Can Kuş

En Kolay Çalışma İzni Veren Ülkeler

24.05.2022
29
En Kolay Çalışma İzni Veren Ülkeler

En kolay çalışma izni veren ülkeler bakıldığı zaman özellikle söz konusu olan ülkelerde çalışmak isteyen kişilerin sayısı bu paralelde artış göstermektedir. Birbirinden farklı avantajları bünyesinde barındıran yurt dışı değişim imkanlarına sahip olan birçok kişinin merak ettiği konulardan olarak dünyanın dört bir yanında bazı ülkeler en kolay çalışma izni veren ülkeler arasındadır. Bu ülkelerden bazıları,

 • Avrupa’da en kolay çalışma vizesi veren ülkeler arasında Portekiz, vatandaşlık almak için harika bir ülkedir ve pasaportu da birinci sınıf olarak AB’nin 28 üye ülkesinde özgürce yaşama, çalışma ve seyahat etme imkanını içererek 185’ten fazla ülkeye vizesiz erişim sağlar.
 • Malta pasaportu, AB vatandaşlığı almak isteyen herkesin izlenmesi gereken en kolay seçenektir. Malta’da bir yıl yaşadıktan sonra vatandaşlık başvurusunda bulunmaya hak kazanmanızı sağlar.
 • Karayip ülkeler, bütçeniz uygunsa Karayipler’de yatırım yaparak vatandaşlık edinmeyi düşünebilirsiniz. Bu bölgede, yatırım yapma amaçlı olarak yaklaşık beş farklı vatandaşlık programına ev sahipliği yapmaktadır.
 • Dominik, en kolay çalışma izni veren ülkelerden olarak dünyanın en uzun süren ekonomik vatandaşlık programlarını sunuyor ve Karayipler’de en uygun fiyatlı yatırım programı ile dünya çapında erişimi arttırmaktadır.

Çoğu kişi çalışma izni almanın zenginler için geçerli olduğunu düşünmektedir fakat cüzi miktarlarda farklı başvuru yolları ile ikinci vatandaşlık çok kolay bir şekilde alınabilir. En kolay oturum veren ülkeler ile bu başvurular arasında soy imkânı, gayrimenkul yatırımı, iş geliştirmek ve sermaye transferi bulunuyor. Size en uygun seçenekler ile başvuru yapabilir ve çok kısa bir sürede ikinci bir vatandaşlık hizmeti alabilirsiniz.

Dil Okulu Çalışma İzni Veren Ülkeler

Dil okulu çalışma izni veren ülkeler ile birlikte yurt dışında dil eğitimi alırken çalışabileceğiniz ülkeler bulunuyor. Özellikle son zamanlarda dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin en merak etitği şey etğim alırken çalışmaktır. Dil eğitimi alırken çalışmak, Amerika, İngiltere, Kanada gibi ülkelerde mümkün olmasa da bunu farklı ülkelerde sağlayabilirsiniz. Bunun dışında ana dili İngilizce olan veya İngilizcenin resmi olarak olmasa da ana dil kadar kullanıldığı ülkeler mevcuttur. Dil okulu çalışma izni veren ülkeler

 • İrlanda, dil eğitimi alırken çalışabileceğiniz ülkeler arasındadır. İrlanda’da 25 hafta ve üzeri dil eğitimine başvuru yapa öğrencilerin eğitimleri sürecinde yarı zamanlı, tatil zamanlarında ise tam zamanlı çalışma hakkı elde etmektedirler.
 • Avustralya, 90 gün üzeri bir eğitim ile öğrenci vizesi aldığınız takdirde çalışma iznine sahip olabilirsiniz. Avustralya’da dil eğitimi alırken çalışmak vizenizi alır almaz aktif olur.
 • Yeni Zelanda, çalışma izni için Avustralya ile aynıdır ve 90 gün üzeri dil programına başvurarak öğrenci izni alabilir ve çalışma hakkına sahip olabilirsiniz.
 • Dubai, her ne kadar ana dili İngilizce olmasa da İngilizce Dubai’de Arapçadan daha yoğun ve yaygın kullanılan bir dildir.

Çalışma İzni Veren Ülkeler

Çalışma izni veren ülkeler konusunda Amerika dışında neredeyse birçok ülke çalışma iznini vermektedir. Bunun dışında gelişmiş ülkelerde iş bulmak daha kolay olduğundan dolayı birçok kişi iş bulmak için gelişmiş ülkeleri tercih etmektedir. Aynı zamanda farklı kültürleri tanımak ve yabancı dillerini geliştirmek için de yurt dışında çalışmak isteyen kişilerin sayısı oldukça yüksektir. Bununla beraber yurt dışında hem okuyabileceğiniz hem de çalışabilmeniz için herhangi sakınca bulunmamaktadır.

en kolay çalışma i̇zni veren ülkeler

en kolay çalışma i̇zni veren ülkeler

En kolay çalışma izni veren ülkeler 2022 ile beraber yurt dışında üniversite okumak için gittiğinizde iş bulmak konusunda da herhangi bir sorun yaşamayacaksınız. Çalışma izni alabilme amacıyla öncelikle yapılması gereken pasaport çıkartmak ve vize başvurusu için başvurmaktır. Bununla beraber gitmeyi düşündüğünüz ülkenin dilini sizden istenilen seviyede bilmeniz bu süreçte işinizi kolaylaştıracaktır. Öyle ki bazı ülkelere gitmek için belirli dil sınavları gerekir.

Türklere Çalışma İzni Veren Ülkeler

Türklere çalışma izni veren ülkeler bakıldığında Türkiye’de birçok genç çalışmak için yurt dışına çıkmak istiyor ve bu konu hakkında araştırma yapmaktadır. Birçok kişi çalışmak için Avrupa ülkeleri veya Amerika Birleşik Devletleri, Kanada gibi ülkeleri tercih etmektedir ve bazıları para kazanmaktan çok özgürce yaşamak için farklı ülkelere gitmektedir. 

Yurt dışında iş imkanlarının daha çok olması, birçok sektöre açık olmasıyla çalışma koşulları ve maaşlarıyla iyi olması nedenlerinden dolayı birçok kişi yurt dışında çalışmak için araştırma yapmaktadır. En kolay iltica kabul eden ülkeler ile Türklere çalışma izni veren ülkelerde hangi belirli bir ülke bulunmaz ve bununla birlikte bazı ülkeler şu şekildedir,

 • Fransa, Avrupa’nın ekonomik anlamda en güçlü ülkelerinden biridir ve en fazla maaş veren 10. Avrupa üleşi olarak ön plana çıkıyor.
 • Avusturya, dünyanın en büyük ekonomilerinden biri olarak kabul gören ve bu ülkenin gelirinin büyük bir kısmını da dışarıdan gelen çalışanlar sağlamaktadır.
 • İsviçre yaşanabilecek en iyi ülkelerden biri olarak sayılabilir ve yüksek refah seviyesi, gelişmiş eğitim olanakları, güçlü ekonomisi ve daha fazlasıyla örnek ülkeler arasında tercih ediliyor.
 • Norveç, Avrupa ülkelerinden biri olarak çalışma şartları hafif ve çalışma düzeni bulunan bir ülke olarak sıklıkla dışarıdan çalışan almaktadır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.