Milyonlarca emekli vatandaşın maaşına Geçtiğimiz günlerde %25 oranında zam yapılmıştı. Ancak Türkiye'nin ekonomik koşulları ve hayat pahalılığı göz önünde bulundurulduğunda yapılan bu emekli vatandaşa yeterli gelmedi. Bir süredir emeklilerin ek zam ya da seyyanen zam talepleri bulunuyordu. Bu konuda MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin de bir takım girişimleri olmuştu. Beklenen ekran için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’da tarih verdi. Emekliler bir süre bekleyecek fakat sonunda gönülleri alınacak.

Bir yandan ek zam bekleyen emekli vatandaşlara bir yandan da ek ödeme müjdeleri geliyor. Hükümet Düğmeye bastı emeklilerin refah seviyesinin yükseltilmesi için kamu bankalarına yetki verildi. hükümetin bu kararı sonrası kamu bankaları emekliye 5.000 TL ile 7.000 TL arasında promosyon fırsatı sunmaya başladı. Maaşını taşıyan ve 3 yıllığına Ziraat Bankası VakıfBank ya da Halkbank'tan alma söz veren emeklilere ek ödeme sunulacak. Başvuru şartları ve detaylar da belli oldu. Emekliye ek ödeme fırsatları hakkında tüm detaylar haberimizde…

CUMHURBAŞKANI TALİMATI İLE HAREKETE GEÇİLDİ

Emekli vatandaşlar için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kamu bankalarına talimat verdi. Ziraat Bankası Vakıfbank Halkbank bu talimat üzerine harekete geçerek Temmuz ayı emekli promosyon ücretlerinde güncelleme yaptı. SSK BAĞ-KUR 4C emeklisi olan tüm vatandaşlar için kamu bankalarında maaş ek büyük ödeme fırsatı başladı.

Emekliler ek ödeme kampanyalarından başvuru karşılığında faydalanacak. Başvuruları ise bankaların şubeleri aracılığı ile ya da mobil bankacılık ve internet bankacılığı üzerinden yapmak mümkün. Emekliye ek ödeme sağlayan bankalar, TC kimlik numarası ile başvurularınızı kabul ediyor ve bu numara üzerinden işlem yapıyor. Temmuz ayı emekli Promosyon kampanyalarında son başvuru tarihi de belli oldu. 31 Temmuz 2023 tarihine kadar başvuru yapanlar ödeme alma fırsatı yakalıyor.

ZİRAAT BANKASI VAKIFBANK VE HALKBANK'TAN EMEKLİ KAMPANYASI

Emekliye promosyon fırsatları ile öne çıkan 3 kamu Bankası aynı zamanda emekliye özel kredi kampanyaları ile de dikkatleri üzerine toplamaya devam ediyor. Ziraat Bankası VakıfBank ve Halkbank'tan emekli müşterilerine düşük faizli binlerce liralık kredi sağlanıyor. En uygun faiz oranı ile kredi desteği veren 3 kamu Bankası emekliler için faiz oranlarını daha da indiriyor.

Emekli maaşı alan herkese kapılarını açan devlet bankaları, 50.000 TL'ye kadar 36 ay vadeli 100.000 TL'ye kadar 24 ay vadeli Kredi seçeneği sağlıyor. 100.000 TL ve üstü krediler için ise uygulanan vade sayısı 12 ay oluyor. kolay ve hızlı kredi kullanmak yüksek promosyon fırsatını değerlendirmek için devlet bankalarına başvuru yapabilirsiniz.