Can Kuş

Travazol Krem Nedir? Travazol Krem Ne İşe Yarar?

13.04.2022
35
Travazol Krem Nedir? Travazol Krem Ne İşe Yarar?

Travazol krem ne işe yarar ve travazol krem nedir sorusu cilt sorunları yaşayan pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Özellikle son dönemlerde pek çok kişi tarafından etkili bir cilt yenilemesi ve ciltte meydana gelen çeşitli sorunları gidermek amacıyla tercih edilen bu krem, etkili bir bakım sunuyor. Travazol krem ne işe yarar sorusuna genel olarak cilt sorunlarına etkili bakım sunuyor şeklinde yanıt vermek mümkündür. Özellikle ciltte meydana gelecek mantar ve egzama gibi sorunlarla baş etmek için güçlü bileşen özellikleri etkili olmaktadır.

Sadece eczanelerde satıldığı için güvenli kullanım da sunan krem aynı zamanda pratik ve kolay kullanım da sunarak herkesin rahatça kullanabilmesini mümkün hale getiriyor. Mantar ve bakteri rahatsızlıklarının yanında kızarıklık, yanma hissi, kaşıntı gibi durumlar için de etkili olan krem, daha iyi bir cilt sağlığına ve görünümüne kavuşmanızda etkili oluyor.

Travazol Krem Ne İşe Yarar?

Travazol krem ne işe yarar sorusuna ilk olarak ciltte oluşan mantar ve bakteri sorunlarına karşı iyi gelmesi örnek verilebilir.

 • Bunun yanında kızarıklık, egzama, kaşıntı ve iltihap gibi cilt sorunlar için de yine etki gösterir.
 • Pişik gibi rahatsızlıklar için de hem geçirici hem de rahatlatıcı etki gösterir. Pişik meydana gelen bölgeye uygulandığında kısa süreler içerisinde pişiğin geçmesinde yardımcı olabilir.
 • Ayrıca vajinal kaşıntıya da iyi gelmektedir ve vajina içine uygulanabilir. Ciltte bulunan lekelenme gibi sorunlar için de yine Travazol krem kullanılabilir.
 • Çoğu kişide görülen ayak mantarı için de etki gösterebilir. Günlük olarak iki kez ayak mantarının bulunduğu bölgeye kremden sürülmesi kısa süre içinde mantarın geçmesine yardımcı olabilir.

Travazol krem ne işe yarar gibi soruların cevabı üstte ayrıntılı şekilde anlattığımız gibidir, bu yararları kullanıcı deneyimleri, doktor görüşleri ve yorumlar kısmından derlenerek ortaya çıkmıştır.

travazol-krem-ne-ise-yarar

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR; DİKLORON JEL KREM NE İŞE YARAR

Travazol Krem Fiyatı 2022

Travazol krem fiyatı 2022 yılı itibariyle 42 TL üzerinden satılmaktadır. Fiyatı 15 gramlık tüp için geçerlidir. Sadece eczanelerde satıldığı için fiyat olarak tüm eczanelerde bu fiyat üzerinden bulabilirsiniz. İlaç fiyatları aylık olarak değişebildiği için fiyatın güncel olduğundan emin olmanız tavsiye edilir. Ürünün sadece 15 gramlık satışı bulunduğundan daha düşük ya da yüksek gramaj fiyatı bulmanız olanaklı değildir.

Travazol Krem Nedir?

Travazol krem nedir sorusuna ciltte meydana gelen mantar, kızarıklık ve benzeri tahriş rahatsızlıklarını gideren krem şeklinde yanıt verilebilir. Etken maddesi izokonazol nitrat ve diflukortolon valerattır. Ayrıca içinde likit parafin, polisorbat, vazelin, alkol, stearat da bulunur. Özellikle mantar tedavisinde çok başarılı sonuçlar sağlayan Travazol krem, yaz aylarında da aşırı terleme sonucunda görülen pişik ve tahriş gibi durumlarda etkili olmaktadır. Bunun yanında hafif güneş yanığı gibi sorunlar için de etki göstermektedir. Düzenli kullanım ile birlikte kısa sürelerde etkisini gösterir. Uçuk veya sivilce gibi durumlara yönelik ise herhangi bir etkide bulunmadığı için kullanılması tavsiye edilmez.

travazol krem ne işe yarar

Travazol Krem Yan Etkileri

Travazol krem yan etkileri açısından çeşitli durumlara yol açabilir. Bunun için öncelikle travazol krem ne işe yarar bölümünü dikkatlice okumanızı tavsiye ederiz, ayrıca travazol kremin yan etkileri şu şekilde sıralanabilir;

 • Kılcal damar genişlemesi,
 • Deride şerit oluşumu,
 • Deride sivilce çıkması veya kısa süreli aft oluşumu,
 • Bağışıklık sisteminin zayıflaması,
 • Uygulandığı bölgede kaşıntı,
 • Günlük aşırı kullanım sonucuna bağlı olarak tüylenme,
 • Çok nadir olarak nefes darlığı ve baş dönmesi gibi yan etkilere yol açabilir.

Kremin yan etkilere yol açması için gereğinden fazla kullanılması ya da doktor tavsiyesi olmadan kullanılması etkilidir. Bu yüzden kremi kullanım öncesinde mutlaka doktor tavsiyesine danışarak kullanmanız önerilir. Beklenmedik etkiler ortaya çıktığında kremi kullanmayı hemen bırakmalı ve doktor kontrolüne gitmelisiniz. Bununla birlikte çocuklar ve hamileler için kullanım için mutlaka doktor onayı alınmalıdır.

Travazol Krem Nasıl Kullanılır?

Travazol krem nedir sorusunun yanıtlanmasında kremin nasıl uygulandığı da önem taşıyor. Genel olarak krem, vücutta meydana gelen kaşıntı, kızarıklık, egzama ve üritker gibi durumlar için kolayca uygulanabiliyor. Aynı şekilde mantarın sebep olacağı kızarıklık ve kaşıntı için de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kremi masaj yöntemi ile cildinize uygulayabilirsiniz. Uygulama sonrasında 30 dakika ile 1 saat aralığında cildinizi su ile temas ettirmemeye özen göstermelisiniz. Genellikle kaşıntı ya da kızarıklık için kullanıyorsanız bir hafta boyunca günde 3 – 4 kez sürme yöntemini tercih edebilirsiniz. Ağır kızarıklık ya da kaşıntı durumlarında ise daha fazla olacak şekilde kullanabilirsiniz.

Cilde sürülerek kullanıldığı için başka ilaçlar ile kullanmanız mümkündür. Başka krem ile aynı anda kullanacaksanız bu durumda mutlaka hekim tavsiyesi almanız önerilir.

Travazol Krem Prospektüs

Travazol krem ne işe yarar ve travazol krem nedir sorusunun cevabını her ne kadar yukarıda detaylıca anlatılmış olsa dahi, bu kremin prospektüsünü kesinlikle okumanız gerekmektedir, bu kremi kullanmadan önce hekiminize danışmayı unutmayınız.

Travazol Krem Prospektüs için Tıklayınız

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.