Can Kuş

Dikloron Jel Krem Nedir? Dikloron Jel Krem Ne İşe Yarar?

13.04.2022
26
Dikloron Jel Krem Nedir? Dikloron Jel Krem Ne İşe Yarar?

Dikloron jel krem nedir  ve dikloron jel krem ne işe yarar sorusu yumuşak doku zedelenmeleri ile ilgili sorun yaşayan kişiler tarafından merak ediliyor. Vücudun farklı bölgelerinde iltihaplanma, burkulma, incinme gibi durumlara yönelik tedavi imkânı sağlayan Dikloron jel krem günlük yaşamda meydana gelen incinme ve yaralanmalarında etkili içeriği ile öne çıkıyor. Spor yaparken ya da çeşitli ufak kazalar sonucunda meydana gelen kas ve eklem ağrılarını bu krem ile giderebilirsiniz.

Cilt üzerine sürülerek kullanılan kremin pek çok yararı bulunuyor. Dikloron jel krem ne işe yarar sorusuna yanıt olarak ağrı kesme, iltihap kurutma ve kas gevşetme özelliklerinden bahsetmek mümkündür. Etkili bir ağrı kesici özelliği görebildiği için film tablet ve ampul iğne formlarında da bulunmaktadır. Reçeteli ve reçetesiz olarak satılabilen kremin üreticisi ise Deva İlaç’tır. Kremin uygulanması sonucunda kısa sürede etkisini göstermesi mümkündür.

Dikloron Jel Krem Ne İşe Yarar?

Dikloron jel krem ne işe yarar sorusuna en başta yumuşak dolu iltihaplanmalarına karşı kurutma özelliği ile yanıt verilebilir. Bununla birlikte burkulma, incinme ve ezilme gibi çeşitli yaralanmalara karşı da iyi özellikler taşır. Aynı zamanda ağrı, şişlik, bel ağrısı, bacak ağrısı ve ani gelişen kramp gibi durumlarda da rahatlatıcı özellikler gösterir. Kireçlenme durumunda da rahatlatıcı özelliği ile öne çıkmaktadır. Cilt üzerinde hızlı etki gösterdiği için rahatlamak isteyenler için ideal çözüm sunabilir. Lokal kullanım sunduğu için yan etkileri de oldukça düşük tutulmaktadır.

Dikloron Jel Krem Fiyatı 2022

Dikloron jel krem fiyatı 2022 yılında 14,75 TL üzerinden kullanıcılara sunulmaktadır. İlaç piyasasında geçerli olan fiyatlar hızlı değişiklik gösterdiği için fiyatın yıl içinde değişebileceğini göz önünde tutmalısınız. Bununla birlikte dikoloron jel krem reçetesiz olarak da satılabildiği için eczane dışında farklı yerlerde değişken fiyatlar üzerinden kremi bulabilirsiniz. Reçetesiz satılabildiği için internet üzerinden de verebileceğiniz siparişlerde fiyat açısından avantaj elde edebilirsiniz. Aynı zamanda eczane dışında sağlık kabinlerinde de kreme ulaşma imkânınız olabilir.

dikloron-jel-krem-ne-ise-yarar

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR; DOLGİT KREMİ (ETKİLİ BİR AĞRI KESİCİ) NE İŞE YARAR ?

Dikloron Jel Krem Nedir?

Dikloron jel krem ne işe yarar sorusuna cevap verdikten sonra dikloron kremin genel özelliklerini beraber inceleyelim.

Dikloron jel krem nedir sorusuna etkili bir iltihap giderici ve ağrı giderici krem şeklinde yanıt vermek mümkündür. Ağrı giderici özelliği ancak kas ve eklem dokularında veya cilt üzerinde meydana gelen ağrılarda geçerlidir. Travma ya da çarpmaya bağlı olarak meydana gelebilecek ağrı, şişlik, iltihap gibi sorunların giderilmesinde de etkisini gösterebilir. Yanık tedavisinde ise kullanılması önerilmez ancak yanık tedavisi sonrasında bölgede oluşan yanma ve kaşıntı hissinin giderilmesinde etki gösterebilir. Özellikle içeriğinde kortizon olmaması kullanımında avantaj sunar. İskelet ve kas sağlığını korumak amacıyla önlem açısından da tercih edilebilir. Bu şekilde kullanılması için spor gibi vücudun zorlanacağı hareketleri yapmadan önce sürülmesi tavsiye edilir.

Romatizma ve kireçleme rahatsızlığı bulunan kişilerin de rahatlaması, ağrılarının dinmesi amacıyla düzenli olarak kullanımı önerilir. Aynı zamanda rüzgâr veya benzeri sebeplere bağlı olarak boyun, omuz, bel gibi bölgelerde meydana gelebilecek tutulmalara karşı da rahatlatıcı etkisi ile bilinmektedir.

Dikloron Jel Krem Yan Etkileri

Dikloron krem yan etkileri açısından oldukça riski düşüktür. Ancak yine de kullanıcılara bağlı olarak çeşitli yan etkiler görülebilir. Özellikle alerjisi bulunan kişilerin cildinde kızarıklık gibi sorunlar yaratabilir. Çok nadir de olsa mide bulantısı oluşturabilir. Bu türden durumların görülmesi halinde mutlaka doktora başvurulmalıdır. Günlük olarak 3 – 4 kez sürülmesi önerilir. Kas ve eklem ağrıları için iki hafta, diğer sorunlar için ise üç hafta süreden daha fazla düzenli olarak kullanılmaz. Hamile ve çocukların kullanımı için de mutlaka doktor tavsiyesi gerekmektedir.

dikloron-jel-agri-kesici-krem

Dikloron Jel Krem Nasıl Kullanılır?

Dikloron jel krem ne işe yarar ve nedir sorusuna yanıt bulmak kadar kremin günlük yaşamda uygulanabilir olması da önem taşıyor. Dikloron jel krem kolay şekilde günlük kullanım amacıyla üretilmiştir. Gün içerisinde ağrının mevcut durumuna göre 3 – 4 defa olacak şekilde bölgeye uygulaması yapılır. Geniş bir bölgeye yayılma göstermesi halinde ise kullanılacak olan kremin de miktarının fazlalaşması mümkün olmaktadır. Dikloron krem kullanım dozu olarak belirtilen dozlarda alınması önemlidir. Üç haftadan uzun süreli olacak kullanımlar ise istenmeyen etkilerin görülmesine yol açabilir. Eklem ve kas ağrılarında iki haftadan fazla kullanımı da uygunluk taşımaz. Bir hafta süresinde düzenli kullanıma devam edilmesi halinde şayet herhangi bir iyileşme görülmüyorsa bu durumda ağrının daha kötü hale dönüşmemesi adına doktorunuza başvurmanız önerilir.

Dikloron Jel Krem Prospektüs

Dikloron jel krem ne işe yarar sorusunun cevabını sizlere üstte detaylı bir şekilde anlatmaya çalıştık, ancak siz ziyaretçilerimiz tavsiyemiz bu kremi kesinlikle doktor kontrolünde kullanmanızdır, doktorunuz tavsiye etmeden kullanmayınız. İstenmeyen yan etkilerin görülmemesi ve bu tarz yan etkiler hakkında ön bilgi sahibi olmak içinde dikloron jel krem prospektüsünü okumanız tavsiye edilmektedir; Dikoloron Jel Krem Prospektüsü İçin Tıklayınız

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.