Can Kuş

Dolgit Krem Nedir? Dolgit Krem Ne İşe Yarar?

11.04.2022
26
Dolgit Krem Nedir? Dolgit Krem Ne İşe Yarar?

Dolgit krem nedir  ve dolgit krem ne işe yarar sorusuna basit şekilde kas ve eklem ağrıları için yardımcı olan krem şeklinde yanıt vermek mümkündür. Özellikle sporcular ve yaşlılar başta olmak üzere kas ve eklem ağrısı yaşayanlar için etkili olan krem, güçlü bileşenleri ile kullanım sonrasında hızlı şekilde nüfuz etmeyi başarıyor. Dolgit krem ne işe yarar sorusuna aynı zamanda ağrı kesici özelliğinin yanında iltihap giderici özelliğiyle de yanıt vermek mümkündür.

Spor, ev veya iş kazası, yaşlılığa bağlı olarak görülen semptomlar başta olmak üzere Dolgit krem ile birlikte pek çok rahatsızlığına yönelik çözüm bulabilirsiniz. Etkili bir ağrı kesici özelliğe sahip olduğundan vücudunuzun farklı bölgelerinde meydana gelen ağrıları dindirmek için ideal özellikler taşır. Reçetesiz olarak alınma özelliği sayesinde de pratik şekilde kullanıma hazır olmaktadır.

dolgit krem ne i̇şe yarar

dolgit krem ne i̇şe yarar

Dolgit Krem Ne İşe Yarar?

Dolgit krem ne işe yarar sorusuna genel olarak kas ve eklem ağrılarını iyileştirir şeklinde yanıt verilmektedir. Zorlanma, yıpranma ya da kazalara bağlı olarak meydana gelecek kas ve eklem doku zedelenmelerinde Dolgit krem faydalı olabilir. Özellikle yumuşak doku yaralanmalarına karşı da iyi gelen etkisi ile birlikte rahatlatama sunar. Dolgit krem yararları şu şekilde sıralanabilir;

  • Kas ve eklem ağrılarının giderilmesinde, hafiflemesinde etkilidir.
  • Yumuşak doku yaralanmalarını iyileştirebilir.
  • Siyatik rahatsızlığında kullanılabilir.
  • Yanık ağrılarının hafiflemesinde etkili olabilir.
  • Kas romatizmasının kontrol altında kalmasında yardımcı olabilir.
  • Bel bölgesinde oluşan ağrıların hafifletilmesinde etkilidir.
  • Kas zedelenmesi, ezilme ve burkulma gibi sorunlara karşı kullanılabilir.
  • Hafif yanık ağrılarının azalmasına ve yanık bölgesinde görülecek sızının geçmesinde etki gösterebilir.

Dolgit Krem Fiyatı 2022

Dolgit krem fiyatı 2022 yılında güncel olarak yapılan zamlara göre değişmektedir. Nisan ayı itibariyle 26,65 TL üzerinden satılmaktadır. Reçetesiz satılan bir krem olduğu için eczane dışında farklı yerlerde de bulunabilir. Bu yerlerdeki satış fiyatı ise alıcının belirlediği fiyat üzerinde olup genel olarak eczane satış fiyatının 5 – 10 TL üstünde olabilmektedir.

Dolgit Krem Nedir?

Dolgit krem nedir sorusuna kas ve eklem ağrılarının giderilmesinde yardımcı olan krem şeklinde yanıt verilebilir. Kremin kullanımı oldukça kolaydır. Ağrı görülen bölgeye günlük olarak 3 – 4 kez uygulama yapılabilir. Sadece cilde sürme yoluyla kullanılacak olan kremin oral ya da başka yöntemler ile kullanılmaması gerekir. Uygulama sırasında bölgeye masaj hareketleri ile kremin yedirilmesine dikkat edilmelidir. Kremin genel olarak ağrı geçinceye kadar kullanılması tavsiye edilir. Bu kapsamda 2 – 3 haftadan daha fazla olacak şekilde kullanılması önerilmez.

Dolgit Krem Yan Etkileri

Dolgit krem yan etkileri açısından nadir de olsa belirtiler gösteren bir kremdir. Yaygın olarak görülebilecek sorunlar; ciltte kızarıklık, sürüldüğü bölgede karıncalanma, astım hastaları için nefes alıp vermekte güçlük ve ışığa karşı hassasiyet şeklindedir. Belirtilerin hepsi bir arada görülebileceği gibi sadece bir tanesinin görülmesi de mümkündür.

Eğer yan etkiler görülüyorsa kremi kullanmayı bırakmalı ve mutlaka doktora görünmeniz tavsiye edilir. Yan etkiler açısından hamileler açısından da dolgit krem sorun yaratabilir. Hamileler için her ilaç ve kremde olduğu gibi Dolgit krem için de kullanım öncesinde mutlaka doktora danışmak gerekir. Özellikle hamileler için daha yüksek risk taşıyan durumlar yaratabilir. Hamilelerin yanında emziren annelerin de kremi kullanması yine doktor tavsiyesi ile gerçekleşmelidir. Aksi halde bebeğe çeşitli zararlar verebilir.

Ayrıca etken maddesine karşı alerji duyabilecek kişilerin de kremi kullanılması alerjik reaksiyonlara yol açabilir. 14 yaşından küçüklerin de kullanımı için uygun olmayan kremin çocuklarda kullanılması ancak doktor tavsiyesi ile sağlanmalıdır.

Dolgit Krem Kullananların Yaptığı Yorumlar

Dolgit kremini kullanmış ve bu konu hakkında tecrübe edinmiş kişiler tarafından sözlük sitelerine yazılan yorumları sizler için derledik. Sonuçta kullananlar tarafından yapılan yorumlar oldukça önemlidir sizlerde bu tecrübelere göz atabilirsiniz.

Yorumlar eksisozluk sayfasından alınmıştır.

Dolgit Krem Prospektüs

Bir krem veya ilaç kullanmadan önce prospektüs’ü okumanız oldukça önem arz etmektedir, sizlere tavsiyemiz her kullandığınız ürünün kullanma talimatı veya kılavuzunu dikkatlice okumanız ve bu sayede olası bir istenmeyen etkinin önüne geçmenizdir.

Yapılan bir araştırmaya göre Avrupa’da Prospektüs okuma oranı Türkiyenin yaklaşık 8 katı kadar fazlaymış, işte sizlere Dolgit krem prospektüsünü sunuyor ve okumanızı şiddetle tavsiye ediyoruz…

Dolgit Krem Prospektüsü

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.