Can Kuş

Perebron Öksürük Şurubu Nedir? Perebron Öksürük Şurubu Fiyatı

16.06.2022
59
Perebron Öksürük Şurubu Nedir? Perebron Öksürük Şurubu Fiyatı

Perebron öksürük şurubu nedir diye merak edenler için, Perebron öksürük şurubu pgpons4r- grip, faranjit, bronşit, soğuk algınlığı gibi üst solunum enfeksiyonlarından kaynaklanan şiddetli öksürükleri tedavi etmek için özel olarak kullanılan reçeteli bir ilaçtır. Kırmızı, tekli, frambuaz esanslı şurup oksolamin fosfat etkin maddesi ile özellikle böbrek yetmezliği, karaciğer hastalığı olan kişileri tedavi eder. Son kullanma tarihine bakılarak tüketilmelidir. 2 yaşındaki çocuklar Perebron içmemelidir. Perebron üst solunum yolları rahatsızlığı olan hastaların öksürüklerini gidermek için oldukça etkili çözümdür.  

Enfeksiyon akciğerlere inerek aşağı balgam üretimine yol açarsa şurubu doktorunuzun verdiği reçete dâhilinde içebilirsiniz. Nezle, grip, soğuk algınlığı, larenjit, soluk borusu iltihabı, yutak iltihabı, akut veya kronik bronşit, boğmaca, bronş ve akciğer iltihabı gibi pek çok iltihap rahatsızlıkların tedavisinde kullanılmakta olup çeşitli yan etkileri bulunmaktadır. Etkin maddesi oksolomin, sadece öksürüğü kesmekle kalmaz aynı zamanda öksürüğe neden olan iltihapları da kısa sürede ortadan kaldırır. Solunum yollarınızda biriken balgamı yumuşatarak kolayca dışarı atmanıza olanak sağlar. Yüksek iltihap önleyici etkisi ile öne çıkan 120 ml şurup solunum yollarınızı açarak rahat nefes almanızı sağlar. 

Perebron Öksürük Şurubunun Etkileri 

Solunum yollarındaki iltihabı yok eden özel reçete ilaç, iltihapla gelişen boğazdaki tahriş ve nefes alma güçlüğünü iyileştirir. Yüksek ateşi ve ağrıyı dindiren özel tedavi yöntemleri ile sağlık gelişiminizi destekler. Şurubu doktorun verdiği ölçeğe göre içebilirsiniz.  6 ölçekli kaşığı 5 mililitre olup doz miktarı yaş grubuna göre ayarlanır. 2 yaş üstü çocuklarda günde en fazla 4 kez bir ya da iki ölçek verilmesi gerekir. 5 – 10 mililitre ölçek miktarı ile günlük 20 ile 40 ml arasında doz alabilirsiniz. Yetişkinlerde günde en fazla 4 kez 15 ml 3 ölçek olacak şekilde verilir. Toplam günlük tüketim miktarı ise 60 mililitredir. Yaşlılarda verilen doz miktarı ise yetişkinlere önerilen doz miktarı kadardır. Özel doz ayarı yapmanız gerekmez. 

Özellikle doz alımı sırasında en az 4 – 5 saat fark olmasına özen göstermeniz oldukça önem taşır. Doğru zamanlama ayarı doktor tarafından belirlenir. Doktorunuza danışarak şurubu doğru ve bilinçli bir şekilde almaya özen göstermelisiniz. Tedavi süresince kullanmanız gereken doz ve miktarı hastanın durumuna göre uzman hekim karar verecektir Perebron şeker etken maddesi içeren bir ilaç olduğu için şekere karşı alerjisi olanların ilacı kullanmadan önce muhakkak uzman hekime başvurması önerilir. Şurubun yardımcı maddelerinden olan metil paraben ve ponso, alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Alerjik tahrişe neden olabilecek reaksiyonlara mal vermeden muhakkak uzman bir doktora başvurulmalıdır. 

Perebron Öksürük Şurubu Fiyatı    

Perebron öksürük şurup fiyat ve ücretleri ortalama 26 TL’ dir.- Piyasada Perebron benzeri ilaçlar bulunmakta olup ilacı kullanmadan önce muhakkak doktor muayenesinden geçmelisiniz. Vücut sağlığınızı koruyan ilaçları tercih etmeniz önerilir. Yukarıda belirtilen fiyatlar her dönem değişmekte olup şurubu uzman hekiminizin reçete etmesi halinde almanız tavsiye edilir. Öksürük ve soğuk algınlığı için kullanabileceğiniz Perebron öksürük şurubu özellikle doktor onayı ile reçete edilir. 

perebron fiyatı

perebron öksürük şurubu fiyatı

Ortalama 10 günlük faranjit tedavisi sonrasında kullanabileceğiniz hekim tarafından reçete edilen ilaç, öksürük giderici soğuk algınlığı etkisiyle günümüzde sıklıkla tercih edilir. Perebron öksürük şurubu kullanımı sırasında çeşitli alerjik reaksiyonlarınız oluşabilir. Solunum yolu mukozasının inflamasyonu tedavisinde kullanılır. Hırıltı, göğüste sıkışma, ağız, yüz ve boğazda şişkinlik, nefes darlığı, ani tansiyon düşüklüğüne bağlı olarak şoka girme, alerjik reaksiyon belirtilerinin olması halinde ilacı hemen kesip vakit kaybetmeden acile gitmeniz gerekir. 

Perebron şurup nedir ne işe yarar? İlacın yan etkileri soruları oldukça merak edilmektedir. İlacı almaya başladıktan sonra söz edilen yan etkilerin dışında herhangi bir belirti yaşamanız halinde hemen doktorunuza başvurmalısınız. Özel hassasiyeti olan hastalar şurubu özellikle yemekten sonra kullanmalıdır. Eşit miktarda su ile karıştırarak ta şurubun yan etkilerini giderebilir; araç ve makine kullanımınızı rahat, emniyetli şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Reçeteli ya da reçetesiz halde ilaç alıyorsanız muhakkak doktorunuza ve eczacınıza bu durum hakkında bilgi vermeniz gerekir. Metil paraben içeren şurup,  yemekten sonra ağız yoluyla alabilirsiniz. İlacı aşırı doz halinde alırsanız kusma, renk solgunluğu, baş dönmesi, heyecanlanma,  alerjik reaksiyonlara neden olabilir. 

Öksürük Şurubu Nasıl Kullanılmalı?

Unutulan dozları dengelemek için çift doz alımı yapmamalısınız. Hamilelik döneminde öksürük ve soğuk algınlığı yaşayan hastalar ilacı kullanmadan önce muhakkak doktor ve eczacıya danışmalıdır. Tedavi sürecinde hamile olduğunuzu fark ederseniz hamilelik durumunuzu muhakkak uzman hekiminize ve eczacınıza belirtmelisiniz. Tüm ilaçlarda görüldüğü gibi Perebron kullanımı sonrasında da çeşitli yan etkiler meydana gelebilir. Ağız, yüz ve boğazda şişmenin yanı sıra nefes almada yaşanan güçlükler,  ölümcül olabilen şoka sebebiyet veren kan basıncının ani düşmesi gibi çeşitli yan etkileri hissettiğiniz an bir sağlık kurumuna gidip doktorunuzla birlikte tedavi sürecine başlayabilirsiniz. 

Perebron ilacının kullanımı nasıl olur, nerelerde saklanmalıdır? Soruları hastaların en çok araştırdıkları konulardandır. Şurubu çocukların göremeyeceği, erişemeyeceği yerlerde saklamanız tavsiye edilir. Perebron öksürük şurubunu sadece yetişkinler değil çocuklar da kullanabilir. Perebron şurubu 2 yaş üzerindeki çocuklara verilebilmek de olup soğuk algınlığı ve üst solunum yolu hastalıklarından korunmanıza olanak sağlar.  2 yaşından büyük olan kişiler çocukların kullanımı için idealdir. Perebron şurubu tüketici araştırmaları yapıldığında yaşlı hastaların kullanımı için özel bir durumun olmadığı görülmüştür. Ciddi yan etkilerin hepsi seyrek şekilde görülmekte olup özellikle hassas yapıda olan hastaların doktor tavsiyesi ile 50 mg kullanmaları önerilir. İlacı 25 C’nin altında, serin ortamda oda sıcaklığında saklamanız tavsiye edilir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.