Can Kuş

Eczanelerde Satılan Uyku İlacı Damla Fiyatı Ne Kadar?

20.09.2022
11
Eczanelerde Satılan Uyku İlacı Damla Fiyatı Ne Kadar?

Eczanelerde satılan uyku ilacı damla, son günlerde sıkça aratılan ilaçların başında geliyor. Uykusuzluk çekenlerin imdadına yetişen uyku ilacı damla ile uykunuzu rahat bir şekilde alabilirsiniz. Kişinin ihtiyacı olan kaliteli uyku; bazen kabuslara dönüşebiliyor. Çoğumuz uykusuzluk ve uykuya dalamama şikayetleri ile psikiyatristlerin kapısını çalıyoruz fakat bir çözüm olmuyor.

Kafamıza bir şey takıyorsak ya da bizi huzursuz eden bir durum varsa; ne yazık ki, uykusuzluk sorunu ile yüzleşmek zorunda kalıyoruz. Kimimizin uykusuzluk şiddeti az ve reçetesiz uyku ilacı damla almayı tercih ediyorken; kimimiz daha ciddi uykusuzluk atakları ile karşılaştığı için reçeteli ve daha yüksek dozlarda ilaçlara başvurmak zorunda kalabiliyor.

Eczanelerde satılan uyku ilacı damla Reçetesiz uyku ilacı damla 2022 yılında da çok aratılan ilaçlardan. Uykusuzluk çeken ve geceleri sağlıklı bir şekilde uyumalarını sağlamak için uyku ilaçlarına bağımlı olan birçok insan var. Hatta uzun süreli bir alışkanlık için uyku ilacı kullanan ve uyku haplarının içerdiği kimyasalların zararlı etkilerini hissetmeyen insanlar bile var. Bu sebeple bu yazımızda sizler zararsız en iyi uyandırmayacak uyku ilacı nelerdir sizlere anlatacağız.

Eczanelerde satılan bazı uyku haplarının aslında uykusuzluk gibi uyku bozukluklarını tedavi etmek için kullanıldığı doğru olsa da, genellikle hastalığın kendisini tedavi etmek yerine uykuyu teşvik etmek amacıyla kullanılırlar. En etkili uyku ilacı damla alarak uyumanıza yardımcı olan bileşenlerin çoğu çaylarda ve doğal ilaçlarda da bulunur. Çay ve doğal ilaçların toksik bileşenleri olmayacağından, bu ikisinin bir kombinasyonu daha güvenli olabilir. Ancak, kendinizi uyutmak için uyku hapı kullanmaya karar verirseniz, önce doktorunuza danışın ve ne tavsiye ettiğini görün.

Eczanelerde Satılan Uyku İlacı Damla İsimleri 2022

Eczanelerde satılan uyku ilacı damla olan çok çeşitli ilaçlar bulunsa da bir kısmı aşağıda yer almaktadır. Eczanelerde satılan uyku ilacı damla kategorisinde birçok ilaç bulunmakla birlikte bunlardan birçoğunun yan etkileri bulunmaktadır. En az yan etkiye sahip uyandırmayacak uyku ilaçları arasında bazıları şunlardır;

  • Atarax
  • Cipralex
  • Desyrel
  • Largactil
  • Tolvon
  • Remeron
  • Sonilyuks
  • Passidorn
  • Novo Passit

En etkili uyku ilacı damla Notta, aynı zamanda depresyona iyi gelir, kendine özel sakinleştirici bir etkisi bulunmaktadır. Uyandıktan sonra, gün içerisinde uyuşukluğa neden olmadan, uykuya dalmaya önemli ölçüde yardımcı olmaktadır. Damla ve tablet olarak bulunmaktadır.

Sonilyuks

Tamamen bitkisel karışımlardan oluşmaktadır, damla şeklindedir. Eczanelerde satılan uyku ilacı damlalarından biri olan Sonilyuks, kronik yorgunluk, depresyon, baş ağrısı, sinir sistemi bozuklukları semptomlarının tamamına son derecede iyi gelmektedir. Hızlı bir şekilde uykuya geçme süresini kısaltarak  ve uyku kalitesini arttırarak uzun ve konforlu bir uyku sağlar.

Atarax

Anksiyete ve harekete bağlı bulantıyı tedavi etmek için kullanılan antihistaminik sınıfında bir ilaçtır. Ağız yoluyla veya kas içine enjeksiyon şeklinde alınabilmektedir. Sıklıkla görülen yan etkileri uyuklama, baş ağrısı ve ağız kuruluğu olmaktadır. Bu belirtilerden de en çok uyku hali gözükmektedir. Bu sebeple konforlu bir uy uyumanıza yardımcı olmaktadır.

Desyrel

Antidepresan bir ilaçtır. Majör depresif bozukluk, anksiyete bozuklukları, şizofreni, uykuya dalma güçlüğü ve diğer ilaçlarla birlikte alkol bağımlılığını tedavi etmek için kullanılır. Ağızdan alınır.

Passidorm

Uykuya dalamama, uyuyamama ve gece uyanma sorunları çözümü için etkili uyku ilaçlarından biridir. “Passidorm” bağımlılığa sebebiyet vermeden uzun süreli kullanım için tavsiye edilir. Uyandıktan sonra, hasta uykuda, iyi bir şekilde dinlenmiş hisseder. Yan etkisi, doz aşımı olmadan neredeyse imkansızdır.

Novo Passit

Bir çok bitkinin özleri karışımından oluşmaktadır, nevrasteni, hafıza bozukluğu, artan yorgunluk, hafif uyku bozuklukları, migren, artan heyecanlanma formlarında kullanılır. Yaşlı ın kullanımı için de tavsiye edilmektedir.

Largactil

Klorpromazin, antipsikotik ilaçlar grubuna ait ilaçtır. Largactil, Thorazine gibi ticari adlarla satılmaktadır. Klorpromazin, geliştirilen ilk antipsikotik ilaçtır. Kullanım alanları Akut psikozlar: Ajitasyon durumları, hipomani ve maniler, delirium nöbetleri, konfüzyonlu sendromlar.

En Etkili Uyku İlacı Damla hangisidir diye soracak olursanız Remeron çok fazla önerilmektedir. Bizde sizlere bu ilacın ne olduğundan aşağıda bahsettik Remeron Mirtazapin özellikle uyku bozuklukları tedavisinde kullanılmakta. Yan etki olarak iştah açma, kilo alma gibi etkenler bulunmakta. Asıl etken maddesi mirtazapin olup 15-30-45 mg tablet olarak piyasadadır. Solusyon formu da mevcuttur.

Bu ilaçlar hem damla formunda hem de hap formunda eczanelerde satılmaktadır. İlaçların fiyatları ise aşağıda yazmaktadr.

Atarax Şurup fiyatı, 08.11.2021 güncellemesi ile beraber,  10.74 TL’dir. Bu ilaç reçetesiz uyku ilacı 2022 fiyatı olarak belirtilmiştir.

Cipralex Şurup Fiyatı, 08.11.2021 fiyat güncellemesi ile beraber, 38.83 TL’dir.

Desyrel Şurup Fiyatı, 08.11.2021 fiyat güncellemesi ile beraber, 22,96 TL’dir.

Largactil Şurup Fiyatı, 08.11.2021 fiyat güncellemesi ile beraber, 22,73 TL’dir.

Tolvon Şurup Fiyatı, 08.11.2021 fiyat güncellemesi ile beraber 23,17 TL’dir.

Remeron Şurup Fiyatı, 08.11.2021 güncellemesi ile beraber 29,40 TL’dir.

Bu antidepresan ilaçların içerisinde Tolvon ve Remeron en iyi kategorideki uyku ilaçlarıdır. Özellikle Remeron  uyku İlacı kullanıldıktan sonra 1 saat sonra uykuyu getirir ve yaklaşık olarak 12 saat kadar uyutur. Böylece huzurlu ve rahat bir uyku uyumanızı sağlar. Kullanan kişilerin bünyesine göre bu ilaç 15 saat ile 20 saat arasında uyutabilmekte. 1 tabletin yarısının alınması tavsiye edilmektedir.

Tovlon ise uyku ilacından ziyade, aslında Citoles gibi bir antidepresan ilacıdır. En çok reçete edilen antidepresanlar arasında yer almaktadır. Tolvon Uyku İlacını stresli dönemlerde uyku sorununu gidermek için kullanılmaktadır. Tolvon ağır bir antidepresandır. Fakat kullanıldığında alışkanlık yapmaz. Bununla beraber bu ilacın uyuma süresi 11-15 saattir.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.