Can Kuş

iPhone Telefonların Kronik Problemleri

04.04.2022
7
iPhone Telefonların Kronik Problemleri

iPhone telefonlar günümüzde oldukça popüler olmasına rağmen yaşattığı bazı kronik problemler vardır, bu yazımızda bu problemleri anlatacağız. Yeni bir cep telefonu almadan önce o telefonun kronik bir probleminin olup olmadığını araştırmak gerekir. Uzun vadede almayı planlıyorsanız mutlaka cep telefonunuzun performansının mükemmel olması gerekir. Her ne kadar da Apple tarafından üretimi gerçekleştirilen telefonların kaliteli olduğu söylense de iPhone telefonların kronik problemleri mutlaka karşınıza çıkacaktır.

iPhone telefonlarının genel 4 arızası listesi aracılığı ile söz konusu telefon modellerini satın alma işlemleri gerçekleştirdiğinizde karşınıza çıkacak problemlere karşı hazırlıklı olmanız açısından bu makaleyi hazırladık. Her ne kadar da bazı kronik problemleri çok büyük sorunlara yol açıyor olsa da aslında aralarındaki bazı kronik sorunlar, çok ciddi derecede cep telefonu açısından sorun yaşamanıza sebep olabilir.

iPhone modellerinin batarya problemi söz konusu kronik problemler arasında yer almaktadır. İPhone batarya problemi kronik olan ve cihazın ömrünü kısaltan bir sorundur.

iPhone Kronik Anakart Problemleri

Apple iPhone telefon kronik sorunları listesinde ne yazık ki anakart problemleri neredeyse başı çekiyor. Bazı durumlarda anakart problemleri durduk yerde ortaya çıkarak telefon sahibinin çok büyük masraflara girmesine sebep olabiliyor. Cihazda hiçbir şey yapmadığınız halde ısınma problemleri başta olmak üzere kapanma problemleri gözlemlenebilir. Söz konusu bu durumlar ise anakart problemleri şeklinde nitelendirilir. Kronik bir şekilde mavi ekran gibi hatalar vermekte olan Apple iPhone modelleri anakart değişimi sonrasında yeniden rahat bir şekilde kullanıma başlanabilir.

Apple iPhone Toz Kapma Sorunu

Apple cep telefonları ile ilgili kronik sorunlardan bir tanesi iphone toz kapma problemidir. İPhone modelleri özellikle de toz hususunda rakiplerinden çok daha önce yer alıyor. iPhone toz kapma problemi sebebiyle bazı zamanlarda şarj soketi yerine oturmayan şarj aletleri ile karşılaşmak mümkündür. Her ne kadar da problem oldukça basit bir şekilde görünse ve temizlik sonrasında çözüme ulaştırılabilecek gibi olsa da bazı kullanıcılar, kullandıkları iphona cep telefonlarının gazabına uğrayarak çok yüksek rakamlarda tutarlar ödeyerek bu problemden kurtulmanın yollarını aramakta. Söz konusu temizlikleri kendinizde yapabileceğiniz gibi aynı şekilde bir iPhone servisine gitmek suretiyle orada çalışan personellere belli bir ücret karşılığında cep telefonunu bırakabilir ve temizlenmesini talep edebilirsiniz. Şarj soketinin bozulması ihtimalini de göz önünde bulundurmak gerekir fakat öyle bir durum yoksa bazı telefon tamirleri gerçekleştiren alanlarda şarj soketinin boşuna değiştirilmiş olması durumu ortaya çıkabilir. Bu nedenle iPhone cep telefonunu kullanıyorsanız veya bu telefonu şarja takacaksınız kesinlikle çok ince davranmanız gerekir.

Ses Entegresi Sorunu

iPhone kronik problemler denildiğinde akıllara batarya probleminden sonra gelmekte olan en büyük problem belki de ses entegresi sorunu olacaktır. İphone kronik problemleri ile ön plana çıkan bir durum olsa da vermiş olduğu performanslar sebebiyle halen pek çok telefonun önünde yer almakta. İPhone ses entegresi sorunu sebebiyle cihazlardan ses almak imkansız hale gelebiliyor. Söz konusu arızanın ne için meydana geldiği bilinmemektedir fakat cihazın kullanımı esnasında ansızın bütün ses kanallarından seslerin kesildiğini görmeniz mümkün olacaktır. İPhone kronik problemleri arasında yer alan ses entegresi problemi Apple yetkili servisleri ile iletişime geçmek suretiyle yapılabilmesi mümkün olan kronik problemler arasında yer almaktadır.

Sıvı Temasına Bağlı Problemler

Normal şartlar altında cep telefonları başta olmak üzere tablet ya da bilgisayar gibi diğer mobil cihazlar, sıvı ile temas ettiklerinde kurutulması işlemlerinin yapılmasından sonra yeniden eskisi gibi kullanılabilir. Ancak bazı durumlarda aynı şeyi iPhone cep telefonları için konuşmak imkânsızdır. İPhone modellerinde yanlış bilinen bazı özellikleri vardır. Bunlardan en yaygın şekilde bilineni ise cihazların su geçirmez olduğuna yönelik çeşitli inanışlardır. iPhone modelleri suya karşı dayanıklıdır fakat su geçirmez değildir. Her ne kadar da bazı modelleri suya normallerine göre çok daha fazla dayanıklı olsa da bazı ufak sıçramalarda dahi arıza verebilen modelleri mevcuttur. Bu duruma karşı kronik problemler, bazı iPhone modelleri servise gitmekte. Sıvı teması sonrasında oksitlenen elektronik parçalar, cihazın fonksiyonlarını yerine getirmesinin önüne geçerek başta ses gelmeme olmak üzere pek çok problemin meydana gelmesine sebebiyet vermektedir. Bu nedenle sizlerde iPhone Apple cep telefonunu kullanıyorsanız, elinizden geldiğince cep telefonunuzu sıvıdan uzak bir şekilde kullanmanız gerekir.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.