Can Kuş

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar

30.05.2022
14
Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar

En kolay kredi veren bankalar hangileri? Kredi günümüzde gerek acil ihtiyaçları karşılamak, gerekse ev ve araba alabilmek için yoğun olarak kullanılır. Böylece insanlar hızlı çözümler bulabilir. Ancak bilindiği üzere bankalar, kredileri kredi almak üzere verir. Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar hangileridir gelin birlikte inceleyelim.

Bu nedenle genel bilinin aksine her başvuruna kredi dağıtılmaz. Banka, verirken geri almayı da istediği için kişileri inceler. Kredi notu da burada devreye girer. Ana hatlarıyla risk grupları şöyledir;

 1. 0 – 699: En riskli grup
 2. 700 – 1099: Orta riskli grup
 3. 1100 – 1499: Az riskli grup
 4. 1500 – 1699: İyi
 5. 1700 – 1900: Çok iyi 

Kolay kredi almak istiyorsanız, en az orta ya da az riskli olmanız önerilir. Böylece onaylanmanız mümkündür. Ne var ki başta yeni kredi kullananlar bu konuda sıkıntı yaşayabilir. Kredi notu düşük olanlar için kredi veren finans kurumları, bu noktada sık sık araştırılır. Günümüzde bu kapsamda çok sayıda banka vardır. Eğer bunların hepsini değerlendirirseniz, ihtiyacınıza çözüm sunanı kolayca bulabilirsiniz.

Kredi Notu Düşüklere Kredi

Kredi notunuz düşük olan ancak kredi gereksinimi duyan kişiler, puanım düşük nasıl kredi alırım sorusunu sık sık düşünmektedir. Her ne kadar ilk önce olmadığı düşünülse de aslında kredi notu yeterli olmayanlara kredi veren kurumlar da yer alır.  Bunlardan bazıları;

kredi veren bankalar

kredi veren bankalar

 1. Ziraat Bankası,
 2. Halkbank,
 3. Vakıfbank,
 4. Şekerbank,
 5. TEB,
 6. Akbank,
 7. İş Bankası,
 8. Garanti BBVA şeklindedir.

Bunları ayrıntılı olarak incelerseniz, size uygun ihtiyaç kredisi imkanları bulmanız olasıdır.

Ziraat Bankası

Ziraat Bankası kredi notu düşüklere kredi sağlayan finans kurumları arasındadır. 18 yaşından büyükler, 6 aydır sigortalı şekilde aynı yerde çalışanlar 50 bin Türk lirasına kadar alabilir. Müracaat işlemleri gerek internet şubesinden gerekse herhangi bir şubesinden gerçekleştirilebilir.

Ancak farklı şubelere göre değişiklik olduğu bilinmelidir. Bazı Ziraat Bankası şubeleri, kolay kredi verirken sizden kefil talep edebilir.

Halkbank

Kredi notu 0 olana kredi çıkar mı? Eğer düşük kredi notu olanlara imkan sağlayan bankalara giderseniz çözüm bulabilirsiniz. Bunlardan biri de Halkbank’tır.  Kurum, bu kişilere özel 5,000 Türk lirası ve üzeri nakit ödeme gerçekleştirir. Müracaat ardından hemen onay verildiği için oldukça hızlıdır.

Eğer en yakınınızda bulunan Halkbank şubesine giderseniz, bu konu hakkında ayrıntılı bilgi alabilir, size uygun gelirse başvuru yapabilirsiniz.

Vakıfbank

Günümüzde birçok kişi hangi banka kredi notuna bakmadan kredi veriyor sorusunu sık sık sorar. Eğer kredi notunuz düşükse, Vakıfbank da yapabileceğiniz tercihlerden bir tanesidir. Finans kurumu düşük kredi notu olan kişilere kredi sağlamaktadır.

60 ay vadesi olup 12 aydır sigortalı çalışma şartı yer alır. Eğer ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız şubesine gidebilirsiniz. Kimlik ve gelir belgesi ile müracaat işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Şekerbank

Kredi notunuz düşükse, Şekerbank değerlendirebileceğiniz seçenekler arasındadır. Eğer hangi imkanların olduğunu görmek, ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız gerek müşteri hizmetlerinden gerekse size en yakın şubesinden bilgi edinebilirsiniz.

TEB

Puanım düşük nasıl kredi alırım diyorsanız, bazı bankaların notu düşük olanlara imkan sağladığını bilmeniz gerekir. TEB de bunlar arasındadır. Bu bakımdan 10,000 ile 30,000 Türk lirası arasında, hızlı kredi onayları bulunur. Kredi notunuz düşükse de yararlanmanız mümkündür. Eğer şartları yerine getiriyorsanız, yararlanabilirsiniz.

Banka krediyi 36 ay vade ile sunmaktadır. Eğer şubelerine giderseniz ayrıntılı bilgiler alabilir, size uygun gelirse başvurabilirsiniz. 

Akbank

Kredi notu düşükse kredi çekilir mi? Bu sorunun yanıtı bankaya göre değişir. Akbank bu bakımdan 10,000 Türk lirasına kadar ihtiyaç kredisi kullanılmak isteniyorsa, onay verir. Kredi notu düşük olanlar yer yararlanabilmekte olup bazı şartlar da vardır.

36 ay vadeli olan kredide ilk taksit ödemelerinde 3 ay ertelemeli imkanlar da vardır. Eğer bankanın resmi sitesini veya şubesini ziyaret ederseniz, ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

İş Bankası

İş Bankası kredi notu düşük olanların tercih edebileceği bankalar arasındadır.  En kolay kredi veren bankalar arasında olan finans kurumu 15,000 Türk liralık nakit ödeme gerçekleştirir. 36 ay vade seçeneği bulunmakta olup şubeden kimlik kartı ve gelir belgesi ile müracaat edilebilir. 

Ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız kurumu ya da internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. 

Garanti BBVA

Garanti Bankası en kolay kredi veren bankalar arasında kredi notu düşüklere kredi sağlamaktadır. 20,000 ile 40,000 Türk lirası arasında, kişilerin gelirine göre seçenekler vardır. Ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız, kurumun internet sitesini ya da herhangi bir şubesini ziyaret etmeniz mümkündür.

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar 2022

Kredi notu düşük olanlara kredi sağlayan bankalar oldukça fazladır. Hangi banka kredi notuna bakmadan kredi veriyor diye merak ediyorsanız bunları ayrıntılı olarak inceleyebilirsiniz. Eğer sizin için en uygun olanı tercih etmek istiyorsanız kesin karar vermeden önce tüm seçenekleri değerlendirmek önerilir. Böylece daha iyi karar verilebilir.

Bunun yanı sıra teminat ya da kefil kabul eden bankalar da olabilir. Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar tek tek incelenirse daha iyi sonuçlar alınabilir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.