Can Kuş

İburamin Cold Şurup Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir?

18.04.2022
56
İburamin Cold Şurup Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir?

İburamin Cold Şurup ne işe yarar sorusuna cevap olarak ateş, burun akıntısı, burun tıkanıklığı, grip gibi semptomların tedavisi için kullanılan ilaçtır. Özellikle hap tüketemeyen ya da yaşça daha küçük olan çocukların kullanımı ile popüler hale gelmiş, stroid bulundurmayan antienflamatuar ilaçlar grubunda bulunan bir üst solunum yolu enfeksiyonlarını giderici bir şuruptur.

Bu yazımızda sizlere temelde İburamin Cold Şurup Ne İşe Yarar? Gibi soruların yanında yukarıdaki başlıklara cevap bulacaksınız.

İburamin Cold Şurup Nedir?

Vücutta iltihap veya ağrı meydana getiren prostaglandin adı verilen molekkülleri azaltan özelliklere sahip, doğal histaminin etkisini azaltan bir üst solunum yolu hastalıklarını giderici bir şuruptur. Genel olarak soğuk algınlığı ve grip tedavilerinde kullanılmakta ve hap tüketemeyen insanlar tarafından tercih edilmektedir.

İburamin Cold Şurup Fiyatı 2022 Ne Kadar?

İburamin Cold’un güncel reçete fiyatı 17.41 liradır. Kozmetik grubuna girmediği ve hastalıkta

İburamin Cold Şurup Kullananların Yorumları Nelerdir?

“Yan etkileri bol olan bir ilaçtır, kullanmaya başlayalı 2 gün oldu ancak gözlerimi açamıyorum aşırı uyku hali ve halsizlik yarattı bende hassas bünyeler için tavsiye etmiyorum.”

“Üşümemi gideren, yıkılan vücudumu kendine getiren, kas ağrılarımı çok hızlı bir biçimde terleten, nefes almamı sağlayan çok sağlam bir grip ilacı dün aldığın aferin tablet bile bu kadar beni rahatlatmamıştı”

“3 gündür düşmeyen ateşimi 1 kez kullanmam ile çok yoğun terleyerek giderdim gözüm açıldı resmen soğuk algınlığı, burun akıntısı gibi şeylerin canına okuyan bir ilaç”

“Fayda sağlamadı desem yalan olur ancak hastalığımı tam geçirmedi, ateşimi düşürdü gribe ise az bir etki sağladı”

“Grip ve yoğun burun akıntım varken kullandım,  beni 3 günde ayağı kaldırdı fiyatı ve performansına göre baya etkili bir ilaç ama her bünyede aynı tepkiyi vermiyor sanırım çevremde hiçbir işine yaramadığı arkadaşlarım oldu.”

İburamin Cold Şurup Yan Etkileri Nelerdir?

Tüm ilaçlarda olduğu gibi İburamin Cold’da içeriğinde bulunan maddelerden dolayı bu maddelere hassasiyeti olan kişiler tarafından zaman zaman alerjik reaksiyonlar gösterebilir, güçlü bir ilaç olması nedeni ile alerjik tepkisi bir hayli fazla olan bir ilaçtır, bu nedenle doktor kontrolü dışında kesinlikle kullanılmamalıdır.

Düzensiz kalp hızı, çarpıntı göğüs ağrısı.

Bir anda yükselen hipertansiyon.

Hırıltılı zor nefes alma ya da astım krizi

Gözlerde veya cinsel organ etrafında soyulma kabarma ya da yüksek ateş,

Halüsinasyon görme,

Yoğun baş ağrısı, mide bulantısı kusma ya da bilinç kaybı,

Halsizlik, duyu kaybı, görme bozukluğu gibi inme belirtileri.

Kanlı veya taneli dışkı ya da kusma

Bunlar en ciddi yan etkileridir bunlardan birisine sahipsiniz direk ilacı kullanmayı bırakmalı ve hastaneye gitmeniz gerekmektedir, bunların dışında;

En yaygın belirtiler, uykusuzluk sinir harbi, bulanık görme, ishal, ciltte döküntü, kanlı kusmuk, kötü kokulu ve katran rengi dışkı, kabızlık, karın ağrısı ve baş dönmesi denilebilir.

iburamin cold şurup ne işe yarar

İburamin Cold Şurup Faydaları Nelerdir?

İburamin Cold Şurup ne işe yarar sorusunun cevabı aslında faydaları kısmında daha net şekilde ortaya çıkmaktadır. Üst solunum yolu enfeksiyonlarının tamamına iyi gelen antihistaminik sınıfına giren bir ilaçtır. Hapşırık, soğuk algınlığı, grip, sinüzit gibi üst solunum yolu rahatsızlıklarında hap kullanamayan veya yaşça küçük kişilerin ilk tercihi olan ilaçtır.

İburamin Cold Şurup Kaç Yaş İçin Kullanılır

Çok güçlü bir ilaç olması sebebi ile 6 yaşından küçük çocuklarda kesinlikle kullanılamaz, 6 yaşından büyük çocuklarda ise mutlaka doktor kontrolünde kullanılmalı ve yan etkiler önemle takip edilmelidir.

İburamin Cold Şurup Kullanımı

Altı ila sekiz yaş arasında bulunan yüksek ateşli çocuklar için yüz yirmi beş miligram,

Dokuz ile on yaş arasında bulunan yüksek ateşli çocuklar için yüz elli miligram

On ila on iki yaş arasında bulunan yüksek ateşli çocuklar için iki yüz miligram şurup verilmektedir.

On iki yaş ve üzeri yaşlarda bulunan çocuklar ve yetişkinlerde ise günde üç ya da 4 kez bir ya da iki ölçek şurup kullanılmalıdır.

İburamin Cold Şurup Nasıl Saklanmalıdır?

Oda sıcaklığında çocukların ulaşamayacağı bir yerde saklamanız gerekmektedir, gün ışığına direk mahsur kalmamalıdır. Rutubetsiz bir ortamda kendi kutusunda saklanılmalıdır.

Bu yazımızda sizlere İburamin Cold Şurup Nedir, İburamin Cold Şurup Ne İşe Yarar gibi birçok soruya cevap verdik eğer bu konudaki yazımız hoşunuza gitti ise diğer sağlık ile ilgili yazılarımız için tıklayınız.

İburamin Cold Şurup Prospektüsü

İburamin Cold Şurup ne işe yarar sorusunun cevabı yukarıda çok net şekilde açıklanmıştır, ancak yukarıdaki faydalarını okuyarak hemen bu şurubu kullanma davranışında bulunmayınız, bu şurup kesinlikle doktor kontrolünde kullanılmalı ve hekiminiz onay verdikten sonra İburamin Cold Şurup prospektüsü dikkatlice okunmalıdır.

İburamin Cold Şurup Prospektüsü; Prospektüs için Tıklayınız.

İburamin Cold Şurup Tanıtım Videosu

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.