Vücudumuzun en önemli organlarından olan böbrekler, tüm vücudun adeta filtresi gibi işlev görmektedir. Böbreklerde yaşanan bir durum direkt olarak olumsuz yönde tepkimelere yol açarken genelde acılı karın ağrılarına neden olmakta. Özellikle kum veya taş gibi sorunlar meydana gelirken bu acıdan kurtulmak isteyen kişiler doğal yöntemlere başvurmakta. Eğer sıklıkla karnınıza acılı sancılar giriyorsan mutlaka bu karışımı her gün tüketin. Bir bardak suya limon sıkın mucizeye tanık olun! Kimse bu basit yöntemi bilmiyor. İşte karın sancılarını kökten çözen o mucizevi karışım...

BİR BARDAKTAN GELEN MUCİZE! TÜM SANCILARI ANINDA GEÇİRİYOR

Genelde zayıflamak için kullanılan limonlu suyun faydaları saymakla bitmiyor. Limonlu su, içeriğindeki asidikler sayesinde böbrek taşının üretimini engeller. Aynı zamanda içeriğindeki C vitamini ile kolajen oluşumunu destekler ve serbest radikallere karşı adeta bir savaşçı bir şekilde vücudu tetikler. Böylece karında oluşan acılı sancıları anında geçirebilir. Tek yapmanız gereken limonu bir daha sıkın ve üzerine orantılı şekilde su ekleyip için. Tüm ağrıları kökten çözecek. Peki limonlu suyun faydaları neler?

LİMONLU SUYUN FAYDALARI NELER?

1- TAM BİR C VİTAMİNİ DEPOSU

Limonun zengin bir C vitamini kaynağı olduğu düşünüldüğünde, limonlu su da buna bağlı olarak en iyi kaynaklar arasında yerini alıyor ve özellikle gün içerisinde içtiğinizde cilt sağlığını desteklemesinin yanı sıra C vitamininin bağışıklığınızı güçlendiren etkilerinden de yararlanabilirsiniz.

2- SİNDİRİMİ KOLAYLAŞTIRIR

Sıklıkla yaşanan hazımsızlık, şişkinlik sorunlarını bir an önce ortadan kaldırmak istiyorsanız limonlu su aradığınız çare olabilir. Limon suyu, mide asidinin üretiminde oluşturduğu artış sayesinde sindirim sürecini hızlandırırken aynı zamanda sindirim enzimlerini de uyararak hazımsızlık gibi problemlerin önüne geçer.

3- BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRİR

Limonlu su, C vitamini içeriği sayesinde antioksidanlar açısından zengin bir yapı sunar ve bu sayede vücuttaki bakteri ve virüslere karşı en iyi savaşçı mekanizmayı, bağışıklığı, her daim zinde tutar. Bu sayede düzenli limonlu su tüketimi, daha az hastalanmanızı sağlayabilir.

4- CİLDE İNANILMAZ FAYDA SAĞLIYOR

C vitamini, cilt dokusunun elastikiyetini sağlayan kolajen üretimini destekleyerek genç bir görünümün devamlılığını sağlayabilir. Ayrıca antioksidan içeriği sayesinde yaşlanmayı tetikleyen ve hızlandıran serbest radikallerle mücadeleyi de kolaylaştırarak yaşlanmayı oldukça yavaşlatabilir.

5- ZAYIFLAMAYA YARDIMCI OLUYOR

Gün içerisinde veya sabahları uyandığınızda limonlu su tüketmek, ihtiyaç duyduğunuz sıvı alımıyla birlikte yağ yakma hızınızda da artış sağlayarak kilo verme sürecini kolaylaştırabilir.