Milyonlarca çalışana yeni bir zam müjdesi daha geldi. Sabah saatlerinde duyuru yapıldı işçi maaşlarına zam için anlaşma sağlandı. Asgari ücrete yapılan artışın ardından bir müjdeli haberde belediye çalışanlarına var. O belediyenin çalışanları için maaş zammı %85 oldu. İşçi maaşlarına yeni zam ile ilgili detaylı açıklama yapıldı. Büyük müjde işçileri sevinçten havalara uçuracak. Üstelik zamlı maaşlar Temmuz ayı itibariyle hesaplara yatıyor.

Toplu sözleşme zammı son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Asgari ücret zammı, memur maaş zammı, emekli maaş zammı sonrası işçilerin maaşlarının artırılması için görüşmeler sürüyor. Bir güzel haber daha bu sabah saatlerinde geldi. Anlaşma sağlandı işçi maaşlarına %85 zam onaylandı. Binlerce işçiyi sevinçten havalara uçuracak gelişme duyuruldu. Maaşlar %85 arttı, üstelik Temmuz ayından itibaren onla ödeme yapılacak. Maaş zammı son dakika gelişmeleri ve detaylar haberimizde…

ZAM HABERLERİ PEŞ PEŞE GELİYOR

Milyonlarca vatandaşa zam haberleri peş peşe gelmeye devam ediyor. Önce asgari ücret zammı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan tarafından duyuruldu. Asgari ücrete %34 oranında artış yapıldı ve yeni asgari ücret net 11.402 TL seviyesine çekildi.

Hemen ardından emekli maaş zammı müjdesi geldi. TBMM genel kurulunda kabul edilen kanun teklifi ile emeklilere %25 oranında zam yapıldığı bildirildi. Emekli maaşları böylece 10.000 TL'nin üstüne çıkmış oldu.

Memur maaş zammı müjdesi de geçtiğimiz günlerde geldi. Memurlara enflasyon farkının yanı sıra 8077 TL'lik seyyan en artış yapıldı. En düşük memur maaşı ise 22.000 TL'ye yükseltildi.

MAAŞLARA YÜZDE 85 ZAM ONAYLANDI

Memur maaş zammı emekli maaş zammı asgari ücret zammı sonrasında bir müjdeli haberde Belediye çalışanları için verildi. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi çalışanları için toplu iş sözleşmesi imzalandı. Böylece maaşlarda %85 oranında artışa onay çıktı. Yani Belediye çalışanları Temmuz ayından itibaren %85 Zamlı maaş almaya başlayacak. Ayrıca Balıkesir Belediyesi çalışanlarının en düşük maaşı ise 20.000 TL'ye yükseldi.

Temmuz ayı ile birlikte belediye zam görüşmeleri de hız kesmeden devam ediyor. Yeni zam haberleri peş peşe gelirken toplu iş sözleşmesi görüşmelerinden yeni sonuçlar gelmesi durumunda haberlerimizde sizlerle paylaşacağız...