Can Kuş

Göz Çizdirme Nedir? Göz Çizdirme 2022 Fiyatları Ne Kadar?

08.06.2022
22
Göz Çizdirme Nedir? Göz Çizdirme 2022 Fiyatları Ne Kadar?

Göz çizdirme terimi excimer lazer tedavisi öncesinde ilk olarak gözün uygun olup olmadığına bakılır. Göz çizdirme nedir? Göz çizdirme 2022 fiyatları ne kadar oldu?

Günümüzde hipermetropi, astigmatizma, miyopi lazer tedavisi uygulamasında sıklıkla kullanılan excimer kelimesi göz çizdirme ameliyatı olarak ifade edilir. Tedavi, miyop ve astigmatrit tedavisinde kullanılan popüler bir uygulama yöntemi olarak oldukça tercih edilir. Gözün kornea tabakası üzerinde cerrahi bir hassasiyetle bıçaklarla çizikler atılarak kişinin göz kusurunun giderilmesi amaçlanır. Göz çizdirme ve göz çizdirme ameliyatı kelimeleri halk arasında sıklıkla kullanılmaktadır.  Eski lazer tedavisinin karşılığıdır. Excimer lazer uygulaması lazer göz ameliyatının karşılığıdır. Excimer lazer, lazer, lazer göz ameliyatı, göz çizdirme terimleri eş anlamlı olarak kullanılır.

Göz Çizdirme 2022 Fiyatları

Göz çizdirme 2022 fiyatları lazer göz çizdirme ameliyatı sırasında uygulanan PRK, LASİK) tekniklerinin yanı sıra uygulamada kullanılan lazer cihazlarının kalitesi, güncelliği, ameliyatı yapan hekimin uzmanlığı ve ameliyatın yapıldığı hastane gibi faktörlere göre değişmektedir. Sağlık hizmetlerinin ticari bir meta haline gelmesini engelleyerek hukuksal regülasyonlara uymak amacıyla alanında uzman hekimlerden yardım alabilirsiniz. 

göz çizdirme fiyatları

göz çizdirme fiyatları

Göz çizdirme hakkında doğru bilgi veren hastane ve klinikleri araştırmanız önerilir. Hangi lazer göz ameliyatının sizin için uygun olup olmadığını, göz tansiyonu,  göz hastalıkları geçirip geçirmediğiniz, hekiminiz ayrıntılı göz muayenesi yaptıktan sonra size söyleyecektir. Kornaya tabakasının kalınlığı, kişinin görme kalitesi, kırıcılık haritası, kornea tabakasının dikliği ve eğimi kişinin daha önce başka bir göz hastalığının olup olmadığı gibi faktörler göz çizdirme ameliyatının hangi yöntemle yapılacağı hakkında bilgi verir. 

Reklam bazlı indirimli, kampanyalı tanıtımlardan etkilenerek tek bir yöntem konusunda ısrarcı olmamalı; uzmanınızın önerdiği profesyonel hekimlerden destek alarak göz çizdirme lazer tedavileri ameliyatlarını yaptırmanız tavsiye edilir. Ameliyatı en doğru yöntemlerle geçirmeniz sağlığınız açısından daha güvenli olacaktır.

Göz Çizdirme Ameliyatı

Lazer göz ameliyatı halk arasında göz çizdirme ameliyatı olarak bilinmektedir.  Miyop, hipermetrop, yaşa bağlı yakını görme gibi pek çok görme probleminin çözümüne yönelik uygulanan bir göz tedavisi şeklidir. Muayene sırasında göze bakılarak hatanın durumu teşhis edilir. Uzman doktor tavsiyesi ile yapılan uygulama, hastanın kornea kalınlığı ve şeklinin tedavi edilmesine dayanır. Hastanın sağlık geçmişi, yaşı, görme kusurunun olması,  hastanın göz çizdirme ameliyatı için uygun olup olmadığını gösteren önemli unsurlardandır. 

Lazer, göz ameliyatı 18 yaşından büyük hastalar üzerinde uygulanır. Gelişimini henüz tamamlamayan kişilerin göz numaralarının büyümesi ihtimali yüksek olduğu için 18 yaşından küçükler operasyona dahil edilmez. LASIK, İLASIK lazer tedavileri uygulamalarından farklı olarak no touch lazer uygulaması özellikle kornea yapısı ince olan hastalar üzerinde uygulanır. Astigmat, hipermetrop düzeyi aşırı yüksek olmayan, yüksek numaralı miyop hastaları, kornea katmanında çeşitli iz ve lekeler bulunan hastalar lazer göz ameliyatı yaptırabilir.

Göz Çizdirme Ameliyatı Fiyat 2022 Ne Kadar?

Devlet hastanesinde göz çizdirme ameliyatı fiyatları ortalama olarak 2000TL- 4.000TL arasında değişir. Estetik amaçlı yapılan operasyonlarda farklı ücret talep edilebilmektedir. Kornea tabakasında hastanın sağlığını etkileyecek herhangi bir göz kusuru, göz kuruluğu bulunursa göz çizdirme ameliyatını ücretsiz olarak yaptırabilirsiniz. 

Özel hastanelerde yapılan göz çizdirme ameliyatı fiyatları ortalama 4500TL – 12.000 TL arasında değişir. İstanbul,  Ankara, Bursa gibi göz polikliniği bulunan hastaneleri analiz ederek bütçenize uygun profesyonel uzman hekimlerden destek alabilir; göz çizdirme ameliyatını emniyetli, rahat ve sağlıklı şekilde gerçekleştirebilirsiniz. 

Lazerle Göz Çizdirme Fiyatı 2022

Göz çizdirme lazer ameliyatı fiyatları tedavi yönteminin yanı sıra, uygulamada kullanılan araç gereçlerin kalitesine, doktorun uzmanlık derecesine göre değişir. Lazerle göz çizdirme fiyatları 2022 hastane ve kliniğine bağlı olarak değişmekte olup ortalama 5500 TL- 12.500 TL arasında değişmektedir.

Göz Çizdirme Nedir?

Göz çizdirme hastanın yeni kornea rahatsızlıklarını durdurulması için yapılan bir uygulamadır. Göz kusurunun yanı sıra kornea tabakasının ameliyata uygunluğu da oldukça önemlidir. Doktorun hastayı muayene etmesinden sonra uygun görmesi halinde hastanın kornea rahatsızlıkları kısa sürede tedavi altına alınır. Hasta katarakt ameliyatı geçirdiyse ameliyat sürecini doktoru ile muhakkak paylaşmalıdır. 

Sonra göz incelenerek gözün operasyon için uygunluğu tespit edilir. Özel ve Devlet hastanesinde gerçekleştirilen göz çizdirme tedavisi, ameliyat fiyatları değişkenlik göstermekte olup devlet hastanelerinde ücretsiz olarak yapılabilmektedir. SGK anlaşmalı çalışma, emekli sandığı grubuna dâhil olan hastalar ücretsiz göz çizdirme ameliyatı uygulamasını herhangi bir para ödemeden ücretsiz olarak yaptırabilir. Kornea olarak bilinen gözün dış tabakasının önünde yer alan dokunun tıraş edilmesi işlemi, göz kusurlarını gidererek görme kalitenizi artırır.

18 yaşın üzerinde olan görüş açısı son bir senede 0.50 derece diyoptiriden fazla değişmeyen hastalar excimer lazer uygulamasını yaptırabilir. Görme sorunu yaşayan miyop hipermetrop hastaları gözlük ve lens kullanamıyor ise  -10, astigmatlarda -6, hipermetroplarda + 4 numara olan hastalar da bu uygulamayı tercih edebilir. Kornea kalınlığı farklı olan hastaların durumu kontrol edildikten sonra tedavi sürecine geçirilir. 

Göz Çizdirme Nasıl Yapılır?

Hastaların göz yapısına, diyabet romatizma gibi kalıcı bir rahatsızlığa sahip olup olmadığı kontrol edilir. Gözlerde kornea sivrileşmesi, göz tansiyonu ve benzeri olmayan hastalar göz muayenesi ve tetkiklerden geçtikten sonra doktorun öngörüsü halinde hastaya lazerle göz çizdirme ameliyatı yapılarak kontakt lens takılır. Göz çizdirme ameliyatı fiyatı günümüzde 4500TL- 12.000 TL arasında değişmektedir. 

Göz çizdirme tedavi uygulamaları en gelişmiş lazer cihazları ile yaptırılmaktadır. Hamile, emziren bayanların yanı sıra romatizma, diyabet, göz tansiyonu, katarakt hastalığı olanlara göz çizdirme no touch lazer ameliyatı uygulanmamaktadır. Lazer ameliyatından sonra da uzman hekiminiz kontrolündeki muayenelerinizi aksatmamanız tavsiye edilir. 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM