Can Kuş

En İyi İPTV Uygulaması 2022

13.04.2022
45
En İyi İPTV Uygulaması 2022

Kullanım kolaylığı veya İPTV uygulamalarının hızı nedeniyle bu alana büyük ilgi vardır, bizde sizin için en iyi iptv uygulaması içeriğini hazırladık. Artan maliyetler, yüksek hızlı internet ve birçok alternatifi bir arada barındırması kullanıcıları İPTV kullanımına teşvik etmektedir, En İyi İPTV Uygulaması yazımızda sizlere TV’nizde, Bilgisayar’ınızda ya da Telefonunuzda kullanabileceğiniz en kaliteli ve stabil İPTV uygulamalarını ve kurulumlarından bahsedeceğiz.

İPTV yayınlarını kullanmak ve tüm platformlarda kullanmak için harici uygulama desteğini ihtiyaç bulunmaktadır. Bu uygulamaların bazıları tüm cihazlarda çalışmakta iken bazıları ise belirli platformlara özel çalışmaktadır. Bu platformlar, Android, Windows, ios, Tizen ve Webos olarak ayrılmaktadır.

En İyi İPTV Uygulaması yazımızda sizlere Android, Windows, ios, Tizen ve Webos yazılımlarında kullanabileceğiniz ücretli ya da ücretsiz, en stabil uygulamaları sunacağız.

En İyi iptv uygulaması denildiğinde bir çok karşılaştırma faktörü dikkate alınabilir zira belirli platformlarda çalışan uygulamalar başka bir platformda çalışmamaktadır ancak En İyi İPTV Uygulaması yazımızda sizlere platformlardan bağımsız editör ekibimizce ve İPTV kullanıcıları tarafından en çok tercih edilen İPTV uygulamalarını listeledik,

  • IPTV Akıllıları Pro
  • TİVİMATE
  • QMPLAY 2
  • Flix IPTV
  • Basit Akıllı IPTV ve SSIPTV
  • Akıllı IPTV

Detaylı incelememizden önce bu uygulamalardan kısaca bahsederek neden En İyi IPTV uygulaması listesinde olduklarına gelirsek ise;

IPTV Smarters Pro – Tüm cihazlarda çalışabilmesi, kolay kullanımı ve düzenlene bilir ara yüze sahip olması.

Tivimate – Kişiselleştirilebilir kanal listesi, arama imkanı, stabil yayın ve zengin Vod arşivlerini kaldırabilmesi.

QMPLAY 2 – Ücretsiz ve bilgisayar için kullanımı en kolay IPTV oynatıcı olması

SSIPTV ve Smart IPTV ise özellikle eski cihazlarda çalışabilmesi ve yıllardır bu cihazlara güncelleme desteğini kesmemesi sayılabilir.

IPTV Akıllıları Pro

en i̇yi i̇ptv uygulaması

Birçok IPTV firması sizlere yayınları izleyebilmeniz için M3u linki veya Kullanıcı adı yayın linkiniz ve parolanızı vermektedir, bunların herhangi birisi ile piyasada en bilinen uygulamalardan olan IPTV Smarters Pro’da kullanmanızı sağlayacaktır.

IPTV Smarters Pro Nasıl Kurulur?

Tüm cihazlarda çalışma özelliğine sahip IPTV Smarters Pro Android cihazlar Android Akıllı Telefonlar, Android STB kutusu, Android Tv’ler ve Tv Boxların yanında, iphone, ipad, Tvos Apple Tv’ler, Samsung televizyonlarda ve LG televizyonlar ve Windows 8 – Windows 10 ve son sürümleri, MacOS sürümleri.

Uygulamayı açtığınızda sizleri böyle bir ekran karşılamaktadır, en kolay kurulum yolu ise sol üst de bulunan Oynatma Listenizi veya Dosya / URL’nizi yükleyin butonuna tıklayınız,

Çıkan sekmede en üst tarafa (Oyun Listesi) Yayın İsminizi

Playlist Tipi seçeneğinden ise M3U URL seçeneğini seçiniz

Dosya / URL butonuna ise yayıncınızın vermiş olduğu m3u URL’sini kopyalayınız

Son olarak da sol altta bulunan kullanıcı ekle sekmesini tıkladığınızda kurulumunuzu tamamlamış olacaksınız ve Oyun Listesi olarak belirlediğiniz isme tıkladığınızda tüm kanallarınız yüklenmiş olacaktır.

TİVİMATE

Android TV cihazların vazgeçilmez uygulamalarından olan Tivimate, birden fazla liste yüklenebilmesi, kanal sıralamasını yeniden düzenleyebilmeniz arama özelliği gibi birçok kişiselleştirme özelliği ile Android TV için en iyi IPTV Uygulaması özelliğini taşımaktadır.

Tivimate uygulaması kolay kullanımının yanında kolay kurulumu ile de dikkat çekmektedir.

TİVİMATE Nasıl Kurulur?

İlk olarak sol tarafta bulunan ayarlar bölümünden çalma listesi butonuna tıklayınız, sizi aşağıdaki gibi bir ekran karşılayacak, bu ekranda M3U Listesi butonuna tıklayınız,

Çıkan ekranda URL adresi yazan yere yayın kaynağınızın size vermiş olduğu m3u linkini yazınız sonrasında ilerleyiniz ve çalma listenize bir isim verip bitti butonuna tıklayınız kurulumunuz tamamlanmış olacaktır.

QMPLAY 2

Bilgisayar kullanıcıları için en hızlı ve kullanımı kolay iptv uygulaması olan QMPLAY 2 windows cihazlar için En İyi İPTV Uygulaması olarak karşımıza çıkıyor, tamamen ücretsiz olması ve kolay kurulumu ile bilgisayarlarından IPTV izlemek isteyen kullanıcıların ilk tercihi konumunda bulunmaktadır.

QMPLAY 2 IPTV NASIL KURULUR

QMPLAY 2’yi ücretsiz olarak internette basit bir arama ile indirip kurunuz.

Ardından yayın sağlayıcınızın size verdiği linkten m3u dosyasını bilgisayarınıza indirip ok ile işaretli alana sürükle bırak yöntemi ile taşıyınız.

Oluşacak klasörü açtığınızda kanal listesini görebilir kanal listesinin altında bulunan boş kutucuktan kanal araması yapabilir ve hatta sağ altta bulunan Information bölümünden yayın kalitenizi görebilirsiniz.

FLIX IPTV

LG’nin yeni televizyonlarında kullandığı Webos yazılımı için en stabil hızlı ve kaliteli uygulama olan Flix IPTV kullanıcılar tarafından En İyi IPTV Uygulaması olarak anılmaktadır.

FLIX IPTV KURULUMU NASIL YAPILIR?

Kolay kurulumu ve kişiselleştirebilir ara yüzü ile tercih sebebi olan Flix IPTV maalesef ki ücretli bir uygulamadır, kurulumuna gelirsek LG televizyonununuz uygulama mağazasından Flix IPTV’yi indiriniz ve uygulamayı açınız, ayarlar bölümünde cihazınınız MAC adresini göreceksiniz.

Şimdi ise telefonunuz yada bilgisayarınız üzerinden https://flixiptv.eu/mylist bağlantısına giriş yapınız,

Sizi böyle bir ekran karşılayacaktır, ilk olacak Mac adresinizi aşağıda bulunan (1 İle İşaretlenmiş) bölüme girip “Delete” butonuna tıklayınız, ekrana “Your playlist removed successfully” bilgisi gelecek sonrasında 2. Numaralı bölüme Mac adresinizi yazıp URL bölümüne ise yayıncınızın size vermiş olduğu linki yazınız ve “Send” butonuna tıklayınız kurulumunuz tamamlanmış olacaktır.

Not: Bazen cihazınızda kanalların görülmesi için cihazı fişten çekerek yeniden başlatmanız gerekmektedir.

Basit Akıllı IPTV – SS İPTV

Genellikle daha düşük bütçeli televizyonlarda bulunan SSIPTV, eski LG, Samsung cihazların yanında Vestel, Beko, Hi-Level gibi model televizyon kullanan IPTV kullanıcıları tarafından da tercih edilmektedir.

Diğer tanıttığımız uygulamalara göre biraz daha basit olan SSIPTV yüksek kaliteli IPTV yayınlarında veya yüksek kanal arşivinde sıkıntı yaşasa da bulunduğu platformlarda en iyi performans veren IPTV olması ile En iyi İPTV Uygulamaları listemize giriş yapmış bulunmaktadır.

Flix IPTV ile benzer bir işlem yaptığımız SSIPTV ücretsiz olması ile birçok kullanıcının ilk tercihi haline gelmiştir.

Simple Smart IPTV – SS İPTV Nasıl Kurulur?

Kurulumuna gelirsek ise akıllı televizyonunuzun mağazasından SSIPTV’yi indiriniz, ardından bilgisayar ya da telefonunuz üzerinden http://ss-iptv.com/en/users/playlist bağlantısına giriş yapınız, tekrar televizyonunuzun karşısına geçip uygulama Settings/General butonunun içinde bulunan Get Code butonuna tıklayıp bağlantı kodunuzu alınız (Connection Code)

TV’nizden aldığınız kodu az önce girmiş olduğunuz sitedeki kutucuğa girip “ADD DEVİCE” Butonuna tıklayınız, çıkan sekmelerden “External Playlist” sekmesine tıklayıp “ADD ITEM” butonuna tıklayınız, Displayed Name bölümüne yayın adınızı, Source bölümüne ise yayın kaynağının size vermiş olduğu linki yazınız ok butonuna tıklayıp Save dediğinizde kurulumunuz tamamlanmış olacak ve televizyonunuzu yeniden başlatarak yayınlarınızı izleyebileceksiniz.

AKILLI IPTV

Samsung Smart Hub mağazasında bulunan uygulama SSIPTV gibi ücretsiz ve kolay kullanımı ile En İyi IPTV uygulamaları listemize giriş yapan bir diğer IPTV uygulamasıdır.

SMART İPTV NASIL KURULUR?

Kurulumu ise oldukça basittir Samsung Smart Hub mağazasından Smart IPTV’yi inidiriniz ve ayarlar/settings kısmından cihazınızın MAC adresini öğreniniz ardından https://siptv.app/mylist/ bağlantısına bilgisayar veya mobil cihazınızdan giriş yapınız.

en iyi iptv uygulaması

Sizi görseldeki gibi bir ekran karşılayacaktır. İlk olarak robot değilim doğrulamasını yapıp Delete playlist bölümüne mac adresinizi yazıp Delete butonuna tıklayınız. Ardından ise üst bölüme tekrar mac adresinizi yazıp URL bölümüne yayın kaynağınızın size vermiş olduğu M3u linkini yapıştırıp SEND butonuna basınız. Kurulumunuz başarı ile tamamlanmış olacaktır.

Listemize girememiş Dublex IPTV, GSE Smart IPTV, OTR Player, Smart IPTV Xtream Player, Smarters Players Lite, VLC Media Player gibi birçok uygulama daha vardır ancak En İyi İPTV Uygulamaları listemizde sizlere en çok tercih edilen uygulamaları seçmeye çalıştık. Keyifli seyirler.

NOT : Ülkemizde İPTV Uygulaması kullanımı suç teşkil etmez, ancak İPTV uygulaması kullanarak yasa dışı veya lisansı olmayan yayınlar izlemek kesinlikle suçtur ve yaptırımları vardır, o yüzden İPTV Uygulaması ile yayın izleyecekseniz yasal yayınları izlemeniz ve lisansı olmayan yayınları izlememeniz şiddetle tavsiye edilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.