Can Kuş

Cildinizi Doğal Yollarla Pırıl Pırıl Yapacak 6 Bitki

09.04.2022
12
Cildinizi Doğal Yollarla Pırıl Pırıl Yapacak 6 Bitki

Cilt güzelliği hem kadınların hem de erkeklerin önem verdiği konulardan biridir. Doğal yöntemler ile cildinizi çok daha güzel bir hale getirmek mümkün olur. Sürekli doğal yöntemler kullanarak i cildinizi çok daha sağlıklı bir hale getirmek daha kolaydır. Daima kozmetik ürünlere maruz kalan ciltlerde bir süre sonra deformasyon gibi problemler meydana gelebilir. Çünkü piyasada yer alan pek çok kozmetik ürünü içerisinde ciddi oranda kimyasal madde bulunur.

Bitkilerin cilt üzerine pek çok faydası bulunur. Pürüzsüz ve sağlıklı bir cilt görünümüne erişebilmek için bu bitkilerin şifasından yararlanmak gerekir. Şifalı bitkiler yüzyıllar öncesinde pek çok alanda kullanım göstermiştir. Günümüzde ise cilt üzerine olan faydaları yeni keşfedilmeye başlamıştır.

Kozmetik ürünler içerisinde yer alan kimyasal ürünler yerine doğal olarak karşımıza çıkan bitkileri tercih etmemiz çok daha büyük bir fayda sağlamanıza yardımcı olur. Cilt problemleri yaşayan kişilerin mutlaka tercih etmesi gereken 6 şifalı bitki aşağıda verilmiştir. Son yıllarda özellikle kadınlar bu şifalı bitkileri çok fazla tercih etmeye başlamıştır. Genellikle maske şeklinde kullanım göstermeniz mümkün olur. Aynı zamanda etkili bir sonuç alabilmek için mutlaka düzenli bir şekilde kullanıyor olmanız gerekir.

Aleo Vera ile Cilt Güzelliği

Aloe vera, cilt üzerine pek çok fayda sağlar. Özellikle yanık ve yara gibi oluşumların ortadan kalkması konusunda ön plana çıkan aloe vera aynı zamanda cildinizin güzelleşmesine de yardımcı olur. Deri problemlerine tedavi edici özelliğe sahiptir. Yapraklarının içerisinde bulunan jel formu içerisinde bol miktarda folik asit barındırır. Folik asit sayesinde cilt üzerinde oluşan pek çok problem tedavi edilebilir. Aynı zamanda Aloe Vera’nın jel formu içerisinde yer alan öz vitaminlerde cildin beslenmesi konusunda büyük bir fayda sağlar. Magnezyum, kalsiyum ve demir bakımından son derece zengin olduğu için cildin ihtiyacı olan mineralleri karşılama özelliğine sahiptir. Cildin en alt katmana kadar nemlenmesine yardımcı olur. Hücre yenilenmesini sağladığı için cilt üzerinde oluşan herhangi bir leke ya da yara problemini tamamen ortadan kaldırma özelliğine sahiptir. Göz çevresinde kullanıldığı zaman yorgunluk ve morarma gibi oluşumları ortadan kaldırır. Aynı zamanda gözaltı torbası gibi problemleri de ortadan kaldırma konusunda büyük bir fayda sağlamaktadır. Pürüzsüz ve parlak bir cilt yapısını ulaşabilmek için mutlaka düzenli bir şekilde kullanıyor olmanız gerekir.

Papatya ile Cilt Güzelliği

Cilt bakımı konusunda ön plana çıkan şifalı bitkilerden biri ise papatya olmaktadır. Güzel kokusu ve zarif görünümü ile ön plana çıkan papatya bitkisi, ciltte oluşabilecek yaşlanma problemlerini ortadan kaldırır. Güçlü bir içeriğe sahip olmasından kaynaklı olarak göz çevresinde ve dudak çevresinde oluşan ince kırışıklıkları tamamen yok eder. Etkin bir sonuç alabilmek için mutlaka düzenli bir şekilde kullanmanız gerekir. Sivilce sonrası oluşan lekeleri ortadan kaldırma ve ciltte oluşan morartı gibi durumları tamamen yok etme konusunda ön plana çıkan bitkiler arasında yer alır. Cildin deri atması sonucu üst tabakada oluşan ölü derinin temizlenmesi konusunda büyük bir fayda sağlamaktadır. Hem parlak hem de canlı bir cilt görünümü için mutlaka düzenli bir şekilde papatya kullanımına önem göstermek gerekir. Çay formu tüketildiği zaman vücut için çok büyük bir fayda söz konusu olduğu gibi cilt için kullanıldığı zaman da büyük bir fayda sağlamaktadır. Bir ay boyunca düzenli olarak papatya bitkisini cildinizi uyguladığınız zaman çok daha farklı bir cilt görünümü ortaya çıkar. Renk eşitsizliği gibi problemleri tamamen ortadan kaldırır.

Biberiye ile Cilt Güzelliği

Sindirim sistemi üzerine büyük bir olumlu etkisi bulunan biberiye, cilt bakımı konusunda daha son derece önemli bir bitkidir. Sağlıklı bir cilt sistemine sahip olabilmek için mutlaka şifalı bitkilerden yardım almak gerekir. Kan dolaşımını hızlandıran bir etkiye sahip olduğu için daha sağlıklı ve canlı bir görünüm ortaya çıkmaya başlar. Güçlü bir antioksidan etkisine sahip olduğu için vücutta bulunan toksik maddelerin atılması konusunda son derece büyük bir fayda sağlamaktadır. Renk eşitsizliği ve sivilce lekeleri gibi problemleri ortadan kaldırdığı için pürüzsüz bir görünüm ortaya çıkar. İçerisinde nörotoksin bulunduğu için epilepsi gibi hastalıkları bulunan kişilerin kesinlikle uzak durulması gerekir. Son derece güçlü bir bitki olduğu için cildinizde ciddi oranda fark hissedebilirsiniz. Biberiye çok farklı şekillerde kullanım gösterebilir. İsterseniz peeling isterseniz de tonik şeklinde kullanım sağlayabilirsiniz. Düzenli bir şekilde kullanılmadığı takdirde herhangi bir fayda görmek mümkün olmaz.

Lavanta ile Cilt Güzelliği

Eşsiz Kokusu ile ön plana çıkan lavanta, Akdeniz’de çok sık yetişen bitkiler arasında yer alır. Özellikle lavanta suyu sivilce ve akne problemi yaşayan kişiler için en ideal çözümlerden biridir. Cildin en alt katmanı ne kadar temizlediği için sivilce ve akne oluşumları tamamen ortadan kalkar. Aynı zamanda nem sağladığı için cilt daha yumuşak ve elastik bir yapıya gelir. Antiseptik özellik taşıdığı için cildinizin daha sağlıklı ve bakterilerden arınmış olmasını sağlar. Vücut çeşitli faydaları bulunan lavanta bitkisi cilt için de çok büyük bir fayda sağlar. Sivilce lekeleri üzerine düzenli bir şekilde uygulandığı zaman kısa süre içerisinde bu görünümün ortadan kalktığını göreceksiniz. Son yıllarda özellikle sivilce ve iltihap kurutma konusundan ön plana çıkan bitkiler arasında yer alır. Kuru cilt tipine sahip olan kişiler düzenli bir şekilde kullandığı zaman ciltlerinin daha nemli bir yapıya gelmesini sağlayabilirler. Ağız yolu ile tüketildiği zaman da cilt üzerinde çeşitli faydaları söz konusu olabilir. İltihabı sebep olan bakteri ve mikropların vücuttan atılmasını sağladığı için cildinizin daha pürüzsüz ve parlak bir yapıya sahip olmasına yardımcı olur.

Ada Çayı ile Cilt Güzelliği

Hücrelerin yenilenmesi konusunda fayda sağlayan ada çayı, cildin daha elastik bir yapıya gelmesi konusunda da büyük bir fayda sağlamaktadır. Bu bitki ile düzenli bir cilt bakımı yaptığınız zaman sivilce ve akne gibi oluşumların tamamen ortadan kalktığını görmeniz mümkün olur. Özellikle iltihaplı sivilceleri tamamen yok olmasına katkı sağlayan ada çayı, kolay bir şekilde yapılır. Bir bardak kaynar suyun içerisine birkaç yaprak ada çayı atıldıktan sonra demlenmeye bırakılır. 10 dakika ile 15 dakika beklettikten sonra cilde pamuk yardımı ile uygulanır. Bu şekilde yarım saat ile 1 saat arasında bekletilir. Daha sonra ılık su yardımı ile ciltten çıkarılır. Düzenli kullanım gösterildiği zaman akne gibi problemler yaşayan kişilerin daha sağlıklı bir cilt yapısına ulaşması mümkün olur. Aynı zamanda geniş gözenek problemi yaşayan kişilerde düzenli bir şekilde kullandığı zaman daha küçük gözenek yapısına sahip olabilirler. Daha cilt üzerine pek çok faydası mevcuttur. Mutlaka düzenli bir şekilde uygulanması gereken şifalı bitkiler arasında yer alırlar.

Anason Tohumu ile Gelen Güzellik

Anason tohumu, ciltte oluşan ölü derinin tamamen yok olmasına yardımcı olur. Ölü derinin ortadan kalkması ile birlikte daha parlak ve pürüzsüz bir cilt görünümü ortaya çıkacağı için düzenli olarak kullanılması gerekir. Anason kürü daha çok kaynatılarak elde edilmektedir. Sivilce problemi yaşayan kişilerin anason tohumunu demledikten sonra ciltlerinin belirli bölgelerine uygulaması gerekir. Aynı zamanda cilt rengi açma konusunda da büyük bir fayda sağladığı için leke problemi yaşayan kişilerin düzenli bir şekilde kullanması gereken şifalı bitkilerden biridir. Bir ay kadar düzenli bir şekilde kullanıldığı zaman 2 tona kadar renk açtığı bilinmektedir. Aynı zamanda sivilce lekesi ve güneş lekesi gibi problemleri düzenli kullanımda ortadan kaldırır. Anason tohumu vücut içinde gerekli olan şifalı bitkilerden biridir. Cildinize düzenli bir şekilde uyguladığınız zaman gözenek içlerini tamamen temizlediği için siyah nokta oluşumunu ortadan kalkmış olur. Bu bitkilerden olumlu sonuç alabilmek için mutlaka düzenli bir şekilde kullanmanız gerekir. Vücudumuza kimyasal ürünleri kullanmak yerine bitkisel ve şifalı ürünleri kullandığınız zaman çok daha sağlıklı ve iyi bir cilt görünümüne kavuşmuş olursunuz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.