Can Kuş

TikTok Para Çekme Nasıl Yapılır?

21.05.2022
18
TikTok Para Çekme Nasıl Yapılır?

TikTok Canlı Yayın programı aracılığıyla para kazandıysanız, TikTok para çekme nasıl yapılır? bunu sizlere aşağıda açıklıyoruz. TikTok’taki birçok içerik oluşturucu, platformu yalnızca kişisel ifade için bir çıkış noktası olarak değil, aynı zamanda para kazanma aracı olarak da kullanıyor.

TikTok Canlı Yayın programı aracılığı ile içerik oluşturanlar, gerçek paraya dönüştürülebilecek ve bir banka hesabından çekilebilen TikTok elmasları kazanmaktadır. İşte TikTok hesabınızdan nasıl para çekeceğiniz.

Tiktok Hesabınızdan Nasıl Para Çekilir?

Canlı Yayın programı aracılığıyla elmas kazandıysanız TikTok bakiyenizi görüntüleyebilir ve banka hesabınıza çekebilirsiniz. Bakiyenizi görüntüleyebilmek ve para çekme işlemlerini başlatabilmek için profilinizi ziyaret ederek ekranın sağ üst köşesindeki üç noktayı tıklamanız gerekir. Aşağı kaydırarak Satış’ı seçin.

Jeton bakiyenizi ve altta Regali LIVE yazan küçük bir düğmeyi gösteren bir ekrana yönleneceksiniz.  Elmas bakiyenizi kontrol edebilmek için Regali LIVE’ı seçin. Burada gün içerisinde kaç elmas kazandığınızı ve toplamda kaç elmas kazandığınızı göreceksiniz. Bir elmas yaklaşık 0,05 Euro’ya eşittir. Ancak TikTok’un bu dönüşümden sonra birkaç avro tuttuğunu unutmamalısınız.

Paypal Kullanarak Tiktok Hesabınızdan Nasıl Para Çekilir?

Kazançlarınızı çekmek için Geri çek düğmesine tıklamanız gerekir. Koşullar ve şartları kabul ettikten sonra, PayPal hesabınıza giriş yaparak çekmek istediğiniz tutarı yazmanız gerekir.

Talebiniz incelenecek ve daha sonra işleme alınacaktır. Paranızın Paypal hesabınıza ulaşması birkaç gün (en fazla 15 gün) sürebilir. Size birkaç ekstra avroya mal olacak daha hızlı bir para çekme yöntemi seçmediğiniz sürece, paranızın Paypal’ınızdan banka hesabınıza gönderilmesi birkaç gün daha sürer. Tiktok’tan PayPal’a çekebileceğiniz minimum tutar 50 € ve çekebileceğiniz maksimum tutar 1.000 €’dur. Yani TikTok bakiyenizde 5.000 € varsa, her gün 1.000 € çekerek 5 gün içinde çekebilirsiniz.

Tiktok Para Kazanmanıza Yardımcı Olabilir

TikTok, hem içerik oluşturuculara hem de takipçilerine daha fazla özellik sunmak için sürekli gelişiyor. Sadece bir video paylaşım platformundan daha fazlası haline geldi.

Örneğin hediye özelliği, artık takipçilerin sevdikleri etkileyicileri desteklemesine olanak tanıyor. Bu arada para çekme özelliği, içerik oluşturucuların ürettikleri içerik üzerinden yaratıcı çalışmalarını kullanarak ciddi para kazanmalarını sağlıyor.

TikTok’ta Nasıl Para Kazanılır?

TikTok’ta para kazanmanın en iyi yollarından detaylı olarak bahsedelim. Ne kadar para kazanacağınızı, aşağıda ele alacağım çeşitli faktörlere bağlı olduğunu unutmayın.

tiktok para çekme nasıl yapılır?

tiktok para çekme nasıl yapılır?

Canlı Yayınlarınız için Bağış Alın

Tiktok’ta para kazanmanın birçok yolundan biri, takipçilerinizden bağış almaktır. Hayranlarınızın canlı akışınızı takdir etmek için para bağışladığı Twitch’e benzer şekilde çalışır. Bir içerik oluşturucu olarak TikTok’ta canlı yayın yaparken Canlı Hediye Verme özelliğini açabilir, gerçek zamanlı olarak ödül alabilir ve ödüllerinizi PayPal üzerinden nakit olarak çekebilirsiniz.

Sponsorlar ve Markalarla Ortak Olun

Popülerliği nedeniyle reklamcılar ve markalar, ürünlerini TikTok’ta tanıtmaları için içerik oluşturuculara büyük paralar ödemektedir. Çoğu marka, özellikle içerik oluşturucu zaten TikTok’ta viral ise, aracılar aracılığı ile içerik oluşturucularla iletişim kurmaktadır. Ancak, içerik oluşturucuların doğrudan reklamverenlerden para kazanmalarının bir yolu var – TikTok Creator Marketplace aracılığıyla.

TikTok, içerik oluşturucular için yerleşik bir program sunan tek sosyal ağdır. Creator Marketplace, TikTok’taki içerik oluşturucular ve markalar için resmi bir işbirliği platformudur. Yenilikçi içerik oluşturucuların ücretli kampanyalar için markalar ile ortak olmasını mümkün kılmaktadır. Markadan bahsederek veya ürünü videonuzda kullanarak marka için farkındalık yaratır ve müşterileri çekersiniz. Ardından sponsorlu içerik gönderme karşılığında ödeme alırsınız.

TikTok’un Yaratıcı Fonu Aracılığıyla Ödeme Alın

TikTok Creator Fund, TikTok’un platformlarında yenilikçi yaratıcıları destekleme ve ödüllendirme yöntemidir. Kullanıcı tarafından oluşturulan içerik için bir platforma gitmek için uygulamanın en son hamlesidir.

Diğer platformlar gibi TikTok Creator Fund da reklam modeline bağlı değildir. Bunun yerine fon tutarınız, kanalınız ve içeriğinizle birlikte büyür. Aynı zamanda gerçek hesaplardan gelen görüntülemeler, izleyicilerinizin bölgesi ve daha fazlası gibi faktörlere de bağlıdır. TikTok’ta içerik etkileşimi dinamik olduğundan ve günden güne değiştiğinden, paranız da günlük olarak değişecektir. Programa katılmak için aşağıdakiler de dahil olmak üzere bazı gereksinimleri karşılamanız gerekmektedir;

  • 18 yaşında veya daha büyük olmalısınız.
  • En az 10K gerçek takipçiniz olsun.
  • Son 30 gün içinde en az 100.000 özgün video görüntülemesi elde edin.
  • TikTok’un topluluk yönergelerine uygun orijinal içerik yayınlamanız gerekir.

Tiktok para çekme nasıl yapılır makalemizin sonuna geldik. Sizlerde eğer Tiktok’tan para kazanmak istiyorsanız yukarıdaki belirtilen maddeleri uygulayarak para kazanabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.