Can Kuş

Koronavirüs’te Hatırlatma Dozu Randevusu Geldi! Hatırlatma Dozu Randevusu E-Nabız Üzerinden Nasıl Alınır?

10.07.2022
31
Koronavirüs’te Hatırlatma Dozu Randevusu Geldi! Hatırlatma Dozu Randevusu E-Nabız Üzerinden Nasıl Alınır?

Koronavirüs pandemisinde vaka sayıları yeniden yükselişti! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada vaka sayılarındaki artışa dikkat çekerek hatırlatma dozunun önemine vurgu yapmıştı. E-Nabız hatırlatma dozu randevuları açıldı. Son aşının üzerinden 6 ay geçenler hatırlatma dozu olabilecek. Peki E-Nabız Hatırlatma dozu randevusu nasıl alınır? E-Nabız koronavirüs aşı randevusu ile ilgili tüm detaylar…

Koronavirüs salgınında tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de vaka sayıları yeniden artışta! Tedbirlerin tamamen kaldırılması ve hemen hemen eskiye dönülmesi sonrası Koronavirüs pandemisinde vakalar yeniden tırmanışa geçti. Uzmanlar, bayram sonrası vaka sayılarında büyük bir patlamanın yaşanabileceği endişesini taşıyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamasında vaka sayılarının yeniden yükselişe geçtiğini belirterek özellikle 50 yaş ve üzeri vatandaşlar için hatırlatma dozu olmaları gerektiğini belirtmişti. E-Nabız sistemi üzerinden hatırlatma dozu için randevular açıldı! Son yaptırdığı Koronavirüs aşısı üzerinden 6 ay geçen vatandaşlar E-Nabız sisteminden hatırlatma dozu için randevu alabilecek.

E-Nabız Hatırlatma Dozu Randevusu Nasıl Alınır?

E-Nabız üzerinden hatırlatma dozu randevuları başladı. BioNTech, Sinovac ve yerli aşı Turkovac için randevular alınıyor. Google üzerinden “E-Nabız” yazdıktan sonra “enabiz.gov.tr” adresine giriş yapmanız ve açılan ekranda T.C. Kimlik numaranız ve E-Nabız şifrenizi yazdıktan sonra “GİRİŞ” butonuna tıklatmanız gerekiyor.

E-Nabız üyeliğinize giriş yaptıktan sonra “Covid-19 Aşı Randevusu” bölümünden Biontech, Sinovac ve Turkovac tercihini yaparak randevunuzu oluşturabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.