Can Kuş

Martı Fiyat 2023, Martı Scooter Kiralama Tarifesi Fiyatı Ne Kadar?

09.09.2022
19
Martı Fiyat 2023, Martı Scooter Kiralama Tarifesi Fiyatı Ne Kadar?

Martı Fiyat 2023, son zamanlarda aratılan konulardan oldu. Trafiğin her geçen gün biraz daha yoğunlaştığı günümüzde, alternatif ulaşım yöntemleri oldukça talep görmektedir. İnsanlar, trafikte zaman kaybetmeden istedikleri noktalara ulaşmak istemekte ve bunun için farklı alternatiflere yönelmektedir. Söz konusu alternatiflerden birisi de elektrikli scooterlardır. Bu ürünler aynı zamanda Martı olarak da bilinir. Peki, martı fiyatı nedir? Martı kiralama ücretleri ne kadardır? Bu sorulara ilişkin merak ettiğiniz bütün detayları sizler için derledik.

Martı ile Hızlı Ulaşım

Klasik ulaşım araçlarından sıkıldıysanız ve trafikte çok fazla zaman kaybetmek istemiyorsanız, martı yolculuğu yapabilirsiniz. Özellikle orta ve kısa mesafelere gideceğiniz zaman martıların beklentilerinizi en üst seviyede karşılayacağına emin olabilirsiniz. Elektrikli olan bu ürünler, en dar alanlardan dahi rahatlıkla geçebilir. Bu sayede istediğiniz noktaya hem hızlı hem de sorunsuz olarak gidebilirsiniz. Üstelik martı’nın size vereceği heyecanı da unutmamak lazım.

martı fiyatları 2023

martı fiyatları 2023

Martı ile en fazla 25 km/s hıza ulaşabilirsiniz. Tam dolu bir şarj ile yaklaşık 1 saat veya daha uzun süre ulaşım ihtiyacınızı rahatlıkla karşılayabilirsiniz. Son teknoloji ürünü olan martının elektronik bir fren sistemine sahip olduğu da unutulmamalıdır. Bahsedilen fren sistemi sayesinde her zaman güvende olur ve sorunsuz bir şekilde yolculuk ihtiyaçlarınızı karşılarsınız. Martı elektrikli scooter, farklı sürüş modları olan bir üründür. Dolayısıyla sürüşe ilişkin beklentilerinizin fazlasıyla karşılanacağına emin olabilirsiniz.

Martı ile ulaşımın bu kadar kolaylaşması ve sürüş keyfinin yüksek olması, bu ürünlere olan talebi arttırmıştır. Söz konusu talep, kiralama hizmetleri ile karşılanmaktadır. Peki, martı scooter kiralama fiyat 2022 yılında ne kadar?

Martı Scooter Kiralama Fiyat 2023

Martı fiyat tarifesi, adeta bir taksimetre gibidir. Kullanılan süreye bağlı olarak ödenmesi gereken ücretler farklılık gösterir. Ancak genel olarak rakamların makul seviyede olduğunu söylemek yanlış olmaz. Fiyat politikasını zaman zaman güncelleyen martı, kiralama için kişilerin 18 yaş ve üzeri olmasını istemektedir.

Martı kiralama ücretleri ne kadar şeklindeki soruya cevap verebilmek için öncelikle kullanım süresinin belirtilmesi gerekir. Çünkü scooter kiralama fiyatı, dakika üzerinden hesaplanmaktadır. Elektrikli scooter olan martı kullanım süresi ile birlikte ödenmesi gereken rakam da artmaktadır.

Martı scooter kiralama fiyat 2023 yılında açılış ücreti 1,99 TL’dir. Daha sonra ise her dakika için 0,79 TL olarak ücretlendirilmektedir.

2023 yılında süreye bağlı olarak martı fiyat tarifesi şu şekildedir:

  • 1 dakika fiyatı: 2,78 TL
  • 5 dakika fiyatı: 5,94 TL
  • 10 dakika fiyatı: 9,89 TL
  • 20 dakika fiyatı: 17,79 TL
  • 30 dakika fiyatı: 25,29 TL
  • 1 saat fiyatı: 49,39 TL

Tekrar vurgulamak gerekirse martı scooter fiyat, adeta bir taksimetre gibidir. Başlangıçta bir açılış ücreti vardır, sonrasında ise dakika başına ücret uygulanır. İstanbul, Ankara ve İzmir martı fiyat genel olarak bu şekildedir. Ancak bazı küçük farklılıklar olabilir.

Martı Nasıl Kiralanır?

Martı fiyat bilgisi alındıktan sonra bu özel araçların nasıl kiralanacağı merak edilmektedir. Bunun için de martı nasıl kiralanır şeklindeki soru sık sık sorulur. Bahsedilen sorunun cevabı ise bir uygulamada gizlidir.

Martı kiralamak için IOS ve Android platformlardan ücretsiz olarak sunulan uygulamayı indirmeniz gerekiyor. Uygulamayı indirdikten sonra sistem üzerinden size en yakın konumda bulunan martının tam olarak nerede olduğunu görebilirsiniz. Bu aşamadan sonra ise en yakın martının yanına gitmeniz gerekiyor.

Martı kiralamak için en yakın martının üzerinde bulunan karekodu uygulama üzerinden telefonunuza okutmanız gerekiyor. Bu işlemin ardından size 4 haneli bir şifre verilecektir. Söz konusu şifreyi martının üzerinde yer alan fiziksel kilidi açmak için kullanmalısınız. Daha sonra ise martı kullanıma hazır olacaktır.

Martı Kiralama Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Martı fiyat, yukarıda yer aldığı gibidir. Ancak burada sizlerle paylaşmış olduğumuz fiyat bilgisinin değişebileceğini sakın unutmayın. Dolayısıyla sizinle bu rakamları paylaşmamızın temel nedeni sadece bilgilendirme amaçlıdır. Martı fiyat tarifesi 2023 üzerinde meydana gelebilecek değişimleri sitemizi takip ederek öğrenebilirsiniz. 

Martı scooter kiralama fiyat 2023 konusunda değinilmesi gereken son bir husus ise bu araçların park edilmeleri ile ilgilidir. Yakın zamanda yaygınlaşmaya başlamışlardır. Daha önce istenilen noktalara park edilebiliyordu. Ancak artık bu noktada kısıtlamalar var. Ceza yememek için park ettiğiniz noktalara dikkat etmelisiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.