Can Kuş

Amazon Prime İptal Etme

27.05.2022
14
Amazon Prime İptal Etme

Amazon Prime, siteden düzenli olarak sipariş verenler için harika bir hizmettir. Amazon prime iptal etme işlemi de gerekli alanlar arasındadır. Ancak Amazon Prime’a kaydolmuş ve sonra bunun sizin için pek doğru olmadığına karar vermiş olabilirsiniz. Nedeniniz ne olursa olsun, Amazon Prime aboneliğinizi iptal etmek, ister ücretsiz deneme sürümünüz olsun ister hizmet için ödeme yapın, basit ve anlaşılırdır. İşte nasıl yapılacağı;

Amazon Prime Nasıl İptal Edilir?

Prime üyeliğinizi bir web tarayıcısı veya mobil uygulama üzerinden sonlandırabilirsiniz.

Bir web tarayıcısında

  1. Amazon hesabınıza giriş yapın ve imleci Hesap ve Listeler’in üzerine getirin. Ardından, açılır menüden Prime Üyelik’e tıklayın.
  2. Sayfanın sağ üst tarafında, Üyelik başlığı altında Güncelle, iptal et ve daha fazlasını tıklayın. Ardından Üyeliği sonlandır ‘ı tıklayın.
  3. Sonraki sayfada, Avantajlarımı İptal Et öğesine tıklayın.
  4. Ardından, kararınızı yeniden gözden geçirmeniz istenecektir, ancak yine de devam etmek istiyorsanız, iptal etmek için Devam’ı tıklayın.

Mobil uygulamada

  1. Uygulamayı iOS veya Android cihazınızda açın ve hesabınıza giriş yapın.
  2. Alttaki menüden profil simgesine dokunun.
  3. Hesabınız altında, Prime Üyeliği Yönet’i görene kadar sola kaydırın ve üzerine dokunun.
  4. Üyeliği Yönet altında Ayarlarınızı güncelleyin üzerine dokunun.
  5. Prime üyeliğinizi iptal etme sürecini başlatmak için Üyeliği sonlandır üzerine dokunun.
  6. Prime üyeliğinizi sürdürmeniz için sizi ikna etmeye çalışan tüm avantajları gözden geçirin ve Avantajlarımı İptal Et’e dokunun.

Amazon Prime Nasıl Çalışır?

Amazon Prime başladığından beri hizmet, ücretsiz film ve müzik akışı, hızlı teslimat seçenekleri ve bakkaliye indirimleri dahil olmak üzere birçok başka alana yayıldı. Üyeliği kabul etmeden önce tüm Prime avantajlarından yararlanmak için 30 günlük ücretsiz deneme sürümüne kaydolabilirsiniz. 

Daha Fazla Fayda

Ücretsiz aynı gün teslimat: Üyeler, en az 35 ABD doları değerinde mal sipariş ederlerse 1 milyondan fazla üründe ücretsiz aynı gün teslimatın yanı sıra Prime Now ( belirli şehirlerde mevcuttur ) ile 1 ve 2 saatte teslimat hakkına sahiptir. 

amazon prime i̇ptal i̇şlemi nasıl yapılır

amazon prime i̇ptal i̇şlemi nasıl yapılır

Amazon Prime Day: Her yıl Amazon, Black Friday’e rakip olan ve Prime Day adı verilen iki günlük büyük bir satış etkinliği düzenler. Genellikle Temmuz ortasında gerçekleşir, ancak pandemi nedeniyle 2020’de Ekim ayına ertelendi. Ve 2021’de Haziran ayında gerçekleşti. Amazon cihazlarındaki indirimleri ve çeşitli kategorilerdeki popüler ürünleri içeren satışa erişmek için Prime üyesi olmanız gerekir.

Lightning Deals: Üyeler, genellikle yüksek teknoloji ve moda ürünleri içeren kısa vadeli, çok indirimli Amazon Lightning Deals’e erken erişim (herkesten 30 dakika önce) için hak kazanır.

Prime Video: Üyelik, Amazon orijinal dizileri de dahil olmak üzere on binlerce filme ve TV şovuna anında erişim içerir. Amazon, Prime Video’nun “The Boys”, “The Wheel of Time”, “Tom Clancy’s Jack Ryan”, “The Underground Railroad”, “Sound of Metal” gibi yeni diziler ve filmler çıkararak Amazon Orijinallerinin sayısını üçe katladığını söyledi. “Coming 2 America”, “The Tomorrow War” ve “Being the Ricardos”. Bu Eylül’de Prime Video, merakla beklenen “Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri”ni yayınlayacak ve Ulusal Futbol Ligi ile 11 yıllık bir anlaşmanın parçası olarak “Perşembe Gecesi Futbolu”nun özel evi olacak. Evde bilgisayarınızda, Fire TV’de veya diğer uyumlu cihazlarda izleyebilirsiniz.

Amazon Music: Prime Music, 1 milyondan fazla şarkıya ve binlerce çalma listesine ve istasyona sınırsız reklamsız erişim sunar. ( Amazon Müzik ve diğer müzik akışı hizmetleri hakkında daha fazla bilgi edinin .)

Prime Photos: Amazon Cloud Drive’da sınırsız fotoğraf depolamayı güvenli hale getirin.

Prime Gaming: Üyelerin ücretsiz Twitch kanal aboneliğinin yanı sıra ücretsiz oyunlara ve oyun içi öğelere erişimi vardır.

Prime Reading: Bu yeni hizmet, Kindle Owners’ Lending Library’nin yerini aldı. Prime üyelerine 1.000’den fazla kitap, dergi, çizgi roman ve daha fazlasına erişim sağlar. Tüm bunlara bir Kindle veya Fire tabletten veya hem iOS hem de Android’deki ücretsiz Kindle uygulaması aracılığıyla erişilebilir.

Amazon Prime İçin Para İadesi Nasıl Alınır? 

Amazon’a göre, Prime üyeliği için ödeme yapan ancak avantajlarından hiç yararlanmayan müşteriler tam bir geri ödeme almaya hak kazanabilir.

Ücretsiz denemenizden geçiş yaptıktan sonra üç iş günü içinde üyeliğinizi iptal etmek isterseniz, bu süre içinde herhangi bir Prime avantajı kullanmamış olmanız şartıyla tam bir geri ödeme almaya da hak kazanırsınız. Avantajlardan yararlananlar, üyeliklerinde kalan süreye ve kullanımlarına bağlı olarak kısmi geri ödeme almaya hak kazanabilirler. 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.