Can Kuş

Evde Bakım Parası Yatan İller Güncel

22.09.2022
15
Evde Bakım Parası Yatan İller Güncel

Evde bakım parası yatan iller güncel liste ile karşınızdayız. Son zamanlarda ülke genelinde evde bakıcı maaşı yatan iller sıkça aratılan konular arasında. Her ayın belli tarihlerinde ödenen evde bakım ücreti bakıma muhtaç ihtiyacı olan engelliler ile yaşlı bireylerin ailelerinden ayrılması için veriliyor. Peki evde bakım maaşı yattı mı? 6 Eylül evde bakım maaşı yatan iller güncel liste nasıl sorgulanır? Ayrıntılar haberimizde:

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nca ödenen evde bakım maaşı yatan iller birçok vatandaş tarafından internette sorgulanıyor. Nisan ayının ortasına gelirken bakım parasından yararlanan kişiler SMS ve e-devlet sistemi üzerinden yatan ve yatmayan illeri kolayca öğrenebiliyor. Evinde ağır hasta, yaşlı ve bakıma muhtaç kişilerin bakımını üstlenen vatandaşların faydalandığı Evde bakım maaşı ödemeleri bu ay da her ay olduğu gibi il il gerçekleşiyor. Bakanlık tarafından, bakıma muhtaç, ihtiyacı olan engelliler ile yaşlıların ailelerinden ayrılmamaları aracılığı ile ödenen evde bakım maaşı yattı mı, yatan iller hangileri? İşte 2022 evde bakım maaşı yatan iller listesi!

2022 evde bakım maaşı yatan iller listesi

2022 evde bakım maaşı yatan iller listesi

Bakıcı Maaşı Yatan İller Güncel (Eylül)

 1. Tokat
 2. Kırşehir
 3. Bolu
 4. Osmaniye
 5. Ordu
 6. Afyonkarahisar
 7. Trabzon
 8. Rize
 9. Erzurum
 10. Hatay
 11. Çanakkale
 12. Edirne
 13. Aksaray
 14. İzmir
 15. Antalya
 16. Diyarbakır
 17. Ankara
 18. Kırıkkale
 19. Balıkesir
 20. İstanbul
 21. Konya
 22. Kocaeli
 23. Şanlıurfa
 24. Niğde
 25. Bilecik
 26. Uşak
 27. Gaziantep
 28. Manisa
 29. Mersin
 30. Çorum
 31. Samsun
 32. Bursa
 33. Adana

Evde bakım maaşı ne zaman yatar?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından. evde bakım maaşları her ayın 15 ile 31 arası hak sahibi kişilerin hesaplarına yatırılmaktadır.

Evde Bakım Maaşı Ne Kadar?

Evde Bakım Yardımı kapsamında temmuz ayı kapsamında kişi başına ödenecek yardım miktarı 3.340 TL’ye yükseldi.

Evde Bakım Maaşı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Evde bakım maaşını e devlet sistemine girerek “Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama” sayfasından sorgulayabilirsiniz. Sisteme kayıtlı olan vatandaşlar, şifreleri ve T.C kimlik numaralarıyla sorgulama işlemini gerçekleştirebiliyor.

Evde bakım parasını Ziraat Katılım Bankası aracılığı ile alan kişiler, cep telefonlarının mesaj bölümüne BAKIYE yazıp, 4747’e SMS  atmaları gerekiyor. Mesaj göndermeniz dahilinde 1 SMS ücreti operatörünüz tarafından tahsil edilir. Ziraat bankası SMS kodu ile her ay bakiyenizi takip etmeniz mümkün.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.