Can Kuş

Biyolojik Takvim Cinsiyet Hesaplama

22.06.2022
53
Biyolojik Takvim Cinsiyet Hesaplama

Biyolojik takvim cinsiyet hesaplama bebek cinsiyeti nasıl öğrenilir sorularıyla oldukça araştırılmaktadır. Bebek bekleyen çiftlerin heyecanlı süreçlerinde oldukça merak ettiği konuların başında gelen bu yöntem günümüzde pek çok kişi tarafından uygulanmaktadır. Hamilelik döneminde en çok araştırılan konulardan olan bebeğin cinsiyetini öğrenme için geliştirilen pek çok biyolojik takvim hesaplama uygulaması bulunmaktadır. Günümüzde bebeğin cinsiyetini tahmin etmede popüler şekilde kullanılan Çin takvimi oldukça yoğun ilgi görmektedir. Çin takviminini cinsiyet hesaplayıcısı olarak baz alan antik gelenekler bebeklerin cinsiyetini tahmin etmede oldukça başarılıdır.  

Çin takviminin bebeğin cinsiyetini doğru, kesin sonuçlarla tahmin edip etmediği hususunda bilimsel bir veriye ulaşılamamıştır. Fakat pek çok çift bu takvimin hesaplarının doğru olduğunu ileri sürdüğü için günümüzde hala popüler şekilde kullanılmaktadır. Çin takvimi 700 yıldan uzun bir süre önce Pekin’in yakınında yer alan kraliyet zamanında ortaya çıkmıştır.  Günümüze kadar pek çok hikâye takvimin milattan önce Çin Qing hanedanlığı döneminde oluştuğunu bildirmektedir. Ateş, su, toprak, hava gibi 4 elementin yanı sıra Yang, Pa Kua, Yin gibi farklı metotlara dayanarak ortaya çıkarılan takvimin imparatorluğun Ailesi tarafından da kullanıldığı bilinmektedir. Hanedanlık tarafından güvenli şekilde kullanılan Çin takvimi sadece saray içerisinde kullanıldığı halka açık olmadığı bilinmektedir. 

Biyolojik Takvim Nedir?

Boksörler isyanı ile takvime askerler el koyarak İngiltere’ye göndermiştir. İsyan sonrasında İngiltere kralı belgelerin gerisini yaptırmıştır. Biyolojik takvim daha sonra Avusturya’da ortaya çıkmıştır. En son Çin tablosu bir gazetede yayınlanmış ve tüm insanlara armağan edilmiştir. Biyolojik takvim cinsiyet bulma uygulaması annenin yarı yaşını ve gebe ayını esas alarak tarihe çevirerek veriler neticesinde çocuğun cinsiyetini tahmin etmektedir. 

Bebeğinizin erkek ya da kız olup olmayacağını takvime göre öğrenebilirsiniz. Çin astrologlar biyolojik takvimin cinsiyet tahmin etme konusunda oldukça başarılı bir iş çıkardığını söylemektedir. Çin takvim cinsiyet hesaplama Çin ay takvimini esas almıştır.  Biyolojik takvim cinsiyet tahmininin bilimsel olmadığını tamamen eski bir inanışa dayandığını unutmamalısınız. Pek çok anne adayı Çin takviminin bebeğinin cinsiyetini belirleme konusunda oldukça iyi olduğunu düşünmektedir. 

Tıbbi ve bilimsel yanı olmayan Çin takvimi yapılan araştırmalara göre bebeğin cinsiyetini tahmin etme annenin yaşına ve hamile olması konusunda %93’e kadar başarılı olduğunu göstermektedir. Annenin yaşına ve hamile başlangıç tarihleri sürecine bağlı olarak hesaplanan bu yöntemi kullanmanız için belirli bir zaman diliminin geçmesini beklemeniz gerekmez. Hamileliğin herhangi bir döneminde yapabileceğiniz biyolojik takvim cinsiyet belirleme takvim sonucunu öğrenme çok zamanınızı almaz. 

Biyolojik Takvim Hesaplanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Çin takvimi bilimsel verilere dayanmasa da bebeğinizin cinsiyetini öğrenmek konusunda  %93’e kadar başarı göstermiştir. Annenin yaşına ve hamile kaldığı aya bağlı olarak yapılan bu yöntem için bebeğinizin cinsiyetini öğrenme konusunda belirli bir sürenin geçmesine gerek yoktur. Hamileliğin herhangi bir döneminde biyolojik takvim cinsiyet belirleme yöntemi uygulanarak annenin yaşına ve hamile kaldığı aya bakılır. 

Uygulama sayesinde çocuğunuzun cinsiyeti hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Çin takviminin bilimsel doğruluk payı olmadığı için bu yöntemin doğruluk payı %50’ye inmektedir. Takvim annenin ay yaşını ve aydaki gebe kalma süresini hesaplayan geleneksel bir uygulamasıdır. Bebeğinizin cinsiyetini kolayca tahmin etmenize yardım eder. 

Gregoryan ve batı takvim tarihlerine göre doğruluğu ileri sürülen biyolojik takvim ay tarihine göre hesaplanmaktadır. 15 Ocak tarihi ve yılından önce doğduysanız yaşınızı bu iki yılı eklemeniz gerekir. 10 Mart’ta ki yeni yıldan sonra doğduysanız yaşınıza bir yıl eklemelisiniz.

Biyolojik Takvim Hesaplama Süreci 

Bilimsel olarak kesin hesaplamalarının doğru olmadığı Çin takvimi bebeğinizin cinsiyetini tahmin ederken erkeğin spermindeki kromozomlara bakar. Babadan gelen y kromozom ile anneden gelen x kromozomu birleştiğinde bebeğinizin cinsiyeti erkek olarak tahmin edilmiştir. Babadan gelen x kromozomu anneden gelen x kromozom ile birleştiğinde ise kız bebek doğacağı tahmin edilmiştir. Çin takvimine göre annenin ve gebe kaldığı ay tarihinin eşit olması durumunda doğacak bebeğin kız olduğu tahmin etmektedir. Sayının tek olacağı durumlarda ise bebeğin erkek olacağına inanılmaktadır. 

Çin takvimi hesabına göre 18 yaşında bir kadının erkek bebek dünyaya getirme ihtimali oldukça yüksektir. Bilimsel hiçbir geçerliliği olmayan bu inanış bebeğinizin cinsiyetini doğru bir şekilde tahmin ettiği için sıklıkla takip edilmektedir. Bebeğinizin cinsiyetini doğru, kesin sonuçlarla öğrenmek istiyorsanız kadın doğum uzmanınıza başvurabilirsiniz. Bebeğinizin 20 haftalık olması durumunda ultrason yardımı ile bebeğinizin cinsiyetini güvenli,  kolay şekilde öğrenebilirsiniz. Ultrason üzerinden bebeğin genital anatomisi gelişene kadar bebeğinizin cinsiyetini kontrol edebilirsiniz. Takvimin cinsiyet tahmini belirli bir efsaneye ya da inanca dayalı olarak başarı gösterse de sadece eğlence amacıyla kullanılmalıdır. 

Cinsiyet Tahmin Etme Yöntemleri 

Bebeğin erkek ya da kız olabileceğine dair yarı yarıya tahmin şansınız bulunmakta olup yukarıda belirtildiği gibi bebeğinizin cinsiyetini en kesin ve doğru yöntemlerle öğrenmek için alanda uzman bir hekime başvurmanız önerilir. Çin takviminin bilimsel bir dayanağı olmadığı için bu takvimi sadece keyifli, kaliteli zaman geçirmek için kullanabilirsiniz. 

Aile ve arkadaşlarınızla birlikte Çin takvimi ile cinsiyet öğrenme için annenin hamile kaldığı aya dikkate alarak cinsiyet tahmininde bulunabilirsiniz. Biyolojik takvim cinsiyet hesaplama sonucunda ortaya çıkan cinsiyete göre isim belirlemeye, odanın rengini belirleme gibi ciddi kararlar almamaya, Çin takvimini keyif amaçlı kullanmaya özen göstermelisiniz.

Çin Takvimi Başlangıç Tarihleri

Ocak 31, 1976 Şubat 18, 1977 Şubat 07, 1978
Ocak 28, 1979 Şubat 16, 1980 Şubat 05, 1981
Ocak 25, 1982 Şubat 13, 1983 Şubat 02, 1984
Şubat 20, 1985 Şubat 09, 1986 Ocak 29, 1987
Şubat 17, 1988 Şubat 06, 1989 Ocak 27, 1990
Şubat 15, 1991 Şubat 04, 1992 Ocak 23, 1993
10 Şubat, 1994 31 Ocak, 1995 19 Şubat, 1996
07 Şubat, 1997 28 Ocak, 1998 16 Şubat, 1999

Çin Takvimine Göre Çocuk Cinsiyeti

çin takvimine göre çocuk cinsiyeti

çin takvimine göre çocuk cinsiyeti

Biyolojik Takvim Cinsiyet Hesaplama bu şekildeydi. Eğer Çin takvimine göre çocuğunuzun cinsiyetini vs öğrenmek istiyorsanız yukarıda ki hesaplamaları yaparak sizlerde bebeğinizin cinsiyetini erkenden öğrenebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.