Can Kuş

Tiktok Hediye Fiyatları 2022

25.05.2022
23
Tiktok Hediye Fiyatları 2022

Tiktok hediye fiyatları 2022 senesi ile güncel olarak hediye kazandıran ve istediğiniz bütçede istenilen kişilere beğendiğiniz hediyeleri gönderebileceğiniz bir yöntemdir. Sevilerek kullanılan sosyal medya uygulaması Tiktok üzerinde canlı yayın yapan yayıncılara izleyiciler jeton hediyeler gönderebilmektedir. 

Tiktok üzerinde farklı şekilde hediyeler bulunur örnek olarak spor araba, para yağmuru, çay, mutlu yıllar, lale, elmas, ayıcık, gül, nazar boncuğu, alkış gibi farklı hediyeler bulunur. Tiktok hediye alma konusunda Tiktok hediye fiyatları ile güncel bilgisini araştırarak tüm gerekenler sıralanır ve Tiktok üzerinde pahalı hediye, en ucuz hediye veya hangi hediyenin ne kadar olduğu konusunda Tiktok platformunda güncellenebilmektedir.

Tiktok Hediye Fiyatları 2022

Tiktok hediye fiyatları 2022 senesi ile Tiktok üzerinde canlı yayın açan yayıncılara hediyeler göndererek adınızı duyurmak istiyorsanız bilmeniz gereken konulardan biridir. Yayıncılara hediyeler gönderme aşamasında jeton ile istediğiniz hediyeyi alabilir ve bu hediyeleri canlı yayın açan yayıncılara gönderebilirsiniz. Tiktok üzerinde en fazla tercih edilen canlı yayın hediyeleri bulunur bunların başında para yağmuru, öpücük, alkış unicorn gibi hediyelerdir. Tiktok hediye fiyatları 2022 bazılarına bakıldığında şu şekilde özetlenmiştir.

tiktok hediye fiyatları 2022

tiktok hediye fiyatları

 • Tiktok ayıcık fiyatı 12 TL
 • Tiktok asa hediye fiyatı 17 TL
 • Tiktok görkemli şato fiyatı 1911 TL
 • Tiktok para yağmuru fiyatı 105 TL
 • Tiktok yat hediyesi 850 TL
 • Tiktok spor araba hediyesi 3200 TL
 • Tiktok öpücük 17 TL
 • Tiktok panda 0,47 TL
 • Tiktok big love 2,38 TL

Gibi hediye fiyatları bulunuyor. Tiktok platformunda jeton ile satın alınan bu fiyatlarda puan hesaplamasına göre değişiklik göstermektedir. Fakat Tiktok yayıncılardan oldukça yüksek bir kesinti yapar ve yollanılan hediyeler üzerinden bir miktar komisyon alır ve geri kalan miktarı da hesaba yükleme yapar. 

Tiktok’da En Pahalı Hediye Ne Kadar?

Tiktok’da en pahalı hediye ne kadar bakıldığı zaman hediye fiyatları 0,20 TL ile 6.999 TL arasında değişmektedir. En pahalı hediye güncel olarak Aslan ve Tiktok Universe olmaktadır ve Aslanın 29999 puan fiyatı 6000 TL’dir, Tiktok Universe ise 349999 puan fiyatı olarak da 7000 TL’dir. Parayla puan veya jeton hesaplama işlemi 1 puan 0,20 TL olarak hesaplanır. Fenomenler kazandıkları para miktarı konusunda Tiktok puanları hesaplanırken 0,6 TL ile çarparak hesaplanabilir.

Tiktok canlı yayın videoları esnasında desteklemek istediğiniz fenomenlere hediye göndermek için kullanılır ve bu hediyeleri gönderdiğiniz hediye karşılığı diğer tüm hizmetleri satın almak için jetonları kullanabilirsiniz. Tiktok hediye alma özelliğini açmanın ilk şartı ise 1000 takipçiye ulaşmanızdır aksi takdirde canlı yayın açamaz ve hediye alamazsınız.

Tiktok 1000 Hediye Puanı Kaç TL

Tiktok 1000 hediye puanı kaç TL bakıldığı zaman güncel olarak 200 TL olmaktadır. 1 Tiktok hediye puan fiyatı 0,20 TL olmaktadır ve formülü ile hediyenin satın alma fiyatı bulunur. Örnek olarak 100 Tiktok hediye bulunan bir fenomen için hesaplama yaparken 100×0,20 TL işlemi sonucunda 20 TL para kazanır. Fakat bu kazançtan yüzde 60 oranında Tiktok kesintisi yapılır ve fenomen 100 puandan 12 TL para kazanır. Tiktok puanları ve fiyatları şu şekilde özetlenir,

 • Tiktok 100 hediye puanı 20 TL
 • Tiktok 1000 hediye puanı 200 TL
 • Tiktok 10000 hediye puanı 2000 TL
 • Tiktok 100000 hediye puanı 20000 TL
 • 1 Tiktok milyon hediye puanı 200000 TL

Tiktok Canlı Yayın Hediye Fiyatları

Tiktok canlı yayın hediye fiyatları 2022 senesinde Tiktok kullanıcıları tarafından araştırılmaya devam etmektedir. Tiktok hediye fiyatları merak edilerek bu hediyelerin ne kadar bir paraya denk olduğunu merak edenler için Tiktok hediye hesaplama ve fiyatlarıyla hem Tiktok üzerinden para kazanabilir hem de sevdiğiniz yayıncılara para yatırabilirsiniz. Tiktok hediyelerinde diğer adı da sticker olur ve bu şekilde arıtılabilir.

Tiktok canlı yayın hediye fiyatları doların yükselmesiyle beraber yayıncıların geliri arttı ve Tiktok mecrası üzerinde içerik üretenler canlı yayın yaparak bağış alabiliyorlar. Aldıkları bağışlar dolar üzerinden olduğu için kazançları da güncel dolar kuruna göre değişiklik gösterebilmektedir. Tiktok canlı yayın hediyelerine bakıldığı zaman Tiktok platformunda içerik üreticileri canlı yayınlar açarak para kazanabiliyorlar. 

Tiktok Hediye Hesaplama

Tiktok hediye hesaplama bakıldığı zaman canlı yayın hediye fiyatları hesaplanır. Tiktok üzerinde kazanılan hediye paranın %60 kadarını alır ve tüm hediye fiyatlarında kesintisiz hediye fiyatları da listelenmiştir. Tiktok hediye puanları hesaplanırken ilk öğe Tiktok üzerinde hediyenin kaç jeton alındığını gösterir. Tiktok’un kullanıcıya %60 indirim yaparak verdiği parayla beraber Tiktok jetonlarını 29.999 jetonla satıyor ve 2.880 TL para kazanıyor. Canlı yayın hediyesini kazanan hesaba ise 1.152 TL nakit para göndermektedir.

Canlı yayıncıya çıkartma hediyesi gönderildiğinde hediyeler gönderilen kişinin Tiktok cüzdan bölümünde elmas olarak toplanır. Tiktok, tüm canlı yayın hediye puanlarının TL cinsinden hesaplanmasında bu kadar ücretsiz sunulmaktadır. Tiktok üzerinde hediyelerde her şey kazanç hesaplaması şeklinde veriliyor ve özetle Tiktok bedava olanların yüzde altmışını indirmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.