Can Kuş

Android İçin En İyi İPTV Uygulaması 2022

14.04.2022
43
Android İçin En İyi İPTV Uygulaması 2022

Android tabanlı telefon  ve televizyonlar için en uyumlu çalışan kısacası Android için en iyi iptv uygulamasını gelin beraber inceleyelim. Android cihazlar için birçok uygulama bulunsa da hepsini inceleme şansımız olmadığı için gerek indirme sayıları gerekse kullanıcı yorumları ile bizlerin bu yazımızda belirli filtrelerden geçerek Android İçin En İyi İPTV Uygulaması listemize girmeyi başaran uygulamaları inceleyeceğiz.

Android İçin En İyi İPTV Uygulaması listemizde sizlere

  • Akıllı Oyuncu
  • tembel IPTV
  • canlandırmak
  • GSE Akıllı IPTV
  • OTT Gezgini

Uygulamalarından ve nasıl kurulacaklarından bahsedeceğiz.

Akıllı Oyuncu

android için en iyi iptv uygulaması

Birçok platformda hizmet vermesi, kaliteli ve göze hoş gelen ara yüzü, yüksek Vod arşivinde bile sorunsuz ve kasmadan çalışması Smarters Player’ın listemizde ilk sıraya oturmasına sebebiyet veriyor. Birçok IPTV sağlayıcı tarafından önerilen Smarters IPTV Player gerek Android TV gerekse mobil cihazlarda IPTV kullanıcıların mutlaka kullanması gereken uygulamalardan birisidir.

Smarters Player Nasıl Kurulur?

TV’niz ya da mobil cihazınıza uygulamayı indirin, ardından karşınıza çıkacak ekranda sol üstte bulunan “Xtream Kodları Apı’sı ile Giriş Yapın” butonuna tıklayınız, yayın kaynağınızdan aldığınız kullanıcı adı, parola ve yayın linki burada işe yarayacaktır.

Bu ekranda uygulama sizden giriş bilgilerinizi isteyecektir. En üst bölüme yayın isminizi, sonrasında kullanıcı adı ve şifrenizi en son olarak da sağlayıcıdan aldığınız URL ve Port bilgilerini girip kullanıcı ekle butonuna tıklayınız.

Ardından yayına verdiğiniz isme giriş yaptığınızda sizlerin satın aldığı kanalları indirecek ve yayınınız izlemeye hazır olacaktır.

Android için onlarca İPTV uygulaması vardır ancak biz sizlere Android için en iyi iptv uygulamasını listeliyor ve aşağıdaki uygulamalarıda incelemenizi öneriyoruz.

tembel IPTV

Lazy IPTV uygulama içerisinde iç iç klasör oluşturma çalma listesi grupları, favori ekleme özelliği eğer bir gün uygulamadan farklı bir uygulamaya geçmek isterseniz dışa aktarma özelliği ve tamamen özelleştirilebilir ana ekranı ile listemize 2.sıradan giriş yapmış bir uygulamadır.

Android TV’lerde ara yüz kaymaları oluşsa da özellikle mobil cihazlar için vazgeçilmez bir uygulamadır.

Lazy IPTV Nasıl Kurulur?

Uygulama mağazanızdan Lazy IPTV uygulamasını indiriniz. Ardından uygulamayı açınca sizi aşağıdaki gibi bir ekran karşılayacaktır.

Burada kırmızı kutu içerisine alınmış “New Playlist” butonuna tıklayın ve açılan sekmeden “From Internet (by url) butonuna tıklayınız.

Açılan ekrandan “playlist’s name” bölümüne yayın isminizi ve yine kırmızı kutu içerisine alınmış “Path to Playlist File or Url” bölümüne ise yayın sağlayıcınızdan almış olduğunuz M3U url’sini girin ve ardından aşağıda kırmızı kutu içerisine alınmış olan Save butonuna tıklayınız.

Ardından ana sayfaya döndüğünüzde ismini vermiş olduğunuz playlist gelecek ve ilk açılışta tıklamanız üzerine kanal listesi indirilecek ve yayınınız izlemeye hazır hale gelecektir.

TiviMate

Android TV cihazların vazgeçilmez uygulamalarından olan birçok kullanıcı tarafından “En İyi IPTV Uygulaması” Kabul edilen Tivimate, birden fazla liste yüklenebilmesi, kanal sıralamasını yeniden düzenleyebilmeniz arama özelliği gibi birçok kişiselleştirme özelliği ile Android TV için en iyi İPTV Uygulaması özelliğini taşımaktadır. En büyük olumsuzluğu mobil platform desteği bulunmayan Tivimate Android TV’ler için tercih edilme oranı en yüksek olan İPTV uygulamasıdır.

Tivimate uygulaması kolay kullanımının yanında kolay kurulumu ile de dikkat çekmektedir.

TİVİMATE Nasıl Kurulur?

İlk olarak sol tarafta bulunan ayarlar bölümünden çalma listesi butonuna tıklayınız, sizi aşağıdaki gibi bir ekran karşılayacak, bu ekranda M3U Listesi butonuna tıklayınız,

Çıkan ekranda URL adresi yazan yere yayın kaynağınızın size vermiş olduğu m3u linkini yazınız sonrasında ilerleyiniz ve çalma listenize bir isim verip bitti butonuna tıklayınız kurulumunuz tamamlanmış olacaktır.

GSE Akıllı IPTV

Andorid cihazlar için en popüler IPTV uygulamalarından birisi ise GSE Smart IPTV’dir bu uygulama Android için en iyi iptv uygulaması listesine kesinlikle ilk sıralardan girecektir, özellikle mobil kullanıcıları tarafından tercih edilen GSE Smart IPTV basit ara yüzü, stabil yapısı ve ücretsiz oluşu ile özellikle mobil kullanıcıların en çok tercih ettiği cihazlardan birisidir, üstelik sadece Android cihazlarda değil iks ve Apple TV için de özel sürümleri bulunan uygulama birçok kullanıcının ilk tercihi durumundadır.

GSE Smart IPTV Nasıl Kurulur?

İlk olarak uygulama mağazanızdan uygulamamızı indirelim ve çalıştıralım bizi aşağıdaki görseldeki gibi bir ekran karşılayacaktır.

Sağ Alt tarafta bulunan + işaretine tıklayınız (Bazı cihazlarda Sol Alt yada Sağ Üst tarafta olabilir) bizi aşağıdaki resimdeki gibi bir ekran karşılayacaktır.

Burada M3U URL ekle bölümüne tıklıyorsunuz ve çıkan ekranda Playlist adı kısmına yayın isminizi altındaki bölüme ise M3U urlnizi giriyorsunuz tekrar ana sayfaya döndüğünüzde yayın isminiz görünecektir ve tıkladığınızda kısa bir indirme işlemi yapıp sizlere yayını izleme imkânı sunacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR; EN İYİ İPTV UYGULAMASI

OTT Gezgini

Android TV’lerde Tivimate uygulaması ile ezeli bir rekabeti bulunan OTT Navigator uygulaması özellikleri bakımdan Tivimate ile nerdeyse aynıdır. Kanallarınızı Kategorilere, türlere, yıllara ve hatta ülkelere göre ayırabilmeniz, favori ekleme seçeneğiniz ile Android kullanıcılarının en çok tercih ettiği bir diğer uygulamadır.

OTT Navigator Nasıl Kurulur?

Google Play Store aracılığı ile uygulamamızı indirip çalıştırdığımızda bizi görseldeki gibi bir ekran karşılayacaktır.

Burada sağ tarafta bulunan “Sağlayıcı Ekle” butonuna tıklıyoruz ve bizi aşağıdaki görselde görmüş olacağınız alana yönlendirecektir.

Burada 2 farklı kurulum ile devam edebilirsiniz.

  1. Yol Oynatma Listesine tıklayıp sağlayıcınızdan aldığınız m3u urlnizi girip yayın izleyebilir yada Genel Katman Sunucusuna tıklayıp aşağıdaki ekranda

Xtream Codes seçeneğini seçerek karşınıza gelen ekrandan sırası ile Yayın adınızı URL ve Port Bilgileriniz, Kullanıcı adınız ve parolanızı girip, uygulamak butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

android i̇çin en i̇yi iptv uygulaması

Bu yazımızda sizlere “Android İçin En İyi IPTV Uygulaması” tanıtmına uyan uygulamaları tanıtmaya çalıştık sizlerin de bu uygulamalar dışında tercih ettiği ya da kurulumlarını merak ettiğiniz uygulamalar var ise yorumlarda bizlere belirtebilirsiniz. İyi seyirler.

 

NOT : Ülkemizde İPTV Uygulaması kullanımı suç teşkil etmez, ancak İPTV uygulaması kullanarak yasa dışı veya lisansı olmayan yayınlar izlemek kesinlikle suçtur ve yaptırımları vardır, o yüzden İPTV Uygulaması ile yayın izleyecekseniz yasal yayınları izlemeniz ve lisansı olmayan yayınları izlememeniz şiddetle tavsiye edilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.