Can Kuş

Madecassol Krem Ne İşe Yarar? Madecassol Krem Nedir?

17.04.2022
54
Madecassol Krem Ne İşe Yarar? Madecassol Krem Nedir?

Madecassol Krem ne işe yarar sorusu özellikle hamile ve emziren anneler tarafından sıklıkla sorulmaktadır, kremin detaylarını yazımızda bulabilirsiniz. yan etkisi az olan uzmanlar tarafından önerilen Madecassol; Yara, Cilt Lekeleri, Sivilce izleri, yanık ve çatlak tedavisinde kullanılan son günlerin popüler kremlerinden birisidir, özellikle internet dünyasında adı sık sık duyulmaya başlayan Madecassol Krem hakkında internette birçok arama yapılmaktadır. Madecassol krem ne işe yarar, madecassol krem nedir, madecassol krem kullananların yorumları gibi sorular en sık rastlanan sorulardır.

Madecassol Krem Nedir

Centella Asiatica bitkisinin ham maddesi ile cildi onarma özelliğine sahip olan Madecassol Krem, yaraları iyileştiren ve yanık, cilt lekeleri, sivilce izleri, çatlaklar gibi cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılmaktadır. Özellikle yan etkisinin azlığı ile uzmanların Hamile ya da Emziren annelerin kullanımına önerdiği Madecassol krem son günlerde oldukça popüler olmuş ve insanlarda Madecassol Krem ne işe yarar sorusunu akıllara getirmiştir.

Özellikle son yıllarda artan Epilasyon kullanıcıları da Madecassol Krem’i tercih etmektedirler Lazer epilasyon sonra ya da cilt bakımı sonrasında ciltte oluşan tahrişlerin tedavisinde kullanılan Madecassol krem konusunda en dikkat etmeniz gereken husus, açık yaralara uygulamamanızdır.

madecassol krem ne işe yarar

Madecassol Krem Ne İşe Yarar ve Faydaları

Madecassol krem ne işe yarar sorusuna eş değer olarak faydaları nelerdir diye bakarsak aslında ne işe yarar sorusuna da cevap vermiş oluruz işte bu kremin mucizevi faydaları.

 • Uçukların tedavisinde uygulanmaktadır, uygun miktarda kremi uçuğun üzerine sürmeniz halinde özellikle dudak bölgesinde çıkan uçukları iz bırakmadan tedavi etmektedir.
 • Uzun süreli yatalak olan hastaların vücutlarında oluşan yara ve tahrişlerin giderilmesi amacı ile kullanılmaktadır.
 • Başta gebelik sonrası olmak üzere vücutta aşırı kilo alıp verme durumunda oluşan çatlakların giderilmesi amacı ile kullanılır.
 • Temel özelliği hücre yenileyici olması ile ciltte kırışıklıkları azaltır, yumuşak ve taze bir görüntü verir.
 • Dirsek bölgesinde oluşan kararmalarda kullanılabilir, uygulanan bölgede ten rengi açılmaları düzenli kullanımlarda görünür.
 • Ağda, lazer vb. gibi ciltte tahrişe neden olan bakım hizmetlerinden sonra bu tahrişlerin giderilmesi için kullanılabilir.
 • Nemlendirici özelliği ile özellikle kış aylarından oluşan çatlakları gidermek ve el, ayak bakımında kullanılabilir.
 • Ameliyat sonrasında oluşan bıçak lekeleri ya da cilt lekelerinde uygulanır ameliyat izlerini silikleştirebilir.
 • Vücutta çıkan sivilcelerden kurtulmak amacı ile kullanılır hem sivilceyi yok eder hem de ciltte bir iz bırakmaz.
 • Kedi tırmalaması, topuktaki çatlaklar, kâğıt kesiği gibi yaraların giderilmesinde kullanılır.
 • Emzirmeye bağlı oluşan tahrişlerde göğüs bölgesinde kullanılabilir.
 • Dövme silme işlemlerinden sonra ciltte kalan izi hafifletme amacı ile kullanılabilir.

Madecassol Krem Fiyatı 2022 Nedir

Madecassol krem şu an eczanelerde satış fiyatı 34,83TL’dir bu fiyat 10mg/1 gr 40gr pomad için geçerlidir. Sgk tarafından kozmetik kullanım amaçlı bir krem olarak geçtiğinden ücreti SGK tarafından karşılanmamaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR; FUCİDİN KREM NE İŞE YARAR

Madecassol Krem Kullananların Yorumları Nelerdir

Madecassol krem ne işe yarar, madecassol krem faydaları veya madecassol krem nedir diye arama motorlarında veya sosyal medyada araştırma yaptığımız zaman kullanıcılar tarafından aşağıda ki şekilde yorumlar yapıldığı görülmektedir.

“Sivilce lekelerimin giderilmesin de oldukça etkili olan bir krem, ben sivilcelerimin üzerine akşamları yatmadan önce çok ince şekilde uyguluyorum, sabahları kalktığımda ise sivilcelerim sönmüş ve kızarıklığı nerdeyse yok olmuş oluyor”

“Çok hassas ve ince yapılı bir cildim var, bu sebep ile en basit işlemde bile cildimde tahriş oluşmakta özellikle ağda sonra cildim tahriş olduğunda Madecassol Kremi tüm vücuduma sürüyorum ve çok iyi geliyor.”

“Yaşanan bir olay sonrası elimde bir kesik oluşmuştu ve bu kesiğin giderilmesi için dikiş atılmıştı. Bu dikiş izine düzenli olarak Madecassol krem uyguladım, dikiş izini tamamen geçirmedi ancak hafiflemesine yardımcı oldu.”

“Aşırı beyaz tenli olmam sebebi ile özellikle yaz aylarında sürekli cildimde güneş lekeleri olmak da akşamları vücuduma bu lekelerin geçmesi için Madecassol uyguluyorum, sabaha lekelerden iz kalmıyor.”,

“Her ne kadar kullanma kılavuzunda yazmasa da ben uçuklarımı geçirmek için bu kremi sürdüm ve çok iyi geldi”

madecassol krem ne işe yarar

Madecassol Krem Yan Etkileri Nelerdir

Bilinçli ve kullanma kılavuzuna uygun kullanıldığında her hangi bir yan etkisi bulunmayan Madecassol krem konusunda dikkat etmeniz gereken 2 husus bulunmaktadır, bunlardan biri kremi dozunda kullanmak diğeri ise açık yaraya uygulamamak, özellikle açık yaraya uygulandığında yarayı sulandırıp iltihaplandıra bilmektedir, her kremin olduğu gibi Madecassol’ün de aşırısı zararlıdır, eğer ki cildinizde veya vücudunuzda beklenmedik bir yan etki görme durumunuzda mutlaka doktorunuza danışın.

Madecassol Krem Zararları Nelerdir

Madecassol Krem ne işe yarar sorusunda detaylıca cevap verdikten sonra kremin zararlarını da anlatmak gerekmektedir. Aşırı hassas veya alerjik bünyeye sahip kişilerden değilseniz Madecassol en düşük yan etki oranına sahip kremlerden birisidir, ancak yine de aşağıda listelediğimiz belirtilerden bir veya birkaçı sizde olması durumunda krem kullanımını sonlandırıp derhal doktorunuza danışınız

 • Yutmada güçlük
 • Göz ve çevresinde uyuşma
 • Ciltte Yanma, kızarma veya morarma,
 • Vücutta döküntü

Bu yazımızda size Madecassol Krem ne işe yarar, Madecassol Krem nedir, Madecassol Krem yan etkileri nelerdir gibi birçok sorunuza cevap vermiş bulunmaktayız, eğer bu yazımız hoşunuza gitmiş ise diğer sağlık yazılarımız için tıklayınız

Madecassol Krem Haakında Detaylı Video

Madecassol krem kullanan ve bu krem hakkında neler yaşadığını detaylı şekilde anlatan bir video; Özlem Akçay‘a bu detaylı videosundan ötürü teşekkür ederiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.