Can Kuş

Gül Suyunun Cilde Faydaları

12.04.2022
16
Gül Suyunun Cilde Faydaları

Gül suyu cilt, güzellik ve kozmetik alanında sıklıkla tercih edilen bir üründür, bizde bugün sizlere gül suyunun cilde faydalarını ele alacağız. İşte yazımızın devamında gül suyunun cilde vermiş olduğu katkıları okuyabilirsiniz.

Gün Suyunun Cilde Faydaları

Cildi Yatıştırır

Hafif yapıda olmasından kaynaklı olarak son zamanlarda en çok tercih edilen cilt bakım ürünlerinden biri olmayı başarmıştır. Gül suyunun cilde faydaları arasında cildi yatıştırma özelliği yer alır. Bütün cilt yapıları için uygun olmasından kaynaklı olarak ön plana çıkmaktadır. Cilt üzerinde oluşan renk eşitsizliklerin ortadan kaldırır. Böylece pürüzsüz bir cilt görünümü ortaya çıkar. En büyük faydalarından bir diğeri ise kuru ciltler için iyi bir nem kaynağı olmasıdır. Cildin nem ihtiyacını karşılayarak yetiştirme işlemini gerçekleştirir. Sabah ve akşam olacak şeklinde iki defa kullanım göstermek uygundur. Doğal içeriği ile cildinizi yormadan temizlemeyi sağlar. Orijinal gül suyunu tercih etmeye özen göstermek gerekir.

Cildin pH Dengesini Korur

Gül suyunun en büyük faydalarından biri cildin pH dengesini korumasıdır. Cilt için kullanılan yüz temizleme ürünleri ve sabunlar bir süre sonra cildin pH değerini bozmaya sebep oluyor. Cilt pH değerinin bozulması ile birlikte çeşitli problemler ortaya çıkmaya başlar. Böyle bir durum ile karşı karşıya kalmamak adına mutlaka gül suyunu kullanmak gerekir. Gül suyu sayesinde cildiniz eski pH değerine kavuşur ve daha sağlıklı bir hale gelir. Aynı zamanda cildinizin dengeli bir hale gelmesine de yardımcı olur. Tonik şeklinde kullanmak en ideal yöntemlerden biridir. Bozulmayı ortadan kaldırır. Bu durumda gül suyunun cilde faydaları arasında gösterilen özellikler arasında yer almaktadır.

gül suyunun cilde faydaları

gül suyunun cilde faydaları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ; CİLDİNİZİ DOĞAL YOLLARLA PIRIL PIRIL YAPACAK 6 BİTKİ!

Sivilce ve Akneyi Önler

Gül suyu pek çok faydası ile ön plana çıkmaktadır. Gül suyunun cilde faydaları arasında sivilce ve akne ye önlemesi son derece önemli bir faydadır. Cilt üzerinde bulunan fazla yağların ortadan kaldırılmasına yardımcı olduğu için sivilce oluşumu da ortadan kalkacaktır. Aynı zamanda yağlanmadan dolayı oluşan siyah noktalarında ortadan kalkmasına yardımcı olur. Sivilce etrafında oluşan bakterileri pH dengesi ile yok eder. Sivilce oluşumunun temel sebebi ise gözeneklerin içerisine biriken kirler olmaktadır. Bu kirlerden kurtulabilmek için derin bir temizlik işlemi gerekir. Gül suyu sayesinde gözenekleri derinlemesine temizleme imkânı bulmak mümkündür. Böylece oluşabilecek sivilce ve akne problemleri ortadan kaldırılmış olur.

Cildi Nemlendirir

Gül suyunun cilde faydalarısanırım saymakla bitmez ancak tecrübe edilmiş hatta ispatlanmış faydaları arasında cildi nemlendirdiği de görülmektedir. Gül suyu hem cilt hem de saç için çok büyük bir fayda sağlamaktadır. En büyük faydalarından biri cilde yoğun bir nem sağlamasıdır. İçerisinde kimyasal madde bulunduran tonikler cildi kuruturken saf gül suyu cildin nemlenmesine yardımcı olur. İçerisinde doğal bileşenleri bulunan bakım ürünleri son derece büyük bir fayda sağlamaktadır. İlk olarak gözenek içlerindeki kirleri temizleyip daha sonra gözeneklere yerleşerek nem sağlamaktadır. Ferah içeriğinden kaynaklı olarak tazelenme hissi de vermektedir. Düzenli bir şekilde kullanıldığı zaman kuru ciltlerin daha sağlıklı bir görünüme kavuştuğunu görebilirsiniz. Özellikle kuru ciltlere sahip olan kişilerin mutlaka bu ürünü tercih etmesi gerekir.Cildin derinlemesine nemlenmesine yardımcı olur.

Yaşlanmayı Yavaşlatır

Gül suyu sayesinde kırışıklıkların oluşumu engellenir ve böylece yaşlanma yavaşlatılmış olur. Çeşitli sebeplere bağlı olarak kırışıklık oluşumu ortaya çıkar. Özellikle yaşın ilerlemesi ve çevresel faktörlerden kaynaklı olarak kırışıklıklar meydana gelmektedir. Aynı zamanda sert kimyasalların kullanılması da bildiğin kısa bir süre içerisinde yaşlanmasına sebep olur. Böyle bir durum ile karşı karşıya kalmamak adına cildinize doğal ürünler ile beslemeniz gerekir. Gül suyun içerisinde yüksek antioksidan bulunmaktadır. Antioksidanlar sayesinde cildin beslenmesi ve sağlıklı olması sağlanır. Aynı zamanda yaşlanma ile mücadele etmek de mümkündür. Etkin bir sonuç alabilmek adına mutlaka düzenli olarak kullanmak gerekir. Özellikle göz çevresi ve dudak çevresinde oluşan kırışıklıklara düzenli olarak uygulama son derece önemli bir konudur.Bir ay düzenli olarak kullanıldığı zaman etkisini görmek mümkün olacaktır.

Gül Suyunun Mucizevi faydaları ile sizde hemen etkilerini görebilirsiniz, ancak gül suyu kullanmadan önce kesinlikle doktora danışmanızda fayda vardır. Unutmayın ki kozmetik ve ilaç sanayisinde kullanılan bir çok ilacın öz(temel) maddesi bitkilerden oluşmaktadır, o yüzden doğru bitki kullanımı sizlere sağlık katacaktır ancak hekim kontrolünde yapılması kesinlikle önerilmektedir.

Gül Suyunun Cilde Faydaları hakkında yapılmış bir araştırma bırakıyorum merak eden ziyaretçilerimiz okuyabilir; Link

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.