Can Kuş

Bilmeniz Gereken 5 En İyi Giriş Seviyesi Finans İşi

06.07.2022
39
Bilmeniz Gereken 5 En İyi Giriş Seviyesi Finans İşi

Kazanç oldukça yüksek ve büyüme fırsatları da çok iyi olduğundan finans eğitimi alan bir öğrenci olarak finans işi kariyeriniz için en iyi seçeneklerden biridir. Eğitiminizi tamamladıktan sonra, en iyi giriş seviyesi finansman işlerinin ve kariyerlerinin hangileri olduğunun bilinmesi gerekir; böylece çabalarınızı bu yönde yoğunlaştırabilirsiniz.

Finans sektörü, devam eden ekonomik çöküşe rağmen yeni bir seviyededir. Yeni nitelikli mezunlar için en çok aranan sektörlerden biri olmaya devam etmesinin sebebi de budur.

Herkes, mezunların maaşlarının bu sektörde maksimum olduğunu, bazen de diğer sektörlerde daha yeni olanın kazandıklarından 2-3 kat daha fazla olduğunu bilir.

Ayağınızı doğru kapıya koyduğunuzdan emin olmak için, en iyi kariyer yolları hakkında bilgi sahibi olmak çok önemlidir. İşte sizin için finans alanında en ödüllendirici giriş seviyesi kariyerlerinden bazıları:

finans i̇şleri nelerdir?

finans i̇şleri nelerdir?

Yatırım Bankacılığı Analisti

Finans sektörünün, yakın gelecekte diğer mesleklere göre daha fazla yatırım bankacılığı analisti işe alması bekleniyor. Yatırım bankacılığı analisti olarak kariyer yapmanın en önemli sebebi maaşın en üst düzeyde olmasıdır ve aynı zamanda becerilerinizi açıkça tanımlanmış mali sektörde uygulamak için şans verir. Excel elektronik tablolarıyla çalışma, finansal verileri yorumlama, ekonomik eğilimleri inceleme ve uygulanabilir yatırım önerileri sunma gibi beceriler, işinizin başarısı için gereklidir.

Bir yatırım bankacılığı analisti olarak, zengin yatırımcılar, devlet kurumları ve katı iş adamları gibi geniş bir müşteri yelpazesi ile uğraşacaksınız.

Yatırım bankacılığında kariyer yapmak için rol mükemmel bir şekilde uygundur. Bununla birlikte, tüm giriş seviyesi pozisyonları ezici çoğunlukla rekabet halindedir ve bir miktar şansla birlikte yoğun bir çalışma gerektirir.

Finansal Analist

Bu sektörde finansal analist, en çok aranan kariyer seçeneklerinden biridir. Artan ekonominin ardından, her firma makroekonomik ve mikro ekonomik koşulları inceleyebilen analistlerin, şirketin temelleri ile birlikte bilinçli ve akıllı kararlar almasını istiyor.

Onların tavsiyeleri, şirket stoklarının mevcut ve tahmini değeri temel alınarak satın alınması ve satılması gibi birçok önemli eylemin temelini oluşturur.

Bu kariyeri takip edebilmek için finans alanında ihtisaslaşmış lisansüstü diplomasına ihtiyaç duyulmaktadır. Mezuniyet, muhasebe, matematik ve ticaret derslerinde olmalıdır.

İşle ilgili en iyi şey, endüstride daha önce hiç deneyim sahibi olmayanların kolayca erişebilmesidir.

Vergi Asistanı

Her işletmede, çeşitli önemli vergi etkileri ve arazi kanunları konusunda tavsiye verebilecek bir profesyonelin olması gerekir. Ticari kredilendirme, genişleme ve birleşme ve satın alımlarda bir artış olması nedeniyle, vergilendirme ile ilişkili olan bazı finansal hizmetlerin talebi önemli ölçüde arttı.

Vergi asistanının temel görevleri, üst düzey vergi danışmanlarına yardımcı olmak, mesleki standartlara ve etiğe uygunluğunu sağlamak için istihdam yapılan giriş seviyesi bir konumdadır.

Genç vergi asistanı rolü, finansal hizmet sektöründe değerli iş tecrübesi geliştirmek isteyen yeni bir üniversite mezunu için mükemmel bir şekilde uygundur.

Lisans derecesi veya herhangi bir ek mali sertifikasyon gibi muhasebe eğitiminin arka planına sahip olmak tamamen bu kariyer yolu için uygundur.

Fon Yöneticisi

Yatırım yöneticileri olarak da bilinen bu profesyoneller, bir fonun yatırım stratejisini uygulamak ve portföy ticareti faaliyetlerini yönetmekle yükümlüdürler.

Fon yöneticisi, yatırım yaptığınız fonları yönetmekten sorumludur. Fon yöneticisi, fon yönetimi kararlarını yönlendiren bir bireyin yanı sıra bir firma olabilir.

Fon yöneticileri, fonun yönetimi altındaki ortalama varlıklarının yüzdesine göre ödeme alırlar. Fon yönetimiyle uğraşan şahıslar, yüksek derecede eğitimsel ve mesleki kimlik bilgilerine sahip olmalıdır.

Giriş seviyesindeki mezunlar için pek çok bağımsız fon yöneticisi işi olmasa da, bireysel uygulamaya başlamak için yeterli tecrübe ve yatırım yönetimi tecrübesi kazanmak isteyenler, büyük fon yönetimi firmaları için çalışmaya gönüllü olabilir veya ücretsiz staj başvurusunda bulunabilir.

Deneyimli bir fon yöneticisi, hangi şirketin yatırım yapacağı ile ilgili makro faktörleri iyi anlamış olmalıdır.

Değerleme Analistleri

Bu kişiler, bir işletmenin değerini veya mülkiyetin menfaatini belirlemekle yükümlüdür. Bir değerleme analisti, muhasebe, vergi, finans ve ekonomi konularında kapsamlı bir anlayışa sahip olmalıdır. Aynı zamanda güçlü bir matematik beceriye sahip olmak, en büyük gerekliliklerden biridir.

Çok sayıda giriş seviyesi fırsatı olmasına rağmen, başvuru sahiplerinin uzun vadeli büyüme için sabırlı olmaları gerekebilir. Bu işleri yapmak için role özel yetkinlik en büyük gerekliliktir.

Ödenen maaşlar yüksektir ve bu nedenle şirketler yetenekleri ve becerileri açısından adayları dikkatli bir şekilde değerlendirmektedir.

Orta derecede bir eğitim geçmişine sahip olsa bile, gerçek dünya koşullarında çalışabilme, baskı durumlarını idare etme, ekip içinde etkili iletişim kurma ve müşterilere endüstri jargonunu tercüme etme yeteneği, mükemmel giriş seviyesi istihdam fırsatı için gösterilen çabalara yardımcı olan bazı becerilerdir.

Umarım bu makaledeki giriş seviyesi finans işlerinin potansiyelini görebilirsiniz. Evet, harika şeyler yapmak zor bir çalışma hayatı gerektirir. Fakat bu performansınız size ciddi bir başarı olarak geri dönecektir. Dolayısıyla sevgili öğrenciler, şimdiden sektörün talep ettiği beceriler üzerinde çalışmaya başlamanızı istiyorum. Ve elde ettiğiniz sonuçları ve yaşadığınız süreçleri yorum bölümünden bize iletebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM