Can Kuş

Bir Numaranın Kime Ait Olduğunu Bulma

21.04.2022
8
Bir Numaranın Kime Ait Olduğunu Bulma

Bir numaranın kime ait olduğunu bulma özellikle son zamanlarda pek çok kişinin başvurduğu bir yöntemdir. Özellikle artan dolandırıcı vakalarından sonra insanlar bu duruma daha çok dikkat etmeye başlamıştır. Sadece dolandırıcı vakaları da değil kişiler pek çok nedenden ötürü birbirini özel numaradan aramak isteye bilir. Pek çoğu numaranın sahibini tanıdığı için numarayı bilse de pek çoğu sosyal medya aracılığıyla bir şekilde numarayı bulmuştur.

Başkasının numarasını bilinmeyen numaradan aramak tamamen kişilik haklarına ve özel hakkın müdahalesine giren bir durum olduğu için karşı tarafı bulmak sonuca ulaşmak için daha kolay olur. Bir numaranın kime ait olduğunu bulmak için ilk olarak numaranın hangi telefon bayisinden olduğu bilinmelidir. Buna göre daha kolay işlemler yapıla bilir.

Numaranın Kime Ait Olduğunu Ücretsiz Bulma

Numaranın sahibini bulmak ücretsiz olarak yapılabilen bir işlemdir. Numaradan ismi bulma yöntemiyle kimliği belirsiz olan kişiler kolay bir şekilde buluna bilir. Operatör yardımıyla numaranın sahibi hemen buluna bilir. Bunun için hizmet veren ve vatandaşlara yardımcı olan 118 80 numarası arandığı zaman belli bir ücret kesilebilir. 118 80 ile aranarak bulunan numaralar için çok yüksek ücretler kesilmediği için pek çok kişinim tercih ettiği bir yoldur. Ücretsiz bir şekilde yapılması için bu işleme yönelik olarak yapılmış programlar ya da uygulamalar indirilmelidir.

Numaranın Kime Ait Olduğunu Bulma Turkcell

Numaranın kime ait olduğunu bulma Turkcell operatörü tarafından yapılabilir. Bunun için arayan ya da mesaj atan numaranın Turkcell operatörüne ait olduğundan emin olunmalıdır. Numaranın kime ait olduğunu öğrenebilmek için mesajlar kısmına numara yazılarak 2200’a gönderilebilir. Aynı zamanda yine 2200’e KIM + numara ya da numara + KIM yazılarak da gönderilebilir. Bu da numaranın sahibini söylemek için uygulanabilen diğer yöntemlerdir. Bununla birlikte mesajdan ulaşamayan kişiler direkt olarak 11832’yi arayarak da numaranın sahibini öğrene bilir.

bir numaranın kime ait olduğunu bulma

Numaranın Kime Ait Olduğunu Bulma Vodafone

Numaranın kime ait olduğunu bulma Vodafone operatörü üzerinden yapılabilmesi için karşı taraftan aranan numaranın Vodafone’a ait olması gerekir. Bunun için numaranın başına bakara 05XX yazan bölümün Vodafone operatörlerindeki numaralarla aynı olup olmadığına bakılması gerekir. Bilinmeyen numaralar için Bilinmeyen Numaralar Servisi arana bilir. Vodafone için 11842 aranarak operatörün yönlendirmesine göre bilinmeyen numaranın kime ait olduğu kolay bir şekilde öğrenilecektir. Bununla birlikte SMS yoluyla da öğrenilir. 7048’e gönderilecek olan karşı tarafın numarası girilir. SMS ile sadece numaranın kime ait olduğu bulunur. 11842 numarası ile şehir bilgilerine de ulaşıla bilir.

Numaranın Kime Ait Olduğunu Bulma Türk Telekom

Numaranın kime ait olduğunu bulma Türk Telekom WEB sayfasından, mobil uygulamasından, operatör numarasından ya da SMS yoluyla bu işlem yapılabilir.

  • Direkt arayarak kısa bir süre içerisinde öğrenmek için 11855 numarası aranabilir. Operatörün istediği bilgilere göre ve yönlendirmelerine göre numaranın kime ait olduğu bulunabilir.
  • Bununla birlikte 11855 numarasına kısa mesaj olarak da iletilebilir. Boşluk bırakarak mesaj kısmına ISIM SOYADI yazılmalıdır ve 11855’e SMS olarak iletilmelidir.
  • KAYIT yazıp 11855ê gönderildikten sonra, gönderilen numara isim ve soy isim olarak direkt rehbere kaydolacaktır.
  • IPTAL yazıp gönderildiğinde ise rehberden numara tamamen çıkarılabilir.
  • *100# tuşlarına basarak bu menü üzerinden Bilinmeyen Numaralar Servisi’ne ulaşıla bilir. Buradan da numaranın kaydolduğu isim ve soy isme kolayca ulaşılabilir. Türk Telekom’un WEB sitesi üzerinden ‘İşlemler’ menüsü aracılığıyla numaranın kime ait olduğu kolayca öğrenilir.

Numaranın Kime Ait Olduğunu Bulma Programı

Numaranın kime ait olduğunu bulma programı kişilerin kolay bir şekilde numaranın sahibine ulaşmasında yardımcı olur. Aslında bunun için birden fazla uygulama geliştirmiştir. Bu programlar genel olarak ücretsiz bir şekilde hizmet verse de aralarından birkaçı ücretli olabilmektedir. Bu uygulamalar sayesinde arayanın kim olduğu ve numaranın sahibinin kime ait olduğu kolay bir şekilde bulunur. Uygulamaların ara yüzü de kolay olacak şekilde tasarlandığı için herkes kullanabilir. Call Protect, TrueCaller, CallApp, Whos Call, Sync.ME gibi programlar numaranın kime ait olduğunu bulmak amacıyla tasarlanmıştır. Apple Store ya da Google Play Store üzerinden indirilebilmektedir. Telefonun işletim sistemine göre aralarından herhangi bir uygulama seçilerek numaranın kime ait olduğu kolay bir şekilde bulunabilir.

 

Teknoloji kategorimizde çok daha detaylı yazıları bulabilirsiniz…

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.