Can Kuş

Kadınlarda Saç Boyama Teknikleri

11.04.2022
17
Kadınlarda Saç Boyama Teknikleri

Kadının ruh hallerini ve zihin durumunu saç rengi ortaya çıkarır.  Bayanların kadınsı ve çekici kalması için düzenli bir saç boyama tekniği ortaya çıkar. Saç renginizi değiştirmek istiyorsanız burada belirtiğimiz renkleri uygulayabiliriz. Tipinize ve cildinize en uygun renk tonunu burada bulabilirsiniz. Görünümü değiştirmek moda olan saç renginiz hayal gücünüz olarak ortaya çıkar. Kadınlarda bazı saç dökülmeleri ortaya çıkmaktadır. Saç kökleri yaşam boyu hormon, genetik ve yaş ilerlemesinden etkilenerek dökülme yapar. Bunun için saç bakımı çok önemlidir.  Saç dökülmesini durduramazsak da en azından dökülmeyi bir nebze durdurmuş oluruz. Saç boyama saç dökülmelerine neden olmaz fakat kırılmalara neden olabilir. Kadınlarda saç boyama teknikleri çok önem arz eder.

İki Tonlu Saç Boyama Tekniği

Bu boyama tekniğini seçen bayanlar saçlarda 2 rengin buluşmasını sağlar. Bu 2 saç rengi saç tellerini aydınlatmak ve saç diplerini beslemek için yapılır. Birçok bayan doğal olan koyu renkli saç rengini fazla ağartma yapmadan açık renkleri tercih ederler. Bu boyama şekli seçilen 2 boya rengi saç uçlarına veya saçın üst taraflarına uygulanır. Birçok bayan cesur gösteren saç renklerini seçer. Sarışın bayanlar için en uygun renk koyu kahverengi veya açık kahverengi boya tercihi olmalıdır.

All-Over Saç Boyama Çeşidi

Saçın her tarafına uygulanan saç rengi olarak uygulanır. Tek boyama şekli olan bu boyama işleminde 3 yol izlenir. Bunlar;

  1. Yarı kalıcı boyama işlemi: Bu boya içerisinde amonyak maddesi bulunmadığı için içerisinde peroksit maddesi bulunur.
  2. Kalıcı olarak uygulanan boya: Kimyasal olarak içerisinde peroksit ve amonyak bulunmaktadır. Bu kimyasal maddeler boyanın kalıcı olmasını sağlar.
  3. Yarı Kalıcı Boyama İşlemi: İçerisinde amonyak bulundurmadığı için saçın üzerinde renk birikimi sağlayarak leke şeklinde görülmektedir.

Balayage Boyama Şekli

Balayage saç rengi saçın üçgen kısımlarında el ile süpürme şeklinde yapılmasından dolayı saçlara doğal bir görünüm sağlar. Bu saç boyama şekli çok az bakım gerektirir.

Babylights Boyama Şekli

Herhangi bir saç tipine en uygun boyama şeklidir. Doğal halinizi güçlü hale getirmiş olursunuz. Fakat uygulama şekli çok uzun sürmektedir.

Saçınız için renk çeşidi seçmeden önce hangi rengin cilt tonunuza uygun olduğunu bilmeniz gerekir.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.