Emekliye ek zam olacak mı olmayacak mı? 16 milyon emekli vatandaş Bu sorunun yanıtını öğrenmek için hükümetten ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıklama bekliyor. SSK BAĞ-KUR memur emeklisi ve EYT emeklisi için Geçtiğimiz günlerde zam oranı TBMM'de kabul edilmişti. Emekliye verilen zam oranı %25 olarak açıklanmıştı. Ancak tepkiler çığ gibi büyürken seyyanen zam çağrıları da ardından geldi. Son olarak Devlet Bahçeli seyyanen zam çağrısı yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MHP lideri Devlet Bahçeli'nin arasında Yapılan görüşmeden de zam çıkmadı. Ancak yine haftanın ilk gününde emekliye bomba gibi bir müjde var.

Milyonlarca emekli vatandaş için seyyanen zam çalışmaları başladı. SSK BAĞ-KUR 4C emeklisine yeni haftanın ilk gününden büyük müjde geldi. Emekliler istediğini alacak Cumhurbaşkanı Erdoğan seyyanen zam için onay verdi. Emekli maaşı alan vatandaşlara ek olarak 4000 TL'lik daha zam yolda. Peki, zam sonrası Yeni emekli maaşları ne kadar olacak? Emekliye seyyanen zam ne zaman geliyor? Son dakika emekliye seyyanen zam açıklaması ve detaylar haberimizde…

EMEKLİLERİ SEVİNDİRECEK SON DAKİKA GELİŞMESİ

Milyonlarca emekli için ek zam talebi geçtiğimiz günlerde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından gündeme getirilmişti. TBMM genel kurulunda %25'lik zam oranının kabul edilmesiyle birlikte muhalefetten de hükümetin diğer ortaklarından da tepki gösteren açıklamalar gelmişti.

Yaşanan ekonomik kriz sürecinde bir yandan vergilerin sürekli artırılması bir yandan am üstüne zam gelmesi emekli vatandaşın canını sıkarken maaş zammının çok düşük kalması da emekliye adeta İsyan ettirdi. SSK bağ-kur memur emeklisine TBMM genel kurulunda kabul edilen kararla birlikte %25 zam yapıldı. Ancak bu zam emekliler için yeterli olmadı daha yüksek zam beklentisi oluştu. Emeklinin sesini ise MHP lideri Devlet Bahçeli duyurdu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli arasında yapılan görüşmenin ardından emekliye seyyanen zam için düğmeye basıldı.

EMEKLİYE 4000 TL EK ZAM GELİYOR

Son dakika haberine göre yeni hafta emekli için güzel haberlerle başladı. Emekli maaşlarına seyyanen zam yolda. SSK BAĞ-KUR memur emeklisi bütün vatandaşların yararlanacağı 4.000 TL'lik ek zam için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın çalışmaları başladı.

Cumhurbaşkanı talimatı ile harekete geçen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, emekli maaşlarını arttırabilmek için tüm formülleri deniyor. Ancak Tabii ki bu konuda hem Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın onay vermesi gerekiyor hem de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın. Ayrıca TBMM genel kurulunda yapılacak oylamada da emekli maaş zammının kabul edilmesi şart.

O sebeple TBMM'nin tatilden dönmesi beklenecek. Eylül ayının başında yeni bir açıklama yapılarak emekliye bir ara zam verilmesi gündeme gelecek.