Can Kuş

Android İçin En İyi Web Tarayıcılar

17.04.2022
10
Android İçin En İyi Web Tarayıcılar

Android İçin En İyi Web Tarayıcılar hangileridir, hangi tarayıcı kullanmalıyım, günümüzde artık Android telefonlarda ya da tabletlerde yüklü olarak en az bir tarayıcı bulunmaktadır, peki bu kadar tarayıcı içerisinde en doğru tarayıcı hangisi, bu yazımızda bu sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

Günümüzde çoğu Android cihazda Google Co.’nun kendi yazılımı olan Chrome kurulu gelmektedir, bazı kullanıcılar ise farklı ara yüzler ya da farklı işlevleri yönünden farklı tarayıcılar tercih etmektedir.

2022 yılında ise kullanılan Android İçin En İyi Web Tarayıcılar  hangileridir,

En İyi Android Web Tarayıcılar

Listemizde belirli web tarayıcılardan bahsedecek olsak da unutmamanız gereken bununla yetinmek zorunda olmayışınız. Google Play Store sahip olduğu kullanıcılarında uygulama yükleye bilme özelliği ve birçok firmanın listede bulunma isteği sebebi ile bu tarayıcılar dışında 100lerce Android Web Tarayıcısına ev sahipliği yapıyor.

Peki ama Google Play Store bu kadar Android Web Tarayıcısı’na sahipken içlerinde en iyileri hangisi, 2022 yılında En İyi Andorid Web Tarayıcılar hangileridir

  • Opera
  • Chrome
  • Firefox
  • Microsoft Edge
  • Puffin

Opera

Android İçin En İyi Web Tarayıcılar listemizin ilk uygulaması 2022 yılında bilgisayar kullanıcıları tarafından en çok tercih edilen web tarayıcısı olma özelliğine sahip olan Opera, günümüz bilgisayarlarının internet ile kavuştuğu günden beri tarayıcı olarak hizmet vermektedir, doğal olarak Android dünyasında da adından sık sık söz ettirmeye başlamıştır. Günümüzde bir tarayıcının sahip olması gereken hemen hemen her özelliği bünyesinde barındıran Opera dahili VPN servisine de sahip olması ile birçok kullanıcının ilk tercihidir, Düşük donanımlı cihazlarda performans sorunları yaşanıyor olsa bile giriş seviyesi bir cihaz ile bile Opera tarayıcıyı kullanabilirsiniz.

Chrome

Android İçin En İyi Web Tarayıcılar listemizin ikinci uygulaması ise günümüz bilgisayarlarında en çok kullanılan tarayıcı olma özelliğine sahip Google Chrome, Android telefon ve tabletlerde dahili Web Tarayıcısı olarak gelmesi ile birçok Android kullanıcısı tarafından En İyi Android Web Tarayıcısı olarak anılmaktadır.

Üstelik bilgisayar kullanıcılarının en büyük şikayetlerinden olan Ram tüketimi sorunu mobil cihazlarda hiç karşılaşılmayan bir durum olma özelliğine sahip.

Firefox

Bilgisayar kullanıcıların en çok tercih ettiği 2. Tarayıcı olan Firefox Android sürümü ile kısa sürede bu piyasada da adından söz ettirmeye başladı. Android’in sürümünün ise en çok dikkat çeken özelliği ise Android Web Tarayıcılar arasında en stabil çalışan uygulama özelliği taşımaktadır. Ancak Firefox’da Opera gibi düşük özellikli cihazlarda sorun yaşatabilmektedir.

Microsoft Edge

Windows 10 bilgisayarların varsayılan tarayıcı olarak Microsoft Edge gelse bile oluşan ön yargı ve yılların alışkanlıklarından dolayı birçok kullanıcı tarafından kullanılmayan bir uygulama olsa da Mobil alanında yaptığı yatırımlar ve kendisini sürekli geliştirmesi ile yeni yenide olsa belirli bir kitle yakalamış durumda.

Bilgisayar ekibinin aksine Microsoft Edge mobil takımı farklı yazılımcılardan oluşmakta, Edge’nin sahip olduğu güzel özelliklerden birkaçı ise kötü ün yapmış siteleri ziyaret ettiğinizde sizleri uyarması ve cihazınıza virüs bulaşma ihtimalini azaltmasıdır.

Üstelik bilgisayarınızda da varsayılan tarayıcınız Microsoft Edge ise yer işaretleri gibi birçok şeyi

Puffin

Android İçin En İyi Web Tarayıcılar listemizin son uygulaması ise Puffin, özellikle gizliliğini korumaya yönelik özellikleri, dahili reklam engelleyicisinin varlığı ve en hızlı mobil tarayıcı olma özellikleri ile diğerleri kadar yüksek sayıda indirme sayısı olmasa da kemik bir kitleye sahip.

Alternatif Android Web Tarayıcıları

Android için en iyi web tarayıcılar listesini yukarıda detaylı şekilde analiz ettik ancak burada vereceğimiz liste ise alternatif kategorisine girmektedir. Her ne kadar Android için kullanıcıların çoğu Opera, Chrome ve Firefox kullansa da bunlardan sıkılan ya da alternatif özellik, ara yüz veya gizlilik arayan kullanıcılar Alternatif Android Web Tarayıcılarına yönelmektedir.

İnternet tarayıcıları günümüzde her işlemimizi yaptığımız bir uygulama halini almıştır, İnternet bankacılığı, gerekli yazışmalar ya da internette sörf yapmak için Web Tarayıcıları kullanmaktayız, ancak her kullanıcı bu uygulamalarda farklı alternatif özellikler aramaktadır.

Bu farklılık arayışını standart tarayıcılar karşılayamadığı için kullanıcılar Google Play Store’da bulunan yüzlerce tarayıcıdan hangisini seçeceği konusunda zorluk yaşamaktadır.

Sizler için Alternatif Android Web Tarayıcılarından birkaçını listeledik, gelin birlikte bakalım.

  • Mint Browser
  • Tor Browser
  • Neffos Browser
  • Uc Browser Turbo

 

Mint Browser

android i̇çin en i̇yi web tarayıcılar

Çinli teknoloji devi Xiaomi’nin Andorid Web Tarayıcısı olan Mint Browser sahip olduğu reklam engelleyicisi ile kullanıcıların ilk tercihi noktası durumuna gelmektedir, ayrıca dahili özelliklerinden bir diğeri ise bir video açıldığı zaman tarayıcı otomatik olarak bu videonun indirilebilir olup olmadığını kontrol etmektedir, hızlı arama performansı ve üçüncü parti bir video indirme programına gerek olmaması Mint Browser’ı çekici kılmaktadır.

Bunların dışında karanlık modu, güzel ve sade bir ara yüzü ile veri tasarrufu özelliğine sahip olması kullanıcılar tarafından sevilmesinin başlıca sebepleri arasındadır.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR; ANDROİD İÇİN EN İYİ VPN UYGULAMALARI

Tor Browser

Bilgisayar için tasarlanan gizlilik konusunda en iyi tarayıcıların başında gelen Tor browser Android markete girmesi ile birçok kullanıcının varsayılan tarayıcısı konumuna gelmektedir, katmanlı şifreleme, parmak izi okuyucu dayanıklılığı gibi ek özellikli Tor Browser ayrıca yasaklı sitelere de giriş imkânı sağlamaktadır.

Neffos Browser

Ülkemizde modemleri ile tanınan TP-Link firması tarafından geliştirilen bu tarayıcı Ana Sayfa ara yüzü ile birçok özelliğe kolay ulaşım sağlamakta sahip olduğu Widget alt yapısı ile herhangi bir arama yapmadan, döviz kuru, borsa ya da hava durumu gibi birçok konuda hızlı bilgiye ulaşabiliyor olması ile alternatif tarayıcı arayan kişiler tarafından tercih edilme sebebi konumuna gelmesini sağlıyor.

UC Browser Turbo

Basit tasarımı dahili reklam engelleyici ve özelleştirilebilir arka planı ile birçok kişinin tercih sebebi olan UC Browser Turbo ayrıca birçok farklı dil desteğine sahip olması ile globalde birçok kullanıcıya kısa sürede ulaşmasını sağlamaktadır.

 

Alternatif tarayıcılar ve Android İçin En İyi Web Tarayıcılar listemizin sonuna gelmekle bir kez daha hatırlatmak gerekir ki Google Play Store sahip olduğu uygulama alt yapısı ile inceleme ile bitmeyecek kadar çok uygulama barındırmaktadır, tarayıcı listelerimizin dışında bir çok farklı tarayıcı bulunmakla beraber içlerinde bazıları çok popülerdir, ancak yazımızda hepsinden tek tek bahsetme şansımız maalesef ki bulunmamaktadır, ancak sizler kullanmış olduğunuz tarayıcılar yorumda bizlere belirtebilir yada incelememizi istediğiniz tarayıcıları bizlere yorumlar bölümünde sorabilirsiniz.

Sizde sitemizde bulunan teknoloji makalelerini uygulama, tarayıcı vb. önerilerinden keyif alıyorsanız diğer teknoloji içeriklerimiz için tıklayınız.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.