Can Kuş

Mor Şampuan Nedir? Mor Şampuan Ne İşe Yarar

25.05.2022
15
Mor Şampuan Nedir? Mor Şampuan Ne İşe Yarar

Mor şampuan kullananlar, kullanmayı düşünenler tarafından sıklıkla araştırılır. Peki mor şampuan ne işe yarar. Zira ne işe yaradığı, ne olduğu, kimlerin kullanılabileceği sıkça düşünülür. 

Eğer saçlarınız boyalı ise ve açık tonlarda ise, size daha canlı seçenekler sunar. Günümüzde birçok kadın açık renkli, canlı saçlara sahip olmak ister. Ancak bunlara sahip oldukça zordur. Bunun yanı sıra elde ettikten sonra korumak, taze bir görünüme kavuşturmak da gerekir. 

Mor şampuan tam da bu noktada devreye girer. Eğer kuaföre giderek saçlarınızı tonlamak istemiyorsanız, evde tonlama yapmanızı sağlar. Menekşe tonları sayesinde saçlarınızı tonlayabilirsiniz. Eğer saçınızın daha küllü görülmesini istiyorsanız, aradığınız çözümlere kavuşabilirsiniz.

En iyi mor şampuan için yapabileceğiniz tercihler oldukça fazladır. Eğer tümünün özelliklerini incelerseniz, size en uygun olana karar verebilirsiniz. 

Mor Şampuan Nedir?

Mor şampuanları ilk duyanlar, ne olduğunu doğal olarak edebilir. Mor şampuan fiyatları kadar bunu bilmek de oldukça önemlidir. Bu bakımdan ürün, sarı saçlardaki turuncu gibi sıcak tonlarda yansımaları nötrlemek, sarı tonun küllü bir görünüme sahip olması için tercih edilmektedir. 

Her ne kadar mor şampuan olarak adlandırılsa da farklı markalar tarafından üretilir. Bunun yanı sıra içerisinde mor rengi pigmentleri vardır. Gri ve sarı renkte saçlara dost bir yapısı olduğu için canlı ve küllü bir görünüm sağlamaktadır. 

Mor Şampuanı Kimler Kullanabilir?

Kişisel bakım ürünlerinin nasıl kullanılacağı büyük bir önem taşır. Zira olumlu sonuçlara ulaşmak istiyorsanız, nelere dikkat edeceğinizi bilmek gerekir. Mor şampuan kullanımı bu açıdan oldukça önemli bir detaydır.

Eğer platin sarısı saçlarınız varsa ya da sarı gölgeleriniz bulunuyorsa, bu şampuandan yararlanmanız mümkündür. Aynı zamanda babylights yaptırmışsanız ya da saçlarınızın daha parlak ve canlı görünmesini istiyorsanız kullanabilirsiniz.

Bunun yanı sıra kuaförden çıktıktan sonra bile saçlarınızın görünümünü haftalar boyunca korumak, turuncuya dönme ihtimali olmadan temizlemek istiyorsanız mor şampuan ne işe yarar idealdir. 

Mor Şampuan Nasıl Kullanılır?

Şampuanların kullanımı kolay gibi dursa da dikkat etmeniz gereken bazı detaylar vardır. Bunlara önem vermemek, istediğiniz sonuçlara ulaşamamakla neticelenir. Dolayısıyla mor şampuan nasıl kullanılır konusuna da özen göstermeniz şarttır.

mor şampuan nasıl kullanılır

mor şampuan nasıl kullanılır

Bu açıdan uzmanlar, eğer ilk kez kullanacaksanız ilk olarak normal şampuan ile karıştırarak kullanmanızı tavsiye etmektedir. Böylece ne kadar etkili olduğunu daha rahat gerekebilirsiniz. Bu durum, hatalı olarak mor saçlara sahip olmanızı da önler.

 1. Bunun yanı sıra daha iyi sonuçlar almak istiyorsanız, şunlara da dikkat etmeniz önerilmektedir;
 2. Mor şampuan nemlendirici şampuanla eşleşmelidir. 
 3. Mor şampuan her yıkamada kullanılmamalıdır. Aksi takdirde tam tersi olarak mat, donuk sonuçlara neden olabilir. 
 4. Mor şampuan kullandıkça saçlarınızda ne kadar kaldığını inceleyin. Böylece zamanlamayı daha iyi yapabilirsiniz. Saçlarınızın gözenekli olması emiciliğini arttıracaktır. 
 5. Uzmanlar, mor şampuanların üç yıkamada bir kullanılmasını önermektedir.
 6. Mor şampuan kullandıktan sonra, saçlarınızı şekillendirirken tercih ettiğiniz yöntemlere önem verilmelidir. 
 7. Isı ve şekillendirme araçları kullanırken düşük ısı seçilmelidir. 
 8. Mor şampuan uygulamaya saç uçlarında başlanmalı; saçlara eşit oranda dağıtılmalıdır.

Mor şampuan kullananlar buna dikkat ederse daha iyi sonuçlar alabilir.

Mor Şampuanın Faydaları Nelerdir?

En iyi mor şampuan yardımıyla saçlarda istenmeyen çiğ tonlar veya turuncuyu andıran yansımalar, kimyasal kullanmaksızın çözülebilir. Bunun yanı sıra saçınızı boyatmışsanız ancak istediğiniz sonuçlar alınamamışsa mor şampuan size gerekli çözümleri sunabilir. Ayrıca ürünün şu gibi artılarından da söz etmek mümkündür;

 1. Turunculaşmayı engeller: Mor şampuanın içindeki mor pigmentler, saçlarınızın turunculaşmasının önüne geçer. Dolayısıyla saçlarınızı yıkarken, açık mor renkte köpükleri bulunur.
 2. Kumral ve gri saçlarda tercih edilebilir: Mor şampuanların ilk olarak sarı renkli saçlarda tercih edildiği düşünülür. Ancak gri ve kumral saçlara da oldukça uygundur. Bunun yanı sıra saçları boyamak yerine beyaz, gri gibi bir renk kazandırmak istiyorsanız da çözüm sunar. Ayrıca ombre, balyaj ve röfle gibi işlemler ardından da kullanılabilir.
 3. UV filtresi: Güneş tarafından gelen UV ışınları sadece cilde değil saçlara da zararlıdır. Dolayısıyla kısa sürede solmasına neden olur. Mor şampuan içerisinde bulunan UV filtresi, güneşin bu etkisine karşı saçlarınızı korur.
 4. Bakım: Mor şampuanlar farklı içeriklere neden olabilir. Bu nedenle bazıları saçlarınızı besler. Mor şampuan kullananlar böylece saç renginin kusursuz olmasını sağlarken, sağlıklı saçlara da kavuşabilir.

Bunlara ek olarak mor şampuan, her zaman hayalinizi süsleyen mor saçlara kavuşmanızı sağlar. 

Mor Şampuanlar Neler?

En iyi mor şampuan hangisi? Mor şampuan kavramı ayrı bir marka olduğunu düşündürse de aslında sadece renginden gelen bir adlandırmadır. Bu bakımdan şu gibi markaları incelemeniz mümkündür;

  1. Kérastase Blond Absolu Bain Lumiere
  2. Schwarzkopf Bonacure
  3. L’Oréal Professionnel Serie Expert Silver
  4. Colorinn Stardust Silver
  5. First Lima Professional
  6. Lyra Professional Silver
 • Elseve Mor Şampuan
 1. Milk Shake Silver Shine Light
 2. Urban Care
 3. Gliss Schwarzkopf Intense Therapy

En iyi mor şampuan hangisi kapsamında bunların hepsi detaylı incelenmelidir. Zira her biri etki bakımından farklı seçenekler sunar. Bazıları nem kazandırmak için iyiyken bazıları bakımda öne çıkmaktadır.

Mor şampuan gratis dahil birçok yerden bulunabilir. Eğer almadan önce incelerseniz, size uygun olup olmadığını anlayabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.