Can Kuş

Konteyner Ev Fiyatları 2022

01.06.2022
40
Konteyner Ev Fiyatları 2022

Konteyner ev almak isteyenler konteyner ev fiyatları 2022 aramasını sıklıkla yapmaya başladı. Konteyner eve ne denir? Konteyner evler günümüzde farklı amaçlarla kullanılabilir. Bu açıdan kır evi, bağ evi, çiftlik evi, yazlık veya daimi yaşam alanı olarak tercih edilebilir. Bunların en büyük avantajı uzun inşaat süresi olmamasıdır. Dolayısıyla kısa sürede yapılarak kişilere sunulması mümkündür. 

Bunun yanı sıra arzu edildiği takdirde kısa sürede sökülerek, farklı bir araziye de taşınabilir. Bu tür yapıların fiyatları metrekarelerine ve birinci el olup olmadıklarına gör değişir. Dolayısıyla kesin rakamlar bulunmamaktadır.

Ancak bu yapılardan istiyorsanız, konteyner fiyatları hakkında firmayı doğru seçmek şarttır. Zira ne kadar profesyonel çalıştığı, alacağınız kaliteyi arttıracak ya da azaltacaktır. Firmaların ücretleri değerlendirilirken,

 1. Kurumsal tecrübe,
 2. Ekiplerin deneyimi,
 3. Kullanılan teknoloji,
 4. Malzemelerin kalitesi gibi konuların ücreti etkilediği de unutulmamalıdır.

Eğer doğru bir tercih yaparsanız, konteyner ev uzun yıllar boyunca kullanım görebilir.

2 El Konteyner Ev Fiyatları

Konteyner ev özellikleri ve teknik yapısı bakımından her firmaya göre değişkenlik arz eder. Ancak temel olarak her türlü iklim koşullarına dayanıklıdır. Karlı ortamlarda ise farklı kilogram ağırlıklara kadar kar taşıma kapasitesi vardır.

Bu durum rüzgar için de geçerlidir. Sistemin özellikleri ana hatlarıyla şöyledir;

 1. Teslimat: Evler yapıldığı zaman birkaç gün içerisinde size teslim edilir. Bu süre uzayıp kısalabilecek olsa da daha çabuk tamamlanır.
 2. Tasarım: Evin tasarımı kişilerin tercihlerine göre ayarlanabilir. Dolayısıyla standartlara bağlı kalmadan evin farklı noktalarını değiştirmeniz mümkündür.
 3. Ferah: Konteyner evler daha ferah bir yapıdadır. Bu nedenle evinizde kendinizi daha rahat hissetmeniz mümkündür.
 4. Yalıtım: Konteyner evler ısı ve ses yalıtımına sahip şekilde üretilir. Dolayısıyla bu gibi endişeleriniz olmadan pratik bir şekilde kullanmanız mümkündür.
 5. Özellikler: Konteyner evler kişilere isteklerine göre özellik sunabilir. Örnek olarak istediğiniz zaman genişletmeniz, değişiklikler yapmanız mümkündür. 
 6. Çatı ve teras: Eğer bu gibi yapılar istiyorsanız, gerekli uygulamaların gerçekleştirilmesi mümkündür.
 7. Optimum maliyet: Konteyner ev diğer yapı türlerine göre daha ucuza mal edilebilmektedir. Kişilerin bütçesine hitap eder.
 8. Kişisel seçenekler: Evler kişilerin istediği ölçülerde özel bir şekilde üretilir. 

Bunların yanı sıra bu evler doğaya ve çevreye karşı da dosttur. Böylece size en iyi seçenekleri sunar. Yapılar hem birinci hem de ikinci el olabilir. İkinci el alsanız bile üzerinde değişiklik talep etmeniz mümkündür. 

Konteyner Ev Fiyatları 2022

Konteyner ev özellikleri bakımından kolay bir şekilde yaptırılabilir. Bunun için ilk olarak evin yerleştirileceği arsanın, bağlı olduğu belediyeden gerekli izinler alınmalıdır. Bunlar tamamlandıktan sonra kişilerle toplantı yapılmakta, böylece istek ve arzular doğrultusunda bir ev yapılmaktadır.

Bunlar beton evler gibi inşaat süreci gerektirmez. Sadece düz zemine oturulması gerekir. Burada da ev nakliye edilmeden zemin incelenmekte, gerekirse düzleştirilmesi için gerekli işlemler yapılmaktadır.

konteyner ev fiyatları

konteyner ev fiyatları 2022

Zemin tamamlandıktan sonra fabrika ortamında konteyner evler üretilmektedir. Montaj dahil işlemler burada yapılır. Evin yapılma süresi firmaya, evin büyüklüğüne ve istenen özelliklere göre değişkenlik gösterebilse de oldukça pratiktir. 

Ev tamamlanınca birkaç günde ilgili konuma getirilmektedir. Konteyner ev nasıl kurulur bundan sonra devreye girer. Bir vinç sayesinde, ilgili zemin üzerine konumlandırılır. Bu noktada elektrik kabloları üzerinden geçmediğine emin olmalıdır. 

Ev böylece kurulduktan sonra sadece su ve elektik tesisatının tamamlanması gerekir. Eşyaların da taşınmasıyla beraber son bulur.

Lüks Konteyner Ev Fiyatları

Konteyner ev yaptırmak istiyorsanız, en önemli konu buna uygun bir firma seçmedir. Zira alacağını kalite de bununla orantılı olacaktır. Burada firmayı incelemeniz, daha önce imza attığı projelere bakmanız önerilir. Böylece daha iyi karar verilebilir.

Bunun yanı sıra ekiplerinin ne kadar deneyimli olduğu, kullandığı teknoloji gibi konular da büyük bir önem arz etmektedir. Eğer hızlı kararlar alınırsa, olumsuz sonuçlar alınabilir. Eğer bunları yaşamamak istiyorsanız, süreç esnasında dikkatli olmak şarttır.

Konteyner Ev Modelleri Ve Fiyatları

Konteyner ev fiyatları evin kaç oda olduğuna göre de değişmektedir. Farklı faktörler de yer aldığı için standart fiyatlar yer almamaktadır. Dolayısıyla bu tarz bir proje istiyorsanız firma ile iletişime geçmeniz, ardından da ayrıntılarıyla anlatarak bilgi almanız gerekir. 

Evin yanı sıra farklı konteyner türleri de vardır. Bunlar ana hatları ile aşağıda olduğu gibidir;

 1. Demonte konteyner: Bu tür yapılar, parçalı halde sunulmakta olup özellikle inşaat firmaları ve petrol şirketleri tarafından tercih edilmektedir.
 2. Tekli konteyner: Bu yapılar isteğe göre mutfak, WC ve banyo seçeneklerine sahiptir. Özellikle şantiye alanlaırnda sık sık görülen yapılar arasındadır. Dört mevsim kullanılabilir.
 3. Grup konteyner: Bu yapılar birden fazla konteyner birleşik halde hazırlanır. Genellikle yemekhane gibi amaçlarla tercih edilmektedir. Aynı şekilde ofis, iş merkezi olarak da kullanılabilir.
 4. Metropol konteyner: Bu yapılar şehir merkezlerinde, halkın gereksinimlerine özel şekilde üretilen seçeneklerdir. Şehir yapısı ile uyumlu tarzdadır.

Konteyner ev ise ailelere konforlu seçenekler sunmaktadır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.