Can Kuş

Instagram Şifremi Unuttum ve Instagram Şifre Yenileme

13.04.2022
6
Instagram Şifremi Unuttum ve Instagram Şifre Yenileme

Instagram şifremi unuttum diyorsanız sorununuz için ilk başta telaş duyabilirsiniz fakat sizlere instagram şifre yenileme nasıl yapılır anlatıyoruz. Dünya çapında milyonlarca kullanıcıya sahip olması sayesinde platform şifre unutmalara karşı kolayca gerçekleştirebileceğiniz özellikler getirmiştir. Bu kapsamda Instagram şifre yenileme yaparak hesabınızı tekrar kolay şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz.

Instagram gün geçtikçe kullanımı artan, sosyal medya uygulamaları arasında en popüler olanlardan bir tanesidir. Instagram’da özellikle son dönemlerde sadece bireysel hesaplar değil aynı zamanda kurumsal hesapların da çoğalması sayesinde kullanıcı etkileşimleri de önemli oranda artmış durumda. Bu yüzden Instagram hesabınızın şifresini unutmanız halinde hesabınıza erişim yapamayacağınız için oldukça can sıkıcı bir durum oluşabilir. Ancak platform tarafından bu türden sorunlarda hesap sahibinin mağdur olmaması için çözüm yöntemleri sunulmaktadır. Şifrenizi unutmanız halinde kolay bir şekilde şifre yenileme talebi ile yeni şifrenizi oluşturabilirsiniz.

Instagram Şifremi Unuttum

Instagram şifremi unuttum durumunda kaldıysanız çeşitli yöntemleri deneyerek şifrenizi yeniden belirleyebilirsiniz. Bu yöntem için ise hesabınızın bağlı olduğu e-posta hesabı, kullanıcı adı ve telefon numarasına ihtiyacınız olduğunu ise unutmamalısınız. Instagram şifremi unuttum, ne yapmalıyım diyorsanız bilgisayar ve mobil üzerinden izlemeniz gereken adımlar bulunuyor.

Bilgisayar Üzerinden Instagram Şifremi Unuttum Çözümü

Bilgisayar üzerinden Instagram şifrenizi unuttuysanız izleyeceğiniz adımlar şu şekilde;

instagram şifremi unuttum

  • İlk olarak internet tarayıcınızdan Instagram sitesine erişim sağlayın. Sonrasında ise giriş yapma seçeneğinin altında bulunan “Şifreni mi Unuttun?” seçeneğini seçin.

  • Gelecek olan ekranda Instagram tarafından hesabınıza ulaşmak için bazı bilgileri girmeniz gerekmektedir. Bilgiler arasında kullanıcı adı, telefon numarası ve eposta adresi olabilir. İstenen bilgileri karşınıza çıkan kutucuğa girmelisiniz.

  • Bilgiler doğruysa Instagram tarafından eposta hesabınıza erişim için eposta gönderilecektir. Gönderilecek olan epostada şifre yenilemek ve hesaba giriş yapmak için iki farklı bağlantı vardır.
  • Sadece hesabınıza giriş yapmak istiyorsanız bu durumda doğrudan ilgili bağlantıya tıklayabilirsiniz. Sonrasında hesabınıza başarı şekilde giriş yapabilirsiniz. Platform tarafından şifrenizi değiştirmek isteyip istemediğinizi bu aşamada öğrenebilirsiniz.

  • Şayet şifrenizi unuttuysanız epostadaki ikinci seçeneği seçmelisiniz. Buradan ilgili yönergeleri izleyerek şifre yenileme işlemi yapabilirsiniz.

Bu işlemleri yaparken eposta adresi yerine telefon numaranızı girerseniz bu durumda telefonunuza doğrulama kodu mesajı gelecektir. Bu kodu kullanarak yukarıda bahsedilen işlemleri yapabilirsiniz. Telefon numarasının hesabınız ile daha önceden bağlantılı olması gerekmektedir.

Mobil Üzerinden Instagram Şifremi Unuttum Çözümü

Mobil üzerinden Instagram şifremi unuttum çözümü için IOS ve Android cihazlarda şu adımları izleyebilirsiniz;

  • İlk olarak Instagram uygulamasını açın. Uygulamayı açtığınızda hesabınız kapalı olduğundan giriş ekranı gelecektir. Buradan “Şifreni mi Unuttun?” kısmına dokunun.
  • Bağlantıya tıkladıktan sonra Instagram tarafından farklı seçenekler sunulur. Hesabınıza ait olan eposta adresini, kullanıcı adını ya da telefon numarasını girmeniz gerekecek.

  • İlgili bilgileri girdikten sonra eposta adresinize ya da telefon numaranıza ileti gönderilecektir. Kullanıcı adı veya eposta adresi girmişseniz eposta adresinize ileti gelecektir. Telefon numaranızı seçtiyseniz bu durumda tek kullanımlık kod numaranıza gelecektir.
  • Eposta üzerinden yapılacak işlemlerde ilk olarak şifrenizi değiştirmeden hesabınız açılabilir. Ancak şifrenizi unuttuysanız ikinci seçeneği seçerek şifre yenileme işlemi yapabilirsiniz.
  • İşlemler sonrasında hesabınıza sorunsuz ulaşabilirsiniz.

Instagram E-Posta Bulma

Instagram e-posta bulma özellikle hesabınız ile bağlantılı olan eposta adresini bilmediğiniz durumlarda gerekli olacaktır. Kullanıcı adı ya da eposta seçeneği ile şifre yenileme tercih ederseniz bilgileriniz eposta adresinize gönderilecektir. Fakat hesabınız için kullandığınız eposta adresini bilmiyor ya da hatırlamıyorsanız bu durumda ancak kısıtlı şekilde öğrenim yapabilirsiniz. Başkasına ait olan hesapların ele geçirilmemesi için Instagram bu konuda oldukça dikkatli davranmaktadır. Ancak bahsedilen şifre yenileme işlemlerini yaptığınızda aşağıdaki gibi bir uyarı ekranı karşınıza gelecektir. Burada eposta adresinin ilk ve son harfleri karşınıza çıkacaktır. Buradaki harflerden hareketle hangi eposta adresinize bağlantı linkinin gönderildiğini öğrenebilirsiniz.

Instagram Şifre Yenileme

Instagram şifre yenileme işlemi oldukça kolay ve hızlı şekilde yapılmaktadır. Şifrenizi unutmanız halinde bu yöntemi kullanarak yeni şifrenizi belirleyebilirsiniz. Bu noktada bilmeniz gereken iki önemli nokta bulunuyor. Bunlar arasında ilki; yeni şifre belirlediğinizde eski şifreniz geçersiz olacaktır. Diğeri ise hesabın bağlantılı olduğu eposta ya da telefon numarasına ihtiyacınız bulunuyor.

Instagram şifre yenileme yapmak için Instagram web sitesine ya da uygulamaya girdikten sonra karşılama ekranında giriş kutusunun en altında “Şifreni mi Unuttun?” yazısı yer almaktadır. Bu kısma tıkladıktan sonra eposta, kullanıcı adı ya da telefon numaranızı girmelisiniz. Sonrasında ise şifrenizi sıfırlamak istediğinizden emin misiniz diye bir uyarı ekranı karşınıza gelecektir. Buna onay verdikten sonra kayıtlı olunan eposta ya da telefon numarasına yukarıda bahsedilmiş olan bilgiler gönderilecektir.

Instagram Şifre Değiştirme Linki

Instagram şifre değiştirme linki için Instagram web sitesini veya uygulamasını kullanabilirsiniz. Hesaba giriş yapılmadan yani Instagram’ın ana karşılama ekranı karşınıza geldiğinde giriş kutucuğunun en altında “Şifreni mi Unuttun?” bağlantısı bulunmaktadır. Bunun yerine buradaki bağlantıya da tıklayarak ilgili sayfaya ulaşabilir ve işlemlerinizi yapmaya başlayabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.