Can Kuş

Özel Ambulans Fiyatları

27.05.2022
15
Özel Ambulans Fiyatları

Özel ambulans hizmeti nedir konusu, her geçen gün birçok kişiyi düşündürür. Tarih boyunca sağlık insanlar için ilk sırada yer almıştır. Gerek beden gerekse ruh olarak sağlıklı olunmaması günlük hayatı olumsuz etkiler. 

Bu nedenle hastanelere giderek, doktora görünmek şart hale gelir. Ev/işyeri ve hastane arasındaki ulaşım, eğer kişilerin kendi aracı yoksa ve toplu taşımaya alternatif aranıyorsa ambulans tarafından sağlanır. 

Bu araçlar görev olarak yaralı ya da hastayı ilgili hastaneye ulaştırmak görevindedir. Özel donanımı ve ekipmanları olup motorlu panelvan tipi araçlardır. Normalde bir ambulans isteniyorsa, 112 aranarak ambulans istenir. Özelde ise iletişim kurulur.

Özel ambulans hizmetleri de burada devreye girer. Bunlar 112 acil servis ağından bağımsız şekilde, ambulanslar ve acil sağlık araçlarıyla ambulans hizmetleri yönetmeliğine bağlı şekilde; Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığınca ruhsatlandırılan araçlardır. 

Özel Ambulans Neden Kullanılır?

Ambulans kiralama hizmetleri günümüzde birçok kişi tarafından kullanılmaktadır. Zira hastaların acil olarak hastaneye yetiştirilmesi ya da hastaneden hemen alınması gerekir. Bu noktada insanlar daha hızlı çözüm bulabilmek özen özel seçeneklere başvurmaktadır.

özel ambulans fiyatları

özel ambulans fiyatları

Bu çerçevede herhangi bir sağlık kurumuna kısa sürede gidilebilmektedir. Bunun yanı sıra özel ambulans yalnızca şehir için çalışmaz. Örneğin hastanızı farklı bir şehre hızlıca götürmeniz gerekiyorsa ve çözümler arıyorsanız, özel ambulanslar ile aradığınız çözümleri bulmanız mümkündür. 

Şehirler arası ambulans için bir firma bulmak kolaydır. Ancak tercihinizi doğru yapmanız da şarttır. Dolayısıyla hemen karar vermek yerine ön inceleme yapmak, daha iyi sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır. 

Özel Ambulanslar Neler Bulunur?

Ambulanslar içerisinde hastalara acil olarak gerekebilecek şeyler yer almaktadır. Bu durum hasta nakil ambulansı için de geçerlidir. Bunlar ana hatları ile,

 1. Sedye,
 2. Vakum sedye,
 3. Faraş sedye,
 4. Kombinasyon sedye,
 5. Baş sabitleyici,
 6. Atel seti,
 7. Travma tahtası,
 8. Boyunluk seti,
 9. Serum askısı,
 10. Acil doğum seti,
 11. Tıbbi malzeme çantası gibidir.

Ambulansın ekipleri de alanında profesyoneldir. Zira acil yardım ambulansı profesyonelleri gerektirir. Ambulans kendine verilen adrese gitmekte, hastayı almakta ve sonrasında dilenen konuma götürmektedir. 

Özel Ambulans Şehirler Arası Çalışır Mı?

Ambulans dendiğinde insanların aklına doğal olarak şehir içinde çalıştıkları gelir. Ancak bazı durumlar, hastaların farklı bir il/ilçedeki hastaneye gitmesini gerektirebilir. Bu noktada gerek hasta gerekse hasta yakınları çare aramaya başlamaktadır. 

Bu bakımdan söz konusu hizmet aynı zamanda şehirler arası ambulans olarak da tercih edilebilir. Dolayısıyla sadece bu tür hizmetleri olan kurum bulunmalıdır. Ancak hatırlanması gereken firmalara göre gerek fiyatta gerekse kalitede, güvenilirlikte değişmeler olacağıdır.

Eğer sorun yaşamak istemiyorsanız hemen karar vermemeniz, öncesinde ayrıntılı bir araştırma yapmanız önerilir. Böylece daha güvenilir sonuçlar elde etmeniz mümkündür.

Özel Ambulans Nereye Nakil Yapar?

Hasta nakil ambulansı geniş kapsamlı hizmetler vermektedir. Bu bakımdan ana hatlarıyla, şu gibi seçenekler yer almaktadır;

 1. Evde eve hasta nakli
 2. Evden hastaneye hasta nakli
 3. Hastaneden huzurevine hasta nakli
 4. Huzurevinden hastaneye hasta nakli
 5. Hastaneler arası hasta nakli
 6. Hastaneden eve hasta nakli
 7. Hastaneler arası yoğun bakım hasta nakli

Bunun dışında şehirler arası seçenek de vardır. Bunların herhangi birisinden yararlanmak istiyorsanız konu üzerine çözümleri olan firma ile iletişime geçerek gerekli bilgileri vermeniz gerekir. 

Özel Ambulans Kiralamada Nelere Dikkat Edilmeli?

Acil yardım ambulansı kiralamak zor olarak görülse de oldukça kolaydır. Sadece nelere dikkat edeceğinizi bilmek gerekir. Bunlar ana hatları ile şu şekilde verilebilir;

 1. Onaylamadan önce tüm ayrıntılar okunmalıdır.
 2. Eğer merak ettikleriniz varsa mutlaka sorulmalıdır.
 3. Ambulansın kaç dakikaya geleceği ve ilgili konuma kaç dakikada gidileceği sorulmalıdır.
 4. Ambulans içindeki ekibin tecrübesi, deneyimi sorulmalıdır.
 5. Ambulansların ekipman bakımdan yeterli ve modern olup olmadığını inceleyin.

Bunlara dikkat etmemek olumsuz sonuçlar almanıza neden olabilir. Dolayısıyla tecrübe etmemek istiyorsanız, öncesinde sormanız şarttır. Bunun yanı sıra hizmet şartlarını sorarsanız daha ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

İstediğiniz hizmetleri alıp alamayacağınızı bilmek, firma hakkında ayrıntılı bilgileri sormak da önemlidir. Zira firmanın tecrübesi de alacağınız hizmetin kalitesini etkilemektedir. 

Özel Ambulans Fiyatları Ne Kadar?

Ambulans kiralama konusuna bakıyorsanız, ne kadar tutacağını da düşünmeniz muhtemeldir. Ancak özel ambulans hizmetlerinde standart fiyatlar bulunmaz. Zira firmalara göre değişkenlik gösterir. Lakin ana hatlarıyla bir fiyat üzerine gidilecek kilometreye göre ücret eklenir.

Örnek olarak 250 Türk lirası + kilometre başı 7 Türk lirası gibi bir tarife olabilir. Bu örnek amaçlı olup değişebilir. Dolayısıyla firmayı aradığınızda ücret politikalarını ayrıntılı şekilde sormanız şarttır. Bazı firmaların daha düşük olabileceği unutulmamalıdır. 

Ancak fiyatlar düşük olsa bile kalitenin değişebileceği de akıllara getirilmelidir. Dolayısıyla hızlı ve ani kararlar verilmemelidir. Çünkü fiyat politikalarında kalite, firmanın deneyimi, ekiplerin tecrübesi gibi hususlar belirleyici olabilmektedir. 

Özel ambulans hizmetleri hakkında firmadan fiyat politikasını öğrendikten sonra buna göre hesaplama yapmanız da mümkün olabilir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.