Elektrik faturasının bu ay yüksek gelmesinden şikayet edenlerin yüzünü güldürecek müjde geldi. Başvuruda bulunanların 400 TL’si geri iade edilecek. Elektrik faturası ödemelerinde zorlanan vatandaşlara ilaç gibi gelen bu haberle birlikte detaylar araştırılmaya başlandı. Elektrik faturası geri iade ödemeleri ile ilgili vatandaşları sevindiren bu gelişmenin tüm detayları merak ediliyor. Bankaların kampanyası kapsamında elektrik faturalarında otomatik ödeme talimatı veren müşterilere 400 TL paraları geri iade edilecek. İşte detaylar…

ELEKTRİK FATURALARINDA 400 TL İADE

Vatandaşların yüksek elektrik faturaları ile zorlandığı dönemde bankaların başlattığı kampanyalar bir nebze olsun nefes aldırıyor. Kampanya kapsamında elektrik faturaları için bankalara otomatik ödeme talimatı veren müşterilere 400 TL para iadesi yapılıyor. Son dönemde artan fiyatların ardından vatandaşların cebini bir nebze olsun rahatlatmak için uğraşan bankalardan para iadesi kampanyası geldi. Garanti Bankası, müşterilerinin elektrik faturası ödemelerini otomatik fatura talimatı ile yapması durumunda 400 TL para iadesi yapacak.

SADECE ELEKTRİK FATURASI İÇİN GEÇERLİ

Garanti Bankası’nın müşterilerine özel başlattığı kampanya kapsamında ‘ELEKTRIK’ koduyla mobil üzerinden müşteri olan vatandaşların otomatik fatura talimatı vermesi halinde 400 TL para iadesi yapılacak. Sadece elektrik faturası için geçerli olan bu kampanya kapsamında manuel ödemelerde ise 250 TL para iadesi yapılacak.

BAŞVURU DETAYLARI

Garanti Bankası’nın sunduğu bu kampanyadan faydalanmak isteyenler başvuru detaylarını ve katılım şartlarını araştırmaya başladı. Bu kampanyadan yararlanmak isteyen müşterilerin öncelikle Garanti BBVA Mobil’i indirmeleri ve ardından ‘Müşteri Olmak İstiyorum’ seçeneğine tıklamaları gerekmektedir. Sadece ilk fatura için geçerli olan geri iade kampanyası kapsamında kampanya şartlarını sağlayan müşterilerin ilk elektrik faturasını manuel olarak ödemeleri halinde en fazla 250 TL, elektrik faturası için otomatik ödeme talimatı verenlere ise 400 TL iade edilecek.

10 AĞUSTOS’A KADAR DEVAM EDECEK

Garanti Bankası’nın başlattığı bu kampanya 10 Temmuz 2023 tarihinde start verdi. Kampanyanın son tarihi ise 10 Ağustos 2023 olarak açıklandı. İlk kez Garanti müşteri olan vatandaşların ELEKTRIK promosyon kodunu girmesi ile beraber 11 Eylül 2023 tarihine kadar Garanti Mobil üzerinden vadesiz hesap veya kredi kartlarından biriyle ödeme yapmaları halinde kampanyadan faydalanabilecekleri de bildirildi. Müşteriler, ELEKTRIK promosyon kodunu Garanti BBVA Mobil’de yer alan Profil ve Ayarlar adımında yer alan Promosyon Kodu Paylaş/Gir alanından belirtilen kampanyayı seçerek girebilirler. Konuyla ilgili yapılan açıklamada, müşterinin iade alacağı belirtilen tutarın geri yüklenmesinin müşteri olduktan sonra 11 Eylül 2023 tarihine kadar yapılacak olan ilk ve tek fatura ödemeleri için geçerli olacağı kaydedildi.