Can Kuş

Emekliye Kurban Bayramı Müjdesi. 2022 Kurban Bayramı İkramiyesi Ne Kadar?

13.06.2022
12
Emekliye Kurban Bayramı Müjdesi. 2022 Kurban Bayramı İkramiyesi Ne Kadar?

Emeklileri yakından ilgilendiren konulardan olan Kurban Bayramı emekli ücretinin ne kadar olacağı merak ediliyor. 2022 Kurban Bayramı ikramiyesi ne kadar? Temmuz ayında asgari ücrete zam yapılacağı da konuşulurken, Kurban bayramı emekli ikramiyesinin de artması bekleniyor.

Emeklinin çifte bayram yaşamasına neden olacak o haberin gelmesini iple çekenler arama motorlarından “2022 Kurban Bayramı ikramiyesi ne kadar?” sorusu her gün araştırılan konular arasında. Bu yılın ilk ikramiye ödemesini Ramazan Bayramında geçen yıl ile aynı oranda alan emeklilere 1.100 TL emekli ikramiyesi yatmıştı. Temmuz ayına yaklaştığımız şu günlerde Kurban Bayramı emekli ikramiyesinde ki son durum ne oldu?

Kurban Bayramı emekli ikramiyesi ne kadar?

Kurban Bayramı emekli ikramiyelerinin ne kadar olacağı merak konusu. 2022 yılın ilk emekli ikramiyesini zamsız alan emekliler üzgün şekilde gözlerini Temmuz ayında ki emekli ikramiyesine dikmiş durumda. Ramazan Bayramı emekli ikramiyesinde 1.100 TL alan emeklilere, Kurban Bayramı ikramiyesinde ne kadar verileceği siyasi açıdan da konuşulan konular arasında yerini alıyor. Kurban Bayramının birinci günü 9 Temmuz cumartesi gününe denk gelirken, Kurban Bayramı ikramiyelerinin hesaplara yatış tarihi de belli oldu. Temmuz ayı itibarıyla aylık enflasyon oranının hesaplanmasının ardından emekli ikramiyelerinde büyük bir artış beklenirken, 2022 yılının ilk ikramiyesinde herhangi bir zam yapılmamıştı.

Emekli ikramiyesi ne kadar olacak?

Birçok emekliyi yakından ilgilendiren konuların başında yer alan emekli ikramiyesi ne kadar olacak?  Kurban Bayramına 26 gün kalmasıyla birlikte ikramiye ücretlerinin ne zaman hesaplara yatacağı ve emekli ikramiyesinde herhangi bir artışın olup olmayacağına dair uzmanlardan bir açıklama beklenmeye başlandı. Kurban Bayramı emekli ikramiyesinde artışın olup olmayacağına dair henüz resmi kurumlardan herhangi bir açıklama gelmemesiyle birlikte, emekli ikramiyesinde artışın yapılmaması durumunda emekliye 1.100 TL emekli ikramiyesi verilecek. Kurban Bayramı 2022 yılı itibarıyla 9 – 12 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşirken, Kurban Bayramı emekli ikramiyesinin 4 – 8 Temmuz tarihleri arasında hesaplarda olacağı edinilen tahminler arasında yerini alıyor.

2022 Kurban Bayramı ne zaman?

kurban bayramı ne zaman 2022

kurban bayramı ne zaman 2022

  • Kurban Bayramı Arifesi- 8 Temmuz 2022 Cuma
  • Kurban Bayramı 1. Gün- 9 Temmuz 2022 Cumartesi
  • Kurban Bayramı 2. Gün- 10 Temmuz 2022 Pazar
  • Kurban Bayramı 3. Gün- 11 Temmuz 2022 Pazartesi
  • Kurban Bayramı 4. Gün – 12 Temmuz 2022 Salı

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM