Can Kuş

Instagram Reels İndir

20.05.2022
19
Instagram Reels İndir

Instagram Reels indir ve birden fazla sosyal medya platformunda varlığını sürdürürseniz, tüm bu platformlar için içerik oluşturmaya ayak uydurmanın ne kadar zor olduğunu bilirsiniz. Odak noktanız kısa biçimli video içeriği olduğunda, etrafta dolaşmak için bu içeriği yeterince oluşturmak zaman alıcı ve yorucu olabilir. Neyse ki Instagram Reels içeriğinizi diğer sosyal medya platformlarında kullanmak zor değil. Bu yazıda, ekran kaydı yoluyla veya Kapwing adlı bir yazılım kullanarak Instagram Reels’i Android veya iOS’ta nasıl indireceğinizi öğreteceğiz.

Bu neden önemli? Peki, Instagram’da kendi Reels indirirseniz, sesin kaldırıldığını fark edeceksiniz. Ayrıca, diğer kullanıcılar tarafından paylaşılan Reels hiçbir şekilde indiremezsiniz. Ancak bu makale ile Instagram Reels’i orijinal sesle nasıl indireceğinizi öğreneceksiniz. Tabii ki, Instagram Reels’in nasıl indirileceğini bilmek denklemin sadece bir parçası. Bu nedenle, hedef kitlenizi meşgul etmek ve eğlendirmek için Instagram Reels yeniden kullanmanın üç yolunu da paylaşacağız.

Instagram Reels Nedir?

Instagram Reels’in gerçekte ne olduğundan emin değil misiniz? Instagram Reels, bir TikTok alternatifi olarak oluşturulmuş yeni bir Instagram özelliğidir (bağımsız bir uygulama değil). Kullanıcılar müziğe ayarlanmış 15 saniyelik video klipler oluşturabilir ve bunları Instagram Hikayelerinde, Keşfet Akışında ve profillerindeki yeni Reels sekmesinde paylaşabilir.

Keşfet Akışı, TikTok’un Sizin İçin sayfasının Instagram Reels sürümüdür. Keşfet Akışında, Instagram’daki popüler ve trend hesaplardan Reels bulabilirsiniz. Haber akışınızda geleneksel Instagram gönderilerinin yanı sıra takip ettiğiniz kişilerin Instagram Reel’lerini bulacaksınız.

instagram reels nedir?

instagram reels nedir?

Instagram Reels algoritması şu an için biraz muamma ama Instagram algoritmasını takip ediyorsa yapabileceğimiz bazı varsayımlar var. TikTok’un Sizin İçin sayfası, TikTok kullanıcılarının videolarla etkileşim kurma biçimine dayalı olarak algoritmik olarak oluşturulur ve kullanıcılara ilgi alanlarına ve uygulamadaki etkinliklerine göre içerik gönderme konusunda ürkütücü derecede harika bir iş çıkarır. TikTok, yeni içeriği bir kullanıcı örneğine göndererek, yanıt olumluysa daha fazla kullanıcıya ileterek başlar. Bu, içerik oluşturucuların TikTok’ta viral olmalarını nispeten kolaylaştırır, ancak aynı zamanda viralitenin hızla dönmesini çok daha olası hale getirir.

Uygulamada Instagram Reels Nasıl Kaydedilir?

İşte Instagram uygulamasında Instagram Reels kaydetme adımları. 

 1. Instagram’ı açıp arama düğmesine dokunarak başlayın. Oradan, indirmek istediğiniz Reels videosunu açacaksınız.
 2. Bunu bir kullanıcının profilinden de yapabilirsiniz. IGTV sekmesinin yanındaki yeni Reels sekmesine dokunmanız ve açmak için indirmek istediğiniz Reels videosunu seçmeniz yeterlidir.
 3. Reels açtıktan sonra, ekranın altındaki menüde bulunan üç nokta simgesine ve ardından Kaydet’e dokunun.
 4. Kaydedilen Reels erişmek için Instagram ana ekranına dönün ve profil simgenize > hamburger menü simgesine > Ayarlar > Hesap > Kaydedildi’ye dokunun. Burada kayıtlı videolarınızı Tüm Gönderiler klasöründe bulacaksınız.

Android’de Instagram Reels Nasıl İndirilir?

Bir Android telefonunuz varsa, Instagram Reels’i bu şekilde indirirsiniz. Google Play mağazasından başka bir uygulama indirmeyi içerir.

 1. Google Play’e gidin ve Instagram için Video Downloader – Repost Instagram’ı indirin.
 2. Uygulamayı yükleyin, açın ve kurun. Bu, uygulamaya cihazınızdaki fotoğraflarınıza, medyanıza ve dosyalarınıza erişim izni vermeyi içerir. Video Downloader’ı kurduktan sonra Instagram’a geri dönün ve indirmek istediğiniz Reels seçin. Üç nokta simgesi > Bağlantıyı Kopyala’ya dokunun.
 3. Video Downloader’a geri dönün ve az önce kopyaladığınız Reels URL’si oraya otomatik olarak yapıştırılacaktır.
 4. Telefonunuzun resimlerine gidin ve Reels orada bulacaksınız. Düzenleyebilir ve diğer uygulamalarda paylaşabilirsiniz.

iPhone’da Instagram Reels Nasıl İndirilir?

Instagram Reels’i iPhone’unuza indirmek için önce App Store’u ziyaret etmeniz ve Instagram için InSaver uygulamasını indirmeniz gerekir.

 1. Uygulamayı açın ve resimlerinize ve medyanıza erişmesine izin vererek kurun. Ardından, Instagram’a geri dönün ve indirmek istediğiniz Reels videosunu seçin. Ardından, üç nokta simgesi > Bağlantıyı Kopyala’ya dokunun.
 2. InSaver’a geri dönün ve Instagram’dan kopyaladığınız bağlantı otomatik olarak oraya yapıştırılacaktır.
 3. İzle’ye dokunun! Videoyu cihazınızın Fotoğraflar uygulamasına kaydetmek için > Seçenekler > Paylaş > Videoyu Kaydet.

İçeriği Kolayca Yeniden Amaçlamak için Instagram Reels İndirin

Instagram Reels, platformda zaten takipçisi olan Instagram etkileyicileri için harika bir platformdur. Ancak markanızın kaderini tek bir platforma koymak istemezsiniz. Artık Instagram Reels’i nasıl indireceğinizi bildiğinize göre, içeriğinizi farklı platformlarda yeniden tasarlayabilir ve kendinizi nişinizde bir otorite ve düşünce lideri olarak konumlandırabilirsiniz.

Instagram Reels şu anda kullanıcılar için tamamen açık bir pazardır ve etkileyiciler ve markalar için platformda varlık oluşturmaya veya erişimlerini genişletmeye, Instagram Reels doymadan önce daha fazla takipçi kazanmaya ve topluluklarını oluşturmaya başlamak için harika bir fırsat sunar.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.