Can Kuş

En İyi Su Markaları Hangileridir?

26.05.2022
31
En İyi Su Markaları Hangileridir?

En iyi su markaları konusunda hayati bir önem taşıyan su, içme suyu olarak kullanıldığında oldukça hassas davranmanız gereken bir konu olarak karşınıza çıkar. İçme suyunun sahip olduğu pH değeri, vücudunuza olan etkileri ve suyun tadı dikkate alındığında piyasada yer alan su markaları olarak birçok kişinin merak ettiği sorulardan biridir. Her firma, tüketicisi için en iyi su markaları arasında olmak için çalışır ve bu listeye girebilmek için bazı kriterlerin tamamlanması gerekir. En iyi su markaları sıralaması şu şekilde özetlenebilir,

 • Buzdağı
 • Fuska
 • Pınar Su
 • Saka Su
 • Hayat Su
 • Kalabak Su
 • Atlantis Su
 • Munzur su

Gibi markalar en iyi su markaları arasındadır. Sağlık Bakanlığı içilebilir su listesi ile özellikleri arasında ambalajlama özelliği, pH değeri, suyun kaynağı ve ekonomik değeri tüketici için en önemli faktörlerden bazılarıdır. Eğer içme suyunuzu hazır alıyorsanız sizlere alışveriş konusunda rehber olur ve hayat kurtarır. Piyasada yer alan onlarca su firması üzerinde yapılan analiz ve istatistiklerle bu su markalarından yararlanabilirsiniz.

En İyi Su Markaları 2022

En iyi su markaları 2022 bakıldığında özellikle pH değeri yüksek olan su markaları öne çıkmaktadır. Fakat satın alınan şişe suların hangisinin sağlıklı olduğu ve buna nasıl karar verildiği merak ediliyor. Tüm canlılar için hayati önem taşıyan su tüketimi de diğer alışkanlıklar gibi gün geçtikçe farklılaşmaktadır. Eski senelerde ülkemizde hazır olarak şişelenmiş su tüketimi çok azken günümüzde çeşmeden akan suyun içilebilir olduğu şehir sayısı gün geçtikçe azalmaktadır.

en i̇yi su markaları 2022

en i̇yi su markaları 2022

Sağlıklı bir suyun pH değerinin 6,5 ila 8,5 arasında olması gerekmektedir ve bu bilgiden yola çıkarak pH değeri yüksek su markaları öne çıkıyor. Su markalarında pH değerleri en iyi içilebilir su markaları Sağlık Bakanlığı bünyesindeki yetkili uzman analizleri sonucunda tespit edilmektedir. En iyi su markaları 2022 konusunda Sağlık Bakanlığı’nın her sene yayınladığı su analizi raporuyla bir su markasının tam puan alma kriterleri şu şekilde özetlenmiştir,

 • Herhangi bir kirletici, kimyasal, biyolojik ve radyolojik madde bulunmaması
 • Yararlı minerallerin pH seviyesi gibi belli bir aralıkta olması
 • pH değerinin 7 ila 8,5 arasında olması

Gibi değerler 2022 senesinin Sağlık Bakanlığı raporuna göre en iyi su markaları listesi arasında yer alıyor. En iyi damacana su ve şişe sularda bu duruma göre 7,6 ph seviyesi ile beraber Budağı en iyi su markaları arasında yer alan doğal mineralli sulardır. Bu markanın üretim yeri ise Geyve, Sakarya olmaktadır.

En İyi Maden Suyu Markaları 2022

En iyi maden suyu markaları 2022 ve sodalar toplum olarak en fazla tüketilen ve en fazla merak edilen içecekler arasında yer alıyor. Özellikle güzel bir yemek arından sıcak yaz günlerinde mide ağrısı yaşanıldığında ilk tüketilen içecekler arasındadır. Uzmanlar günde en az iki şişe maden suyu içilmesini öneriyor ve maden suyu kalpten dişe kadar birçok organa da fayda sağlamaktadır. Doğal mineral deposu olan bu içecekler düzenli olarak tüketilmektedir. En iyi maden suyu markalarına bakıldığı zaman,

 • Beypazarı, maden suyu denildiğinde akla ilk gelen markalar arasındadır ve 1967 senesinden beri üretim yapan firma her zaman en önlerde yer almaktadır.
 • Sarıkız, maden suyu severlerin sıklıkla tercih ettiği ve beğendiği markalardan olarak kendine özgü tadı ve hafifliği ile oldukça sağlıklıdır.
 • Sırma markası altmış seneyi aşkın sektörde hizmet veren marka olarak içecekleri ve su üretimiyle çok sevilmektedir.
 • Özkaynak, 1968 senesinde faaliyete geçen bir marka olarak su ve maden suyu gibi çeşitli içeceklerin üretimini yapmaktadır.

En İyi Su Arıtma Cihazı Markaları

En iyi su arıtma cihazı markaları bakıldığı zaman tavsiyeler arasında Thomas, Brita, Royal Green, Hotpoint, Arçelik, İhlas, Amway, AO Smith, LG tezgâh altı ve sebil tipi RO, UF ve UV filtreleme teknolojisine sahip NFS sertifikalı ve uzun garanti süreli pH seviyesi yüksek en kaliteli su arıtma cihazı markaları olarak biliniyor. Su arıtma cihazları kullanılan suyun kalitesine bağlı olarak atık su oranında değişiklik göstermektedir. Kaliteli su arıtma cihazları şebeke suyuna ortalama %70 performans gösterirken kuyu suyunda bu oran %50 civarındadır. Su arıtma cihazı alırken dikkat edilmesi gereken bazı şeyler bulunuyor bunlar,

 • Ph değeri, su arıtma cihazından elde edilen suyun standart kabul edilen değerlere uygun olması gerekir ve bu değerlerin önceden sorulması gerekir.
 • Kaç aşamalı olduğu konusunda su arıtma cihazlarında bulunan tüp sayısına dikkat edilmelidir.
 • Pompalı ve pompasız özelliği su arıtma cihazı alırken dikkat edilmesi gereken noktalar arasındadır. Eğer su basıncı düşükse pompalı cihaz tercih etmelisiniz.
 • Cihazın periyodik bakımı konusunda su arıtma cihazlarında belirli süreler içerisinde değiştirilmesi gereken farklı sayıda filtreler bulunur ve bu süre genel olarak 6 ay olarak belirlenmiştir.
 • Arıtma cihazı kalitesi, cihazları alırken dikkat edilmesi gereken unsurların başında gelmektedir hem tasarımı hem de montajına dikkat edilmelidir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.