yarar sorusuna genel olarak iskelet, kas ve eklemler üzerinde meydana gelen ağrıların tedavi edilmesinde kullanılan krem şeklinde yanıt verilebilir. Her sağlık ürününde olduğu gibi bu kreminde kullanımında bilinçli olmak gerekiyor. Jel formunda olan krem özellikle el ve diz bölgelerinde meydana gelen ağrıların giderilmesinde etkili olmaktadır. Kas ve eklemlerde görülen ağrıların giderilmesinde, boyun ağrıların geçmesinde, omuz ve bel tutulması gibi sorunların rahatlamasında yardımcı olabilir.

Özellikle spor yapanların sık karşılaştıkları sorunlar arasında yer alan kas gerginliği ve buna bağlı olarak eklem ağrıları Voltaren krem ile birlikte rahatlayabilir. Voltaren krem ne işe yarar sorusuna da yanıt olarak içeriğindeki etkili bileşenler ile beraber rahatlatıcı çözüm sunması şeklinde yanıt verilebilir. Etken maddesinin güçlü olması sayesinde krem kısa süreler içerisinde ağrı olan bölgeye müdahale eder ve kısa sürede sorunların giderilmesini sağlar.

voltaren krem ne işe yarar

Voltaren Krem Ne İşe Yarar?

Voltaren krem ne işe yarar sorusuna kas ve eklem ağrılarının tedavisinde kullanılır şeklinde yanıt verilebilir. Çok eski yıllardan beri sıklıkla tercih edilen krem, kas ağrılarını hızlı şekilde giderdiği için kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir. 50 gramlık tüplerde satışa sunulan krem, jel formunda olduğu için vücuda hızlı şekilde etki etmektedir. İçeriğinde streoid bulunmayan anti enflamatuar içermekte olan ilaçtır. Meydana gelen ağrı ve iltihaplanma sorunlarına yönelik hızlı çözümler sunabilir. Bu kapsamda dirsek, ayak ve el bileği ya da muhtelif yerlerde görülen kas ve eklem ağrılarının tedavisi amacıyla tercih edilir. Boyun, bel, omuz, sırt tutulması gibi yaygın olarak görülen ağrıların giderilmesinde de etkili olabilir. Genel olarak Voltaren krem ne işe yarar sorunun cevabı şu şekilde sıralanabilir;

  • Travma ya da ameliyat sonrasında oluşan ağrı ve şişliklerin giderilmesinde aktif olarak kullanıma uygundur.
  • Ezik, burkulma, incinme gibi günlük yaşamda sıklıkla görülebilecek sorunların giderilmesinde rahatlıkla kullanılır. Bunlara bağlı olarak görülebilecek ağrı ve iltihapların giderilmesinde de önemli rol oynar.
  • Romatizmal hastalıklara bağlı olarak görülen ağrı gibi durumların hafifletilmesinde etkili olabilir.
  • Vücudun farklı bölgelerinde oluşan iltihaplı bölgenin ağrısının azaltılmasına yardımcı olabilir. Ağrılı olan bölgeye sürüldüğünde deri altında meydana gelebilecek ödem türünden oluşumların tedavisinde de kullanılabilir. Özellikle darbeye bağlı olarak görülen zedelenme yüzünden oluşmuş ağrının giderilmesinde de etkilidir.
  • Sırt, boyun ve bel bölgeleri başta olmak üzere çeşitli yerlerde farklı nedenlere bağlı olarak oluşan ağrıların tedavisinde etki gösterir.

Voltaren Krem Fiyatı 2022

Voltaren krem fiyatı 2022 yılı itibariyle 50 TL’dir. Sadece eczanelerde satılan krem bu yüzden belirlenmiş olan sabit fiyat üzerinden satılmaktadır. Sağlık ürün fiyatlarına zam geldiği için fiyatın satın alma öncesinde kontrol edilmesi tavsiye edilir.

voltaren krem ne i̇şe yarar

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR; ETKİLİ BİR AĞRI KESİCİ KREM (DOLGİT)

Voltaren Krem Nedir?

Voltaren krem nedir sorusuna kas ve eklem ağrılarının giderilmesinde etkili olan jel kremdir şeklinde yanıt verilebilir. Etkili içeriği ile birlikte çok eski zamanlardan beri yaygın olarak kullanıma sahiptir. 50 gramlık tüp içerisinde piyasada bulunur. Jel formunda olduğu için ağrı olan bölgeye kolay şekilde uygulanması mümkündür. Vücutta iltihap ve ağrıya sebep olan oluşumların giderilmesinde etkisini kısa süreler içerisinde gösterir. Özellikle hasar ya da darbeler sonucunda incinme gibi durumların oluşmasında da başat rahatlatıcı olarak kullanılabilir. Kireçlenme gibi durumlarda da ağrı giderici özelliği ile birlikte rahatlama sunar. İçeriğinde etken madde olarak diklofenak dietilamonyum bulunur. Bunun dışında yardımcı maddeler olarak; dizopropil alkol, propilen glikol, sıvı parafin, karbomer, makrogol ketostearil eter gibi bileşenler de yer alır.

Voltaren Krem Yan Etkileri

Voltaren krem yan etkileri nadir de olsa olabilen bir kremdir. Her ilaçta olduğu gibi bu kremde de seyrek şekilde yan etkiler görülebilir. Kremi kullanıma bağlı olarak burun akıntısı, hapşırma, hırıltılı soluma gibi durumlar meydana gelebilir. Aynı şekilde ciltte kızarıklık ya da yanma hissinin oluşumu da görülebilir. Eğer bu belirtiler görülüyorsa mutlaka doktorunuza başvuru yapmanız tavsiye edilir. Çok nadir olarak kalp hastası olan kişilerin kullanımı sonrasında kalp krizini tetikleyecek etkiler de yapabilir. Bunun devamında nefes alıp vermede zorluk veya vücudun bir tarafında ani güçsüzlük hissi de yaratabilir. Kalp hastalarında çok seyrek de olsa inme belirtisi gösterebilir. Bu yüzden kalp hastaları, hamileler ve 12 yaş altındaki çocukların kullanımı için mutlaka hekim tavsiyesi alınmalıdır.

Voltaren Krem Prospektüs

Voltaren krem nedir ve Voltaren krem ne işe yarar kısımlarını dikkatlice okuduktan sonra geldik bu kremin prospektüs bölümüne, bir krem veya ilacı kullanmadan önce kesinlikle prospektüsünü incelemenizi tavsiye edieriz, ayrıca bu kremi kullanmadan önce hekiminize danışmalı ve onun bilgisiyle hareket etmelisiniz.

Voltaren krem prospektüsü için tıklayınız

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.